Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zajechana turbina
Autor Wiadomość
pająk 
CZŁOWIEK FORUM

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2019-05-14, 15:26   Zajechana turbina

Witam, czy ktoś przerabiał temat zajechania turbiny po przejechaniu zaledwie 48 000 km?
Pierwszą wymienili mi na gwarancji przy przebiegu 60 000km ze względu na gwizdanie w zakresie 1500 - 3000 obr w szczególności na zimnym silniku.
Dobiłem teraz do 108 000 ( czyli przejechałem ledwo 48k km) i okazało się że turbina:
1) puszcza olej
2) rozważyła się
3) wskazania po podłączeniu pod kompa są poza skalą.
Jedyna opcja to regeneracja lub zakup nowej.

Najgorsze w tym wszystkim że brak wskazania jednoznacznej przyczyny.
Dodatkowo turbina po przejechaniu jakiś 10 000 km też zaczęła gwizdać, niestety gwarancja się skończyła więc nic już w tym temacie nie robiłem.

Najważniejsze pytanie czy ktoś kto wymienił turbinę na gwarancji na nową w aso, przypadkiem nie zrobił zdjęcia tabliczki znamionowej i mógłby podzielić się takim zdjęciem?
Ku mojemu zdziwieniu na mojej widnieje napis regenerowana we Włoszech, a przecież była wymieniana przez aso i powinna być nowa.
Pozdrawiam
Pająk
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 92000km Rok prod.: 2014

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2019-05-14, 16:41   

Ja mam jedno doświadczenie z wyminą turbiny. Ford Focus. Element regenerowany. Po zamontowaniu wydawała lekki świst. Przejechane 30 km i olej poszedł do komory spalania. Laweta. Druga turbina, na gwarancji, okazała się dobra i auto jeździ bez zarzutu. Części są czasem wadliwie regenerowane i mają krótki żywot.
A czy na zamontowany element nie masz dwóch lat gwarancji? Minęło już? Do tego jak sam zauważyłeś, nie jest nowa. Można na tym oprzeć postępowanie.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 101101km Rok prod.: 2014

pająk 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2019-05-14, 18:41   

Właśnie się zastanawiam czy dostałem nową czy dali mi regenerowaną, w papierach mam wpisane wymiana turbiny. Według ustaleń miała być nowa. Jeżeli okaże się że regenerowana to będę walczył o wymianę na nową.

Odnośnie gwarancji będę wiedział w ciągu najbliższych kilku dni jak to wygląda, z tego co pamiętam przy wymianie silnika, aso twierdziło że silnik nie będzie miał wydłużonej gwarancji bo za niego nie płaciłem. Z turbiną pewnie też tak jest.
Natomiast udaję się na rozmowę z radcą prawnym co by sprawdzić czy da się powalczyć z gwarancją, wymiana turbiny miała miejsce 12.06.2017 oraz później udaję się do rzeczoznawcy co by stwierdzić czy to oryginał czy po regeneracji.
Zamieszczam zdjęcie tabliczki znamionowej.

Taka ciekawostka.
What is the reason of the infamous turbo whistle?
Because the center of mass is not aligned with the center of rotation of the rotor, centrifugal forces are generated, which in turn cause the turbocharger to vibrate. Balancing the turbocharger is a very delicate operation. If you would glue a grain of rice onto one of the compressor blades, it would already cause a lot of noise!

turbo_1.jpg
tabliczka znamionowa
Plik ściągnięto 129 raz(y) 80,7 KB

Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 92000km Rok prod.: 2014

pająk 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2019-05-17, 20:31   

news roku, podobno w pierwszej kolejności są montowane turbiny po regeneracji jak ich zabraknie to nowe, ino jakim prawem skoro auto jest na gwarancji i powinno się pakować nowe komponenty.
2 opcja to zmieniło się prawo wcześniej było że część wymieniona na gwarancji nie przedłuża tej części gwarancji ino lecimy do 2 lat od zakupu auta i finito, od jakiegoś czasu to się zmieniło i tak jak to powinno być każdy komponent wymieniony na gwarancji ma + 2 lata od wymiany.

Odpowiedz do tematu