Gasnie podczas hamowania

Freemont jako samochód - dyskusja ogólna

Moderatorzy: pająk, awanturnik, mireks

Belmondo

OBSERWATOR
https://32.phpbb3styles.net
Miejsce zamieszkania: Stróża
Model: FREEMONT
Silnik: 2.0 MJ 170 KM
Skrzynia biegów: AUTOMAT
Rok produkcji: 2014
Przebieg: 150000

Gasnie podczas hamowania

Post autor: Belmondo » 06 mar 2020, 11:27

Witam wszystkich jestem nowy więc jeśli nie tutaj to przepraszam. Przejdźmy do problemu auto FF 20dieselMJ2 170km AWD skrzynia automat,podczas dochamowaniu czyli przy dłuższej jeździe stalom prędkością nagle dojeżdżam do świateł i chamuje tak jakby coś drgało w skrzyni słychać chrobotanie wydaje się mi jakby nie zrzucało do końca biegów albo szarpnie i zrzuci do końca albo zdławi i gaśnie. Zawiozłem do mechanika pojeździł autem 2 dni bo nie za każdym razem się tak dzieje komputer nie pokazuje rzadnego błędu.Mechanik stwierdził że na 100%sprzęgło, zrobił sprzęgło 2000zł i dalej to samo teraz twierdzi że to widocznie niebyła przyczyna tylko skutek bo sprzęgło było w tragicznym stanie. Postawił diagnozę mechatronika ale żebym się przygotował bo to koszta 3000zl w zwyż może miał ktoś takie objawy i pomoże co by to mogło być proszę o pomoc.

markrzy

PRAWIE U SIEBIE
Rok produkcji: 2015
Przebieg: 73000

Re: Gasnie podczas hamowania

Post autor: markrzy » 10 mar 2020, 10:53

Miałem to samo . Konwerter nie rozpina napędu przy zwalnianiu. Do regeneracji. Elektrozawory do sprawdzenia. Polecam Automechanika Ratka - Mikołów . Już jest specjalistą od automatów Freemonta. :-)

Belmondo

OBSERWATOR
Miejsce zamieszkania: Stróża
Model: FREEMONT
Rok produkcji: 2014
Przebieg: 150000

Re: Gasnie podczas hamowania

Post autor: Belmondo » 13 mar 2020, 7:52

Dzięki za podpowiedź auto obecnie u mechanika jak pisałem zrobił sprzęgło konwerter nic nie pomogło problem był dalej teraz rozkręca wyciąga mechatronik i będzie sprawdzał elektrozawory napisze co i jak będzie po wszystkim może komuś się przyda.

ODPOWIEDZ