Freemont wymiary tylnej kanapy

Opinie i spostrzeżenia

Moderatorzy: pająk, awanturnik, mireks

Fixer45

OBSERWATOR
https://32.phpbb3styles.net
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Model: FREEMONT
Silnik: 2.0 MJ 170 KM
Skrzynia biegów: MANUAL
Rok produkcji: 2011
Przebieg: 0

Freemont wymiary tylnej kanapy

Post autor: Fixer45 » 24 sty 2020, 23:25

Witam, potrzebuje wymiary tylnej kanapy na szerokość czy wejdą 3 foteliki bo mam obawy aktualnie mam mondeo MK4 i jest problem bo się nie mieści.
Zmierzcie jak możecie ale tam gdzie zaczyna się płasko. I jest jak możecie zmierzyć szerokość środkowego fotela ile ma cm.

Dzięki bardzo

snake3d

ROZKRĘCA SIĘ
Miejsce zamieszkania: Warszawa
Silnik: 3.6 280 KM
Skrzynia biegów: AUTOMAT
Rok produkcji: 2017
Przebieg: 40000

Re: Freemont wymiary tylnej kanapy

Post autor: snake3d » 27 sty 2020, 12:25

Jeśli chodzi ci o duże siedzące, to nie wejdą.
Jedno to, że są tylko dwa isofixy, to już dyskwalifikuje foteliki
Szerokość kanapy to ~132cm, pewnie podobnie jak w mondeo, ja miałem podobnie w mazdzie 6.

Wchodzą dwa duże i nosidełko-fotelik na środku, widziałem fotkę u kogoś
DJ 2017 Crossroad 3.6 V6

Fixer45

OBSERWATOR

Post autor: Fixer45 » 27 sty 2020, 21:02

Tylko w mondeo boki kanapy są profilowane dość mocno i jedna strona zajmuje prawie 15cm i wychodzi że sama kanapa ma może 100cm, muszę dokładnie zmierzyć a w ff i dj widzę że te boki profilowane nie są takie grube. Masz możliwość zmierzenia kanapy bez tych profilowanych boków bo powinno wyjść ze miejsca będzie więcej. A ktoś na forum pisał że długość kanalyw dj to 125 cm. Różniły się te kanapy jakoś od tych modeli rocznikowo?

Jak wejdzie jeden fotelik ISOFIX plus jeden na pasy co mam i jest duży i po środku Lupina to będzie ok. Wszystkie fotele mam tyłem do kierunku jazdy.

Zastanawiam się też nad s maxem ale bardziej mi się podoba ff.

snake3d

ROZKRĘCA SIĘ

Post autor: snake3d » 28 sty 2020, 15:50

Możliwe, że są mniej profilowane ale isofix i tak ograniczna przesuwania
fotka z zabezpieczeniem skóry przed dziećmi :)

Obrazek

jaka jest szerokość fotelika? Ja mam gb vaya, to jest 360 stopni obrotowe, więc może być szczerszy.
132 mi wyszło realnie, czyli może troche poza kanapę ale użytkowa szerokość do boczków drzwi.

Też myślałem o Smax i inne ale jakoś minivany ani mi ani żonce się nie spodobały, z kombi na SUV postanowiliśmy przejść i to też ból, bo duże auta ale w środku niestety nie ma 3 miejsc. U nas niby 2ka dzieci ale żona też się musi wcisnąć :)

Najlepiej, weź foteliki i przymierz w jakimś DJ/FF, będziesz pewny
DJ 2017 Crossroad 3.6 V6

Fixer45

OBSERWATOR

Post autor: Fixer45 » 01 lut 2020, 23:12

Właśnie za bardzo nie gdzie przymierzyć. Ale dziś zmierzyłem kanapę moja ma 135cm. Z czego trzeba odjąć z każdej strony 14-15cm bo tyle aż zajmują boczki kanapy w mondeo. Co daje jakieś 105 cm płaskiej powierzchni. Moje foteliki Cosi Citi Lupina 43.5, axikid rwf 44 i gb vaya i-size 45 ISOFIX, co daje razem 132,5 cm to są wymiary w najszerszych miejscach przy axikid w dolnej części jest węższy o 2-3 cm.

Wychodzi na to że się nie zmieści a ile cm mają tę boczki siedziska ( chodzi o zakończenie kanapy z dwóch stron?) I jeszcze jedno w 3 rzędzie jest jak zapiac fotelik tyłem do kierunku jazdy bo mam na pasy ale trzeba jedne pasy przeciągnąć przez szyny w kanapie? Są one widoczne w drugim rzędzie? I ciekawe czy gabarytowo taki fotelik w 3 rzędzie się zmieści bo axikid jest dość duży.

I jeszcze jedno jak przesuniesz kanape lączoną ze środkiem do przodu jaki ona ma wymiar?

snake3d

ROZKRĘCA SIĘ

Post autor: snake3d » 04 lut 2020, 15:08

W DJu boczki sa bardzo płaskie, nie trzeba się nimi przejmować.

Znalazłem to zdjęcie:

Obrazek
DJ 2017 Crossroad 3.6 V6

Fixer45

OBSERWATOR

Post autor: Fixer45 » 04 lut 2020, 18:50

Ciekawe czy ten fotelik środkowy zapnie się na pasy bo tam te złączki pasów są blisko siebie.

Ale widać że te boczki w dj są dużo węższe i wygląda to lepiej.

Masz wersję 7 osobowa ? Jak tak zmierzysz mi głębokość fotela w 3 rzędzie bo te siedziska nie są chyba głębokie? Bo ciekaw jestem czy się zmieści fotelik .

Ty masz fotelik cybex GB vaya i size ? Bo ja taki mam i na instrukcji fotelika nie ma dj i ff że ISOFIX pasuje do tych samochodów.

snake3d

ROZKRĘCA SIĘ

Post autor: snake3d » 06 lut 2020, 9:15

Na tych fotelach w bagażniku nie wstawisz fotelika bo tam nie ma isofixa ani tethera. Tylko pasy.

ISOFIX jest zwsze taki sam i będzie pasować zawsze w każdym ale muszą być 2 typy mocowania w fotelikach dla małych dzieci, ISOFIX + baza z nogą, ISOFIX + pasy, tether + pasy, tether + ISOFIX.

GB vaya, oficjalnie nie można go stosować w DJ/FF bo to jest baza z nogą a są schowki w podłodze. Chodzi o to, że w momencie nacisku, pokrywa schowka może pęknąć, więc nie można tej nogi mieć bo nie jest stabilność zachowana w kryzysowej sytuacji.
U siebie położyłem balchę stalową i dopiero na to nogę :)
DJ 2017 Crossroad 3.6 V6

Fixer45

OBSERWATOR

Post autor: Fixer45 » 06 lut 2020, 10:26

Akurat z tyłu mam dwa rwf z nogą więc ta blacha myślę załatwi sprawę. A o głębokość 3 siedziska pytam bo jestem ciekaw czy wejdzie tam axikid minikid bo jest duży i nie wiem czy cały będzie siedział na siedzisku a on jest akurat na pasy, dlatego fajnie było jeżeli masz 7 osobowy jakbyś mi zmierzył głębokość to będę wdzięczny. Bo możliwe że z moją konfiguracja nie wejdą 3 fotele dwa normalne plus Lupina bo wychodzi że mają 132 cm szerokości i dlatego myślę że na jakiś czas jeden fotelik bym dał w 3 rzędzie.

A co najśmieszniejsze s max też schowki w podłodze i na tej liście jest :)

ODPOWIEDZ