montaż 3 rzędu siedzeń

Opinie i spostrzeżenia

Moderatorzy: mireks, awanturnik

starzi

OBSERWATOR
https://32.phpbb3styles.net
Silnik: 3.6 280 KM
Skrzynia biegów: AUTOMAT
Przebieg: 0

montaż 3 rzędu siedzeń

Post autor: starzi » 05 cze 2018, 22:17

Witam wszytkich. Jestem świeżakiem na tym forum a w bardzo bliskiej przyszłości zamierzam nabyć FF 3.6 benzynę w wersji Lounge z 2014r. Niestety okazało się, że samochód, który zamierzam nabyć jest w wersji 5 osobowej. Obecnie posiadam jego brata bliźniaka tj. Dodga Journey w wersji 7 osobowej i często korzystamy z dobrodziejstw 3 rzędu siedzeń. Na forum znalazłem wątek jak odkręcić ten 3 rząd ale nigdzie nie znalazłem informacji czy w ogóle możliwym jest przerobienie wersji 5 os na 7os. Pomijam oczywiście kwestie związane z cała dokumentacją, wizytą w okręgowej stacji kontroli itp. Ale moje pytanie sprowadza się do tego czy wersja 5 os. przystosowana jest do montażu 3 rzędu siedzeń. Czy ktoś się z spotkał z taką kwestią co trzeba wymienić i jakie elementy zamontować dodatkowo?? Czy może wiecie kto się takimi rzeczami zajmuje a może ktoś przerabiał już ten temat??

Awatar użytkownika
tomek

LIGA SUBUKA
Miejsce zamieszkania: Kraków
Model: FREEMONT
Rok produkcji: 2013
Przebieg: 280000
Otrzymał Podziękowanie: razy

Post autor: tomek » 05 cze 2018, 22:23

Cześć.
Z tego co się orientuję, to będziesz musiał zmienić boczki po obu stronach, jeśli chcesz mieć podparcia dla pasażerów 3 rzędu i dziury na kubki.
Pytanie także , czy freemont w wersji 5-os ma klimę dla trzeciej strefy - chyba nie. Bez tego oczywiście da się jeździć, ale z doświadczenia wiem, że w dłuższą drogę, czy to w zimie czy to w lecie, pasażerowie 3 rzędu korzystają z tych górnych nawiewów dosyć często.

Mechanicznie, mocowania na pewno są (dziury w podłodze), więc nie powinno być problemu.
pozdr.
Tomek

FF, 3.6 V6 Pentastar, AWD Lounge
JGC WK2 6.4 SRT - Biała Furia 8-)
I inne grzmoty :mrgreen:

Awatar użytkownika
maq

LIGA SUBUKA
Miejsce zamieszkania: Julianów
Rok produkcji: 2014
Przebieg: 16161

Post autor: maq » 05 cze 2018, 22:27

No i trzeba sprawdzić co na to stacja diagnostyczna. Czy przypadkiem po numerze VIN nie będzie kłopotu z rekestracją. Najlepiej zacząć od tego. Jechać i zapytać, albo zadzwonić.

Emisvanrohelec

ROZKRĘCIŁ SIĘ
Rok produkcji: 2012

Post autor: Emisvanrohelec » 17 maja 2019, 7:44

Mam ten sam kłopot z dodgem, miało być 7 siedzeń, sprawdzamy, jest 5...
no i d**a...
O siedzenia niby nie trudno ale to chyba trzeba zmienić 2 i 3 rząd razem, bo przecież 2 rząd musi się przesuwać?
No i jak z pasami?
Trzeba będzie niszczyć tapicerkę???

Najważniejsze: czy fotele i plastiki III rzędu oraz fotele II rzędu z wersji przed lift. (roczniki 08-11) będą pasowały do wersji po lift. (lata 12+) ???

zeflik

ROZKRĘCA SIĘ
Miejsce zamieszkania: Warszawa
Silnik: 2.0 MJ 170 KM
Skrzynia biegów: MANUAL
Przebieg: 98000

Post autor: zeflik » 18 maja 2019, 20:15

Chyba prościej jest kupić / zamienić samochód. Dochodzi bowiem jeszcze temat homologacji...

Emisvanrohelec

ROZKRĘCIŁ SIĘ

Post autor: Emisvanrohelec » 19 maja 2019, 7:06

zeflik pisze:Chyba prościej jest kupić / zamienić samochód. Dochodzi bowiem jeszcze temat homologacji...
No właśnie co Ciekawe homologacja jest na 7 os.
Właściwie to tylko brakuje tego III rzędu.
Znalazłem kpl. tyle że z wersji przed lift. (prod 08-11) i nie wiem czy wszystko sie dobrze spasuje w moim po lift. (prod 12+)
O to jest pytanie...

zeflik

ROZKRĘCA SIĘ

Post autor: zeflik » 19 maja 2019, 7:15

Zamów od przedsiębiorcy przez internet i w razie czego oddaj do 14 dni:) Ewentualny tylko koszt przesyłek. Byle tylko nie kupować osobiście.

Emisvanrohelec

ROZKRĘCIŁ SIĘ

Post autor: Emisvanrohelec » 19 maja 2019, 14:38

No tak pewnie będę musiał zrobić, o ile nie dowiem się wcześniej że pasuje bądź nie...
jak się uda dam znać ;)

Emisvanrohelec

ROZKRĘCIŁ SIĘ

Post autor: Emisvanrohelec » 31 maja 2019, 8:00

No i już wiem...
Nauczony własnym kosztownym doświadczeniem, napiszę co wiem dla przyszłych zapytań:

Sprawa tyczy się DJ. Chociaż FF można traktować jak DJ po lift. -chyba! tego akurat pewny nie jestem.

Wracając do DJ, w wersjach przed lift. (prod. 08 - 10) wszystkie fotele pasują z wersji 5 do 7 osobowej nie ma problemu z przekładaniem.

Pamiętajcie że przy przerabianiu z wersji 5 na 7 trzeba wymienić / zamontować zarówno III rząd siedzeń jak i II.
W wersji 5 os. II rząd jest nie składany.
Wymiana plastików na bokach (w bagażniku) nie jest konieczna ale fajnie mieć wszystko odpowiednio spasowane (no i te uchwyty na napoje ;)
Przy montażu III rzędu siedzeń trzeba pamiętać o plastikach na tylnych słupkach pod montaż pasów.
Jeżeli chodzi o przekładanie foteli z anglików do wersji europ. też nie ma problemu.
Wszystko pasuje. Fotel kierowcy (anglik) montujemy z prawej (europ.) a fotel pasażera (anglik) montujemy z lewej (europ.) dla kierowcy. Trzeba tylko skontrolować sposób regulacji foteli że by się nie okazało że trzeba zamontować fotel na stałe bez możliwości regulacji. W II i III rzędzie też nie ma znaczenia czy fotele są z europ. czy z anglika.
Rożnica będzie taka że kanapa II rzędu dzielona 2/3 będzie miała pojedynczy fotel za pasażerem a nie za kierowcą.

To się tyczy wersji przed lift. Problem zaczyna się z wersją po lift.
Okazuje się że fotel kierowcy w wersji po lift (prod. 11-...) ma inny rozstaw szyn pod fotelem.
Wszystkie inne fotele można spokojnie montować / przekładać z innych wersji (po/przed lift).
Pomijając nawet rozstaw szyn i/lub uchwytów do ich zamocowania fotel kierowcy w wersji po lift jest szerszy od innych foteli (a przynajmniej u mnie tak jest).
I właściwie to jedyny problem z jakim się spotkałem.

Jest jeszcze różnica w prawym tylnym słupku (tym pod pasy dla III rzędu).
Po zamontowaniu ma się wrażenie że nie do końca dolega do podsufitki jak trzeba, ale zadanie swoje spełnia.

Jeżeli coś jest nie jasne pytajcie, postaram się wyjaśnić.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2019, 8:05 przez Emisvanrohelec, łącznie zmieniany 1 raz.

zeflik

ROZKRĘCA SIĘ

Post autor: zeflik » 31 maja 2019, 8:03

Gratuluję opisu oraz pracy włożonej w rozkminienie tematu :)

Emisvanrohelec

ROZKRĘCIŁ SIĘ

Post autor: Emisvanrohelec » 31 maja 2019, 8:05

A dziękuj, szkoda tylko że nie wiedziałem tego wcześniej :)

Awatar użytkownika
tomek

LIGA SUBUKA
Miejsce zamieszkania: Kraków
Rok produkcji: 2013
Przebieg: 280000

Post autor: tomek » 31 maja 2019, 11:32

Gratuluję roboty, wiem ile czasu zajmuje poskładanie wszystkiego aby pasowało ;-)
pozdr.
Tomek

FF, 3.6 V6 Pentastar, AWD Lounge
JGC WK2 6.4 SRT - Biała Furia 8-)
I inne grzmoty :mrgreen:

ODPOWIEDZ