Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgon Freemonta - akumulator
Autor Wiadomość
T76 
ZNAWCA

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2013-04-21, 10:10   Zgon Freemonta - akumulator

Byłem na wyjeździe w Ustroniu, po 3 dniach konferencji podchodzę do FF i zonk, nie da się go otworzyć. Ani drzwi, ani klapa bagażnika, otwarłem samochód kluczykiem awaryjnym ale auto "umarło". Sobota wieczór - FAP - laweta (ale obciach). Pomyślałem, ze może bateria padła w pilocie, Żonka przyjechała do mnie drugim samochodem, ale drugi pilot też nie obudził FF. Ale się wkur.................
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 3000km Rok prod.: 2015

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2013-04-21, 12:35   

Był kiedyś taki projekt w Volvo, żeby odpowiednie czujniki wewnątrz pojazdu wychwytywały ilość % w wydychanym powietrzu i w przypadku zbyt wysokiego stężenia nie dało się uruchomić pojazdu.
Może Fiat poszedł dalej i nie nagłaśniając sprawy zamontował takie sensory nawet na zewnątrz samochodu.
Po 3 dniowej konferencji i to jeszcze w Ustroniu, mogłeś zionąć tak, że Freemont odmówił współpracy. .. :mrgreen: ;-)
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 100000km Rok prod.: 2013

Sevrill 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-04-21, 13:08   

Tak..FF to inteligentne autko:-D
Tak serio- wiadomo juz co sie stało?

piwarch 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2013-04-21, 13:23   

Obstawiam, że padł akumulator - ten żelowy wynalazek. Miałem to samo, ale się nie chwaliłem, bo była to poniekąd moja wina - sporo prądu mi uciekło dzięki parodniowemu świeceniu w garażu :oops: . Wystarczy podładować akumulator i po sprawie.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 80000km Rok prod.: 2012

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2013-04-21, 13:55   Re: Zgon Freemonta

T76 napisał/a:
Byłem na wyjeździe w Ustroniu, po 3 dniach konferencji podchodzę do FF i zonk, nie da się go otworzyć. Ani drzwi, ani klapa bagażnika, otwarłem samochód kluczykiem awaryjnym ale auto "umarło". Sobota wieczór - FAP - laweta (ale obciach). Pomyślałem, ze może bateria padła w pilocie, Żonka przyjechała do mnie drugim samochodem, ale drugi pilot też nie obudził FF. Ale się wkur.................

Co było przyczyną? Może faktycznie padł akumulator (wada fabryczna)?

T76 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-04-21, 15:50   

Jeszcze nie wiem, jutro będę go do serwisu ściągał

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2013-04-21, 16:08   

T76 napisał/a:
Jeszcze nie wiem, jutro będę go do serwisu ściągał

Jeśli to akumulator, to przynajmniej wiadomo, że był felerny i po wymianie będzie OK.

niumin 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-04-22, 06:17   

Akumulatory nie są takie złe, chyba że trafiłeś na kiepski egzemplarz. Na tym wyjeździe do roboty odpuściłem moim przepalanie i takie tam więc samochód przestał 5 tygodni w garażu bez jakiejkolwiek akcji. Po przyjeździe sprawdziłem na początek akumulator miernikiem - 12,2 V. Wręcz rewelacja. Samochód cały czas brał prąd na podtrzymanie swoich systemów a i tak w baterii utrzymało się dość duże napięcie.
Jak odbierałem samochód - przyszedł dwa dni przed moim wyjazdem do roboty, więc darowałem sobie i odbierałem po miesiącu - to mnie uczulano że samochód musi być na chodzie bo akumulator nie uciągnie, ale chyba wszyscy po kolei musieli się nim bawić bo miły pan w salonie stwierdził że musieli ładować akumulator bo już ledwie dychał.
Z mojego przydługiego i przynudnego wywodu wyłania się konkluzja - kiepski akumulator, dzieci lub własna nieuwaga.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2012

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2013-04-22, 08:41   

niumin napisał/a:
[...]wyłania się konkluzja - kiepski akumulator, dzieci lub własna nieuwaga.

T76 pisał, że był na wyjeździe i wtedy mu padł akumulator. Może samochód był obiektem zainteresowania wśród znajomych podczas postoju na parkingu i akumulator zwyczajnie się wyładował i niestety nie jest to niepotwierdzona hipoteza. Do tego doszedł naturalny proces ubytku energii i samochód zapadł w sen. Akumulator pewnie nie wyładował się całkiem, ale jakiś czujnik mógł spowodować zablokowanie aktywacji elektroniki z powodu zbyt niskiego napięcia.

Egzemplarze ekspozycyjne w salonach musiały być często doładowywane ponieważ zaglądanie do samochodu potrafiło wyładować akumulator do tego stopnia, że nawet nie rozświetlał się wyświetlacz przed kierowcą. A przecież w takich egzemplarzach jedyny pobór energii to oświetlenie wewnętrzne i radio, i to raptem przez 30 sekund na "sesje", bo bez kluczyka w pobliżu cały system się nie daje uruchomić i sam się po chwili usypia.

Akumulator Freemonta jest mały jeśli chodzi o kubaturę. Rozmiary geometryczne są zaskakujące małe jak na ilość obsługiwanej elektroniki oraz rozmiar silnika. Wydajność prądowa jest wystarczająco dobra aby uruchomić silnik np. w zimie, ale ilość zmagazynowanej energii może być niewielka. Aktywna elektronika skutecznie w krótkim czasie ją wyczerpie. Jeśli się jeździ codziennie lub przynajmniej dosyć często, to alternator szybko uzupełni zużyty zapas energii. Jeśli się nie jeździ często, a samochód jest często testowany na postoju bez uruchamiania silnika, to skutek jest już znany.

Poczekajmy na info T76. Może nam coś więcej napisze co się działo z samochodem zanim padł akumulator.

T76 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-04-22, 09:31   

No właśnie się nic nie działo przed. Przyjechałem, zaparkowałem i na koniec chciałem wrócić do domu. Nie otwierałem, pokazywałem światła wyłączone itp itd. Nie pierwszy raz był zaparkowany na więcej niż 2 dni, również w zimie, i nie było problemów.

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2013-04-22, 09:56   

T76 napisał/a:
No właśnie się nic nie działo przed. Przyjechałem, zaparkowałem i na koniec chciałem wrócić do domu. Nie otwierałem, pokazywałem światła wyłączone itp itd. Nie pierwszy raz był zaparkowany na więcej niż 2 dni, również w zimie, i nie było problemów.

OK, w takim razie czekamy na dalsze wiadomości. Przykra sprawa :-(

JACO 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2013-04-22, 15:29   

Ustronie morskie czy górskie
Jak morskie to mam takie doświadczenie, że niektóre marki z jakiś powodów powietrza nad morskiego nie lubią i objawiają to szybkim rozładowaniem nawet nowych aku na postoju.
Kolega w zeszłym roku po przyjechaniu na nowym aku z Częstochowy mając pełny postawił na cztery dni nie odpalił. Aku zgon. ASO sprawdziło żadnych przebić. Czarna magia.
Na szczęście dopada tylko niektórych. Może na mnie nie padnie.

Jak jest jakieś wytłumaczenie to daj znać>

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2013-04-22, 17:41   

W Ustroniu, koło Bielska-Białej ;-)
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 100000km Rok prod.: 2013

T76 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-04-22, 19:23   

Może to za karę, że się z Subukiem nie napiłem, ale wierz mi jeszcze dwa kieliszki i ja też zaliczyłbym zgona

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2013-04-24, 12:36   

T76 - znasz już przyczynę awarii?

T76 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-04-24, 13:07   

Podobno akumulator był rozładowany, naładowali ,i ale jeszcze nie mam auta, jutro może.

Alexdaro 
OBSERWATOR
FF Grigio Viaggiatore

Wysłany: 2013-04-24, 19:53   

Witam!
Ja tez tak mialem i to trzy dni po odebraniu z salonu.Ale tel. do serwisu(a za dwie godziny mialem pilny wyjazd )przyjechali z ,,matka,, :idea: odpalili i podjechalismy do serwisu.Sprawdzili -czy jest ladowanie ,-czy akum. trzyma i wszystko bylo ok.Za jakas godzine przejechalem ok 300km, zaparkowalem na noc i tyle.Akumulator trzyma do tej pory(nic nie byl dodatkowo ladowany)Ta jazda ok 300km wystarczyla do pelnego naladowania ;-) . Przypuszczam ze wtedy to moglo byc tak, ze w serwisie sie troche pobawili, tz. cos tam ustawiali, sprawdzalii sie uczyli(bo to byl trzeci FF u nich)Ja po odbiorze z zonka przejechalismy sie ok 40km, a potem ksiazka w reke i tez sie bawilem co i jak(siedzialem tak chyba z 3godziny)i tak tez sie przyczynilem do zgonu aku. :lol: A do tej pory (odpukac) nic nieprzwidzianego sie nie wydarzylo :?:

T76 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-04-25, 22:01   

Auto już w domu, Pan z serwisu pokazał mi na wszelki wypadek gdzie trza kable z plusem i minusem podłączyć by go na wakacjach w dziczy od drugiego auta odpalić, rano wrzucę do bagażnika kable rozruchowe. ech.........

Nie wiedzą o co kaman
Nowy akumulator żelowy do FF to jakieś 2 koła, więc na razie mam jeździć i czuwać

Pozytyw (taki dość negatywny) to to że żonka nie będzie już pożyczała takiego trefnego auta i będzie swoim niezawodnym Bravo pomykać (niesmak zostaje) :-(

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2013-04-25, 23:43   

T76 - nie łam się. Rozumiem, że Twoje zaufanie do samochodu spadło. Mnie też by zatrzęsło. Jednak po pierwsze jesteś pierwszy i jedyny więc to może paskudny incydentalny przypadek.
Po drugie ja się już turlam rok czasu (właśnie mi kilka dni temu minęła rocznica) i akumulator działa bez zarzutu. W zimie - fakt - ostrych mrozów w sezonie 2012/2013 nie było (u mnie max -15) palił bez problemu.
Więc spokojna głowa - może po prostu elektronika zgłupiała i tyle. To źle, ale może też znaczyć, że objaw jest przypadkowy.
Cena akumulatora - bardzo wysoka, ale to cena chyba w ASO. Normalnie - kiedyś się interesowałem - ok. 800 zeta. Nasze akumulatory są przystosowane do samochodów spinających się pionowo w górę. Moim zdaniem to bez sensu, ale tak już jest.

W razie czego - reklamuj akumulator. Powinni Ci dać nowy.

Dareczek 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2013-11-03, 15:49   

Mój ff zaliczył zgon totalny.

Przedwczoraj po czterodniowej przerwie w eksploatacji wchodzę to samochodu naciskam RUN a tu choinka. Kontrolki migają po kolei pokazują się komunikaty - AWD service, Park view -service i jeszcze jakieś. Potem napisał,że nie rozpoznaje kluczyka a potem już nic nie pisał - padł.
Podłączyłem go do prostownika impulsowego ale ten rozpoznał go jako akumulator 6V i lipa.
Podjechałem więc moim innym wehikułem i na kablach po kilkunastu próbach odpaliłem trupa.
Jednak cały czas świeciła się kontrolka OBD - taki żółty silnik. Wyłączyłem go i podłączyłem prostownik jeszcze raz i teraz już prawidłowo zaczął ładowanie. Trwało to około 14 godzin i napisał Full.
Odpaliłem i jeździ ale cały czas pali się kontrolka OBD. W instrukcji napisali, że jeżeli po kilku krotnym cyklu prawidłowej jazdy kontrolka nie zgaśnie to to ASO. No i za 7 jazdą kontrolka zgasła i już się nie pali. ( pewnie komputer sobie to przemyślał sam :-) )
Ale do ASO też pojadę - jak dzwoniłem powiedzieli, że niewykluczone że trzeba akumulator na nowy na gwarancji wymienić i pewnie te błędy z pamięci wykasować.

Dobrze, że padł w garażu przynajmniej wstydu nie było.

[ Dodano: 2013-11-03, 15:54 ]
Myślę sobie, że przyczyną było oddanie auta na myjnię.
Jest u nas taka gdzie myją w środku i skórę konserwują i na zewnątrz ręcznie też i wosk ręcznie nakładają - pełna profeska - tylko pewnie akumulator otwierania i zamykania drzwi i pewnie radia nie wytrzymał. Zajęło im to około 3 do 4 godziny. Jednak watro było bo autko wygląda jakby dopiero z montażu zjechało. :-D

Otomek 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-11-03, 18:26   

Jeśli to nie tajemnica, to jak ładowałeś aku? Podpinałeś się pod maską, czy zdejmowałeś część przedniego lewego zakola i tam bezpośrednio podpinałeś się pod klemy aku?
  Silnik: BRAK Skrzynia biegów: BRAK

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2013-11-03, 18:30   

ja mam garaż na poziomie -1...jak klęknie to kiepsko go będzie podpiąć do czegokolwiek....

chomic 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-11-03, 18:30   

Żelaka do FF kupisz za ok. 700 zł. Jak odebrałem z serwisu autko, to przez 15 min siedzieliśmy w samochodzie i dumaliśmy z serwisantem dlaczego nie działa oświetlenie wewnętrzne. Jak się okazało, prowadzący prace elektryczne profilaktycznie wyłączyli je pokrętełkiem z uwagi na częste otwieranie drzwi, coby się żelak nie rozładował. Sława akumulatora doszła do serwisu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 80000km Rok prod.: 2013

Seth 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-11-03, 23:27   

U mnie też musieli coś z akumulatorem robić - jeszcze przed odbiorem auta z salonu... ale zapomnieli wykasować błąd z komputera i wyszło na przeglądzie ;-P
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 154000km Rok prod.: 2012

Dareczek 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2013-11-04, 09:27   

Podpiąłem do tych styków wyprowadzonych pod maską bez odpinania akumulatora.

Odpowiedz do tematu