Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamykanie przyciskiem w klamce
Autor Wiadomość
JackK 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2019-02-06, 16:19   Zamykanie przyciskiem w klamce

Chyba u mnie nie działa. Myślałem, że ten malutki przycisk na klamce drzwi przednich po obu stronach (kierowcy i pasażera) pozwala na zamknięcie auta bez użycia kluczyka/pilota. Gdy ja przy zamkniętych wszystkich drzwiach wcisnę ten przycisk, to nic się nie dzieje.
Trzeba coś jeszcze zrobić, czy mój FF ma coś popsute?

krzychu0727 
ZNAWCA

Wysłany: 2019-02-06, 17:00   

1. Kluczyk nie może być w samochodzie,
2. Czasami telefon zakłóca działanie ryglowania drzwi,
3. Najczęściej jednak przy ryglowaniu na początku palce idą "pod klamkę" i jednocześnie zamykasz i otwierasz.

Obstawiam albo 3, albo usterkę. Mam nadzieję, że to tylko jakaś błaha sprawa ;-)
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 82000km Rok prod.: 2015

Sylwester 76 
ZNAWCA

Wysłany: 2019-02-06, 20:30   

krzychu0727 napisał/a:
1. Kluczyk nie może być w samochodzie,
2. Czasami telefon zakłóca działanie ryglowania drzwi,
3. Najczęściej jednak przy ryglowaniu na początku palce idą "pod klamkę" i jednocześnie zamykasz i otwierasz.

Obstawiam albo 3, albo usterkę. Mam nadzieję, że to tylko jakaś błaha sprawa ;-)

Ta funkcja chyba musi być aktywowana w panelu sterowania..
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 155000km Rok prod.: 2012

JackK 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2019-02-07, 10:48   

Która to funkcja? Passive entry?
Cytat:
Passive Entry (Pasywne otwieranie, system Key-less Enter-N-GoTM) (zależnie od wyposażenia)
Aby zmienić ustawienie dla tego ekranu, nacisnąć przycisk Passive Entry (Pasywne otwieranie). Ta funkcja umożliwia blokowanie i odblokowywanie zamków drzwi pojazdu bez naciskania przycisków blokowania i odblokowywania na nadajniku zdalnego sterowania. Aby dokonać wyboru, naciskając przycisk Passive Entry (Pasywne otwieranie), wybrać ustawienie ON (WŁ.) lub OFF (WYŁ.) i nacisnąć przycisk strzałki wstecz.
Więcej informacji znajduje się w części „Keyless Enter-N-GoTM” rozdziału „Poznawanie samochodu”.
Nie ma tu nic o przyciskach w klamce, ale może akurat to to.

--- Edit ---
To właśnie ta opcja :-) Po jej włączeniu przyciski w klamkach działają. Działa nawet przycisk w klapie bagażnika :-D

Blass 
OBSERWATOR

Wysłany: 2019-05-30, 15:37   

Czy u Was też można "zamknąć" auto przy innych otworzonych drzwiach lub bagażniku? U mnie po takiej czynności ryglują się zamki w drzwiach i nie ma żadnego ostrzeżenia, że pozostały jakieś drzwi niezamknięte.. Raz już miałem taką sytuację, jak dzieci wysiadając z drugiej strony nie domkęnły drzwi i radośnie oddaliłem się od w przekonaniu, że auto jest bezpieczne :(
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 62000km Rok prod.: 2014

normi 
ZNAWCA

Wysłany: 2019-05-30, 18:42   

Niestety nie ma żadnego sygnału.

FF 3.6
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 88888km Rok prod.: 2013

Blass 
OBSERWATOR

Wysłany: 2019-05-31, 09:01   

OK. Dzięki za info. Trzeba jakoś się przyzwyczaić i po prostu sprawdzać drzwi ze wszystkich stron. W poprzednim aucie (Croma) nie było możliwości zamknięcia zamków w takiej sytuacji.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 62000km Rok prod.: 2014

pawlo 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2019-05-31, 09:09   

A czy nie jest tak, że drzwi które były otwarte przy zamykaniu (ryglowaniu) po ich zamknięciu zamkną się (zaryglują) automatycznie? Wydaje mi się, że tak to u mnie działa.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 50000km Rok prod.: 2015

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2019-05-31, 09:49   

Tak jest zazwyczaj w samochodach. Jeżeli są zamknięte drzwi kierowcy, to można zamknąć auto. Nawet jeżeli coś jest niedomknięte. Niektóre alarmy taką sytuację zgłaszają sygnałem, albo dodatkowym mignięciem światłami.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 101101km Rok prod.: 2014

Blass 
OBSERWATOR

Wysłany: 2019-06-02, 22:38   

Sprawdziłem i u mnie jest tak, że auto można zaryglować zawsze, nawet przy otwartych drzwiach kierowcy lub dowolnych innych (czy to z pilota, czy z przycisku na klamce po obu stronach z przodu). Ryglują się wszystkie drzwi, nawet jeśli są otwarte. Specjalnie używam słowa "zaryglować" bo zamknięcie to już może tylko człowiek wykonać, bo się same drzwi nie zamkną :) - trzeba to jakoś rozróżnić. Więc po takim "zaryglowaniu" jak się zamknie pozostałe drzwi, które były otwarte to już ich oczywiście nie można ich otworzyć.. Uff..
Idea chyba była taka, żeby można było przygotować auto do zamknięcia, zanim wszyscy fizycznie zamkną drzwi / klapę bagażnika. OK, niech będzie, ale osobiście wolałbym jednak jakiś komunikat dźwiękowy, że mamy coś niezamknięte w aucie.

Odpowiedz do tematu