Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Journey Problemy ze skrzynią biegów - Manual
Autor Wiadomość
p_gda 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2014-03-18, 11:20   Journey Problemy ze skrzynią biegów - Manual

Od zakupu skrzynia pracowała dosyć głośno, najgorsze że z czasem coraz głośniej. Głośna praca (i tu mam problem jak to opisać i to jeszcze poprawną polszczyzną) objawia się rzężeniem na każdym biegu, zaczynając od jedynki do piątki, najgłośniej na mniejszych biegach ale jest to logiczne bo i obciążenie największe.

Po wizycie w kliku zakładach, dowiedziałem się że to standard czy w Journeyach czy Freemontach, średnia żywotność skrzyni (wg mechaników) to 120 tyś km. W moim przypadku jest 170.000 więc jak stwierdził mechanik ktoś wcześniej musiał dosyć spokojnie jeździć.

Na forach US nie znalazłem żadnej wzmianki chociaż w statystykach widać że skrzynia jest jednym z bardziej awaryjnych obszarów w DJ.

Swoje auto oddałem do Hukałowicza w Gdańsku, jako jedyny obiecywał szybką naprawę i wydawało się, że jako jedyny wie w czym problem, ponoć naprawiał Journeye i Freemonty przysyłane od Plichty. Z jego opisu problemem jest wadliwa konstrukcja obudowy skrzyni a dokładnie osadzenia łożyska w obudowie. Po pewnym czasie łożysko "wyrabia" obudowę i zaczyna się coraz głośniejsza praca skrzyni (początkowo na 4 i 5 biegu) później na wszystkich. Wygląda na to, że ja mam już stadium "późniejsze". Więcej szczegółów będę znał po odbiorze i paru tysiącach przebiegu.

Tak czy inaczej ciekawy jestem czy mieliście jakieś problemy ze skrzynią i czy opinie o dużej awaryjności są prawdziwe?
  Silnik: 2.4 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 160000km Rok prod.: 2009

adszym 
ZNAWCA

Wysłany: 2014-03-18, 12:03   

Ciekawa informacja.
Rozumiem, że usterka dotyczy modeli z manualną skrzynią biegów. Czy może automatów również ???
  Silnik: BRAK Skrzynia biegów: BRAK

p_gda 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2014-03-18, 22:44   

Wygląda na to że tylko manual i to 5 biegowy. Przynajmniej ja mam taki :)
  Silnik: 2.4 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 160000km Rok prod.: 2009

McNik 
ZNAWCA

Wysłany: 2014-03-19, 20:59   

W związku z tym, ze usterka którą opisujesz jest dosyć niepokojąca, proszę powiedz jakim samochodem jeździsz, bo w 2009 jeszcze nie produkowano FF. Pytałem moich włoskich kolegów i powiedzieli mi, że w FF diesel nie tylko silnik ale i skrzynia biegów są włoskie. Jeśli jeżdzisz Dodge to jest tam inna skrzynia i nie musimy się bać, jeśli jednak jeżdzisz FF to sprawa jest niewesoła
  Silnik: BRAK Skrzynia biegów: BRAK

mireks 
ADMIN

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2014-03-19, 21:02   

McNik napisał/a:
Jeśli jeżdzisz Dodge to jest tam inna skrzynia i nie musimy się bać, jeśli jednak jeżdzisz FF to sprawa jest niewesoła

Kolega jeździ Journeyem. Silnik pewnie taki sam, ale skrzynka biegów jest manualna. Taka skrzynia biegów nie jest instalowana we Freemoncie ponieważ 2.4 jest łączony tylko z automatem.

Odpowiedz do tematu