Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Spolszczenie do systemu UConnect
Autor Wiadomość
subuk 
LIGA SUBUKA

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2012-11-20, 15:27   Spolszczenie do systemu UConnect

Dzisiaj, poza cytowaną już w temacie o wnętrzu ;-) , otrzymałem również odpowiedź z Fiata na zadane przeze mnie pytanie odnośnie polskiej wersji systemu UConnect, która brzmi:

Szanowny Panie,
W związku z zadanymi pytaniami wyjaśniamy, że na chwilę obecną nie jest dostępna polska specyfikacja do systemu UConnect we Fiacie Freemont. Prowadzone są prace nad spolszczeniem tego systemu. O wprowadzonych zmianach poinformowani zostaną dealerzy Fiata.

Ciekawi mnie jak długo te prace potrwają i kiedy zobaczymy tego efekt ... :mrgreen:
Miejmy nadzieję, że nie tyle co w M-B, w którym zapewniano nas o nadciągającym spolszczeniu przy zakupie, było to ponad 3 lata temu i do dzisiaj ani widu ani słychu... :-?
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 90000km Rok prod.: 2013

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2012-11-20, 17:19   clio 4

właśnie wchodzące na rynek CLIO4 ma polskie menu i komunikaty z navi też mówi miła POLSKA pani:)....

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2012-11-20, 18:44   Re: Spolszczenie do systemu UConnect

subuk napisał/a:
Dzisiaj, poza cytowaną już w temacie o wnętrzu ;-) , otrzymałem również odpowiedź z Fiata na zadane przeze mnie pytanie odnośnie polskiej wersji systemu UConnect, która brzmi:

Szanowny Panie,
W związku z zadanymi pytaniami wyjaśniamy, że na chwilę obecną nie jest dostępna polska specyfikacja do systemu UConnect we Fiacie Freemont. Prowadzone są prace nad spolszczeniem tego systemu. O wprowadzonych zmianach poinformowani zostaną dealerzy Fiata.

Ciekawi mnie jak długo te prace potrwają i kiedy zobaczymy tego efekt ... :mrgreen:
Miejmy nadzieję, że nie tyle co w M-B, w którym zapewniano nas o nadciągającym spolszczeniu przy zakupie, było to ponad 3 lata temu i do dzisiaj ani widu ani słychu... :-?

Bardzo się cieszę, ponieważ również zgłaszałem do FAP taką potrzebę. Widać, coś drgnęło :-)
Jedyna szansa aby osiągnąć cel, to wysyłanie pytań do FAP przez ich stronę internetową: http://kontakt.fiat.pl/fiat

Zgłaszanie takich potrzeb w ASO mija się z celem ponieważ ASO nie ma takiej siły przebicia w FAP jak my użytkownicy lub zainteresowani zakupem samochodu. Trzeba pisać, marudzić i wtedy coś osiągniemy. Fiat musi widzieć, że rośnie nas siła i wówczas wprowadzi do samochodu poprawki. Im więcej monitów tym większe szanse na odzew wsparcia posprzedażnego ze strony producenta. Takie sprawy jak problemy z radiem (obecnie chyba tylko w wersji 4.3 - i zdaje się załatwiony ver 7.5) są nie do rozwiązania w ASO ponieważ winę za to ponosi software. ASO może tylko po raz n-ty wgrać soft i nic więcej nie zrobi. Podobnie inne sprawy jak niesławne siedzenia.

subuk za tą wiadomość admin zaszczycił Cię dłuższym niż zwykle spojrzeniem wyróżniającym :mrgreen:

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-11-21, 10:08   

Może by tak w ogóle wprowadzić obowiązek, aby każdy z forumowiczów, indywidualnie wysyłał przez formularz Fiatowski zapytanie odnośnie spraw nas zastanawiających/denerwujących :!:
Wtedy będzie siła :mrgreen:
Spolszczenie zrobią wtedy w tydzień :mrgreen: ... bo tak naprawdę więcej czasu nie trzeba 1 osobie aby to zrobić :roll: a trwać to pewnie będzie do wydania kolejnej generacji UC.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 90000km Rok prod.: 2013

Grzegorz 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2012-11-21, 10:22   

subuk napisał/a:
Może by tak w ogóle wprowadzić obowiązek, aby każdy z forumowiczów, indywidualnie wysyłał przez formularz Fiatowski zapytanie odnośnie spraw nas zastanawiających/denerwujących :!:
Spolszczenie zrobią wtedy w tydzień :mrgreen: ... bo tak naprawdę więcej czasu nie trzeba 1 osobie aby to zrobić :roll: a trwać to pewnie będzie do wydania kolejnej generacji UC.

Pomysł bardzo dobry. Jestem za. Spolszeczenie to żaden problem. Później tylko należy podmienić plik w urządzeniu a tym już może zająć się (bez łaski) autoryzowana stacja Fiata.

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2012-11-21, 10:23   

subuk napisał/a:

Może przy rejestracji nowego użytkownika "sssystem" powinien od razu wyśle zgłoszenie do FAP :-)
A w przypadku obecnych użytkowników - nie zawiodą nas :lol:

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-11-21, 10:27   

Grzegorz napisał/a:
Później tylko należy podmienić plik w urządzeniu a tym już może zająć się (bez łaski) autoryzowana stacja Fiata.

Jesteś niepoprawnym optymistą Grzegorz, śmiem przypuszczać, że to właśnie będzie największy problem, mimo dostarczonego przez FAP tutoriala :mrgreen:

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2012-11-21, 17:24   

a byliście już proszenie przez FAP o opnie na temat obsługi???...graliście w kulki??:)

może niech wszyscy dają po 1 p. to wówczas choć ich słabe notowania FAP zachęcą do współpracy z zainteresowanymi.??

Otomek 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-11-21, 17:39   

ttmek napisał/a:
a byliście już proszenie przez FAP o opnie na temat obsługi???...graliście w kulki??:)

może niech wszyscy dają po 1 p. to wówczas choć ich słabe notowania FAP zachęcą do współpracy z zainteresowanymi.??

Można coś takiego robić, ale z drugiej strony można tym narobić "kuku" aso.
Niestety nie z ich winy nie mają one pełnej wiedzy o produkcie itp. (pomijam tu brak wiedzy, która jest dostępna, bo to należy piętnować).
Co ma odpowiedzieć Klientowi np. taki sprzedawca jak sam nie otrzymał wiedzy od FAP - przykładowo kiedy będą dostępne xenony; czy będzie 4x4, ale w manualu; szczegółowe zagadnienia techniczne dotyczące budowy itp. Można się złościć na sprzedawcę, ale nie zawsze wina jest po jego stronie.
Dając przez taki stan złe opinie na temat obsługi (podkreślam, że nie zawsze zawinionej) można zrobić sporo złego.
Rozumiecie chyba o co mi chodzi?
  Silnik: BRAK Skrzynia biegów: BRAK

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-11-21, 17:51   

Jeśli sprzedawca jest pasjonatem motoryzacji, to będzie to wiedział, nawet jeśli nie ma tego w dokumentach dostarczonych odgórnie, znajdzie informacje w taki sam sposób jak my to robimy.
Większość jednak nie wychodzi poza szereg, bo żeby sprzedać samochód zdecydowanej większości odbiorców wystarczy wyprasowana koszula, miły uśmiech i kilka frazesów z podręcznika dla akwizytorów :mrgreen:
Trafi się 1 na 50, który będzie wypytywał o tylny mechanizm różnicowy, różnice w zawieszeniu między wersjami silnikowymi/napędowymi itd.
Przeciętny klient chce być przekonany, że wszystko jest cacy i taka świadomość mu wystarczy.

Otomek 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-11-21, 17:52   

Uwierz mi nie wszystkiego można się dowiedzieć. ;-)

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-11-21, 17:55   

Wszystkiego, tylko trzeba wiedzieć w którą dziurę zaglądnąć :mrgreen:

Otomek 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-11-21, 17:58   

subuk napisał/a:
Wszystkiego, tylko trzeba wiedzieć w którą dziurę zaglądnąć :mrgreen:

No nie będę Cię przekonywał, ale tu zdania mamy odmienne. :mrgreen:

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2012-11-21, 18:09   

Coś jakby nam tu off topem poleciało :-|

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2012-11-21, 18:47   

chodziło o ocene FAP a nie sprzedawcy!....strona to spolszczenie włoskiego serwisu....więc pewnie i tak obserwują same wykresy i statystki między jednym espresso a drugim

[ Dodano: 2012-11-23, 09:34 ]
dziś dzwonił pan z FAP i powiedziale tylko tyle,że zapytanie -czy? i kiedy? wysłali do Turynu i czekają na odpowiedź.Nic więcej nie wie i nic konkretnego nie powie.

Grzegorz 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2012-11-23, 14:40   

ttmek napisał/a:
chodziło o ocene FAP a nie sprzedawcy!....strona to spolszczenie włoskiego serwisu....więc pewnie i tak obserwują same wykresy i statystki między jednym espresso a drugim

[ Dodano: 2012-11-23, 09:34 ]
dziś dzwonił pan z FAP i powiedziale tylko tyle,że zapytanie -czy? i kiedy? wysłali do Turynu i czekają na odpowiedź.Nic więcej nie wie i nic konkretnego nie powie.

Dziś spotkał mnie zaszczyt i zadzwonił do mnie Pan z FAP Bielska Biała z mało ciekawą informacją, że spolszczenia do systemu się nie spodziewają. I że zgłosili te nasze zapytania podobno gdzie trzeba ale niczego więcej sam nie wie. Czyli nie wiadomo kiedy i czy kiedykolwiek.
Ale w tym wszystkim dobry znak, iż FAP się do klientów odzywa.

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-11-23, 14:49   

Skąd zatem ta rozbieżność informacji ? Wszystko to lipą podszyte :-|

[ Dodano: 2012-11-23, 14:50 ]
Grzegorz napisał/a:

No ... to już milowy krok dla koncernu, pewnie to było celem numer 1 w założeniach rozwojowych na ten rok - zacząć odzywać się do klientów :mrgreen:
Udało się z końcem roku ;-)

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2012-11-23, 15:01   

Grzegorz napisał/a:
Dziś spotkał mnie zaszczyt i zadzwonił do mnie Pan z FAP Bielska Biała z mało ciekawą informacją, że spolszczenia do systemu się nie spodziewają. I że zgłosili te nasze zapytania podobno gdzie trzeba ale niczego więcej sam nie wie. Czyli nie wiadomo kiedy i czy kiedykolwiek.

Przynajmniej FAP już dostrzegł, że nie da się tematu zamieść pod dywan.

Jesli ktoś kupuje samochód z drugiej ręki, to bierze to co widzi i nie marudzi.
Ale jeśli decyduje się na nowy samochód, to ma prawo oczekiwać "spolszczenia" tym bardziej, że to są systemy operacyjne pisane w języku oprogramowania, a nie kilka bitów kodu w epromie radia. Ktoś siedzi i pisze oprogramowanie do systemu audio (ja mam już trzecią wersję w ciągu 7-u miesięcy), więc dorzucenie języka polskiego nie jest jakimś wyzwaniem dla programisty. Kwestia presji ze strony użytkowników.
Przy cenie samochodu nawet drobny szczegół może zniechęcić zainteresownago. Może FAP zaczyna dostrzegać pewne zagrożenia jak np. brak j.polskiego, brak ksenonów.

Trzeba to zgłaszać bezpośrednio do FAP. ASO ma związane ręce.

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-11-23, 16:07   

Pora na popołudniową porcję poezji:

ASO ma związane ręce,
ASO ruszyć się nie może,
ASO pragnie jeszcze więcej,
podejrzewam więc,że może;
ASO lubi SADO-MASO...

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2012-11-23, 20:22   

subuk NOBEL się należy,ale z matematyki:)

T76 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-11-24, 09:58   

Do mnie też zadzwonił PAN z FAP i powiedział to samo, ze na razie to nie
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 3000km Rok prod.: 2015

felix1975 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2013-07-15, 14:26   

Szanowne koleżanki i koledzy,

To mój pierwszy wpis na forum, więc przede wszystkim chcę się przywitać, jako szczęśliwy posiadacz (od kilku dni) Freemonta 3,6 Lounge 4X4.

Pierwszy wpis właśnie w tym wątku nie jest przypadkowy, ponieważ właśnie brak spolszczonej wersji systemu Uconnect jest w zasadzie jedyną rzeczą, która mnie w nowym autku denerwuje. Poza tym - bajka!

Nie mam żadnych problemów z j. angielskim - używam go na co dzień w pracy. Ale krew mnie zalewa, kiedy "pani robot" łamie sobie język próbując po angielsku przeczytać polskie nazwy ulic, a na wyświetlaczu pomiędzy licznikami pojawiają się krzaki zamiast polskich liter. Czy to jest wielki problem, napisać polską wersję softu? Czy nasz czterdziestomilionowy kraj jest dla Włochów jakimś, z całym szacunkiem, Zimbabwe?

Po tej odrobinie żółci jeszcze konkretne pytanie. Jestem pewien, że pierwszy z brzegu auto elektronik jest w stanie scrackować ten system i dograć polską wersję, przynajmniej nawigacji. Czy to będzie skutkowało utratą gwarancji?

PS. Melduję posłusznie, że pytanie do FAP oczywiście już wysłałem :)

Pozdrowienia!
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 26000km Rok prod.: 2013

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2013-07-15, 14:44   

Spolszczyć UC to tydzień roboty, największy problem byłby z Voice Recognition.
Z FAP dostaniesz zbywającą odpowiedź, że aktualnie nad tym pracują :-D
Samo pudło wyciąga się z konsoli środkowej w 5 minut.
Nie będzie jednak łatwo podpiąć go pod PC tak, aby mieć dostęp do całej zawartości pamięci. Do jednej kości pamięci 4gb można się dostać, jednak jest na niej tylko baza Gracenote.
Moduł Garmin to już wyższa szkoła jazdy, chociaż pewnie dla wprawnego elektronika do przejścia. Jest tam kilka test pointów, ale nic w postaci portu, czy taśmy USB ;-)
Niestety nie da się zmusić Sereny, żeby nie starała się wypowiadać polskich nazw ulic ... :evil:

Acha, a jeśli nie chcesz mieć krzaczków na wyświetlaczu między wskaźnikami, to zainstaluj mapy NT. Jednak jest to równoznaczne z utratą znaków unicode (w tym polskich ą ę ;-) ) z głównego wyświetlacza.

Seth 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-07-17, 13:40   

Wczoraj albo przedwczoraj zgłosiłem do FAP zapytanie o spolszczenie. Właśnie oddzwonił do mnie pan z fiata i poinformował mnie z bólem serca, że spolszczenie w tym samochodzie systemu UConnect nie jest przewidziane.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 154000km Rok prod.: 2012

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2013-07-17, 17:17   

czyli nas olali:(

Odpowiedz do tematu