Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania przed zakupem
Autor Wiadomość
Rahszas 
OBSERWATOR

FF/DJ: FREEMONT
  Wysłany: 2018-05-24, 09:21   Pytania przed zakupem

Witam,

Długo zastanawiałem się nad kupnem FF, ale po kilku przejażdżkach auto mnie uzależniło:)

Dodatkowo czytając forum przed zakupem jak mógłbym nie dołączyć do tak zacnego grona:)

Jeździłem zarówno Dieslami jak i benzyną 3,6 (łącznie z LPG). I mój wybór padł - z raczej oczywistych względów - na opcję V6 3,6.

Ostatnio byłem oglądać to autko jak poniżej i jestem o malutki krok od kupienia:
https://www.otomoto.pl/of...html#787914d93f

Zdjęcia poglądowe - wersja, która jest w opisie nie różni się niczym poza tym, że jest czarna.
Krótki opis po oględzinach:
- autko pracuje równo - również na gazie
- FF z Krosna - może ktoś zna ten samochód?
- tarcze ok, klocki hamulcowe raczej do wymiany
- LPG fabryczny z małym zbiornikiem (ok. 35l realnej pojemności)
- lakier oryginalny - badany miernikiem nie wykazał nic niepokojącego
- przeszedł badanie DEKRA z oceną bardzo dobrą
- uconnect działa bez zarzutu (paruje z telefonem itd.)
- ogólnie wygląda ok.

Mam jednak kilka pytań do Panów z forum z dużo większym doświadczeniem, ponieważ pojawiło się również kilka mankamentów, które sprzedający ma "naprawić" w ciągu tygodnia:
1. przy naciskami hamulca słychać świst powietrza. Przy teście na serwo (wyłączony silnik, naciśnięcie pedału hamulca, włączenie silnika) pedał hamulca opada - więc raczej jest ok. Jakieś pomysły z czym może się to wiązać?
2. Jedna z żarówek podświetlających tylną rejestrację nie działała - zgodnie z sugestią na forum może to oznaczać przerwaną wiązkę - ale jak wspomniałem mają to naprawić.
3. Widziałem auto gdy dopiero przyjechało na plac i wyświetlało "check engine". Sprzedający sugerował, że wynika to z niepodpiętego akumulatora, który wymieniali przed podróżą. Jak uważacie? Niestety nie miałem szansy na szybko podpiąć go pod komputer.
4. I wydaje mi się największy mankament: Przy wrzucaniu biegu wstecznego czuję szarpnięcie. Taki mocny przeskok po ok 0,5 sekundy. Wrzucając "D", "P" lub "N" nie ma takiego uderzenia. Jest tylko przy "R". Trochę czytałem ale opinie są od "wymiana skrzyni" po "ten typ tak ma". Pytanie do Was Panowie - jak uważacie?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdą pomocną odpowiedź.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 170000km Rok prod.: 2013

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-05-24, 11:56   

pkt 3. Check engine nie zapali się po odłączeniu akumulatora. Może się jednak pojawić przy autach z niewłaściwą regulacją LPG.
pkt.4. Skrzynie 62TE nie są najnowszym dziełem inżynierów i kultura ich pracy wymaga pewnego poziomu tolerancji od kierowcy. Szarpanie przy zmianie przełożeń może być spowodowane zużytym olejem. Niestety dopiero jego wymiana pokaże czy to było przyczyną szarpnięć czy nie.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 95059km Rok prod.: 2014

Dodge 
CZŁOWIEK FORUM
Dodge

FF/DJ: JOURNEY
Wysłany: 2018-05-24, 13:57   

Szarpnięcie przy zmianie z p na d lub r jest spowodowane brakiem adaptacji skrzyni, przerabiałem to już 2 razy, pierwszy do wymianie akumulatora i drugi po jego rozładowaniu z mojej winy. Trzeba podpiąć pod właściwego kompa i zrobić funkcję Quick learn, naprawdę pomaga. http://freemont.pl/viewtopic.php?t=1274 tu jest o tym napisane, jest też film.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 80000km Rok prod.: 2013

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-05-24, 14:06   

W sumie to ciekawe. Ja odpinam akumulator do ładowania co miesiąc mniej więcej i nic nie szarpie.

Dodge 
CZŁOWIEK FORUM
Dodge

Wysłany: 2018-05-24, 14:12   

A u mnie tak to właśnie wygląda, też mnie to dziwi i nie wiem czemu tak jest

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-05-24, 14:24   

Jak odłączę prąd do ładowania akumulatora, czy też auto stoi bez baterii 3-4 dni i potem znów podłączę zasilanie, to nawet radio pamięta ustawienia, zeruje się tylko ustawienie tonów i raz przestawiły się jednostki na amerykańskie.
Zastanawiające jest zatem, że trzeba gmerać przy skrzyni. Oczywiście nie neguję tego i wierzę. Było już o tym na forum. Za granicą też piszą. Ja u siebie nie wyczuwam żadne różnicy w zmianie biegów po odłączeniu akumulatora.
Ogromna poprawa jej pracy natomiast była po wymianie oleju, jednak nikt wówczas nie dłubał przy oprogramowaniu. Tylko olej i filtr.

Dodge 
CZŁOWIEK FORUM
Dodge

Wysłany: 2018-05-24, 14:30   

U mnie nie pamięta ustawień skrzyni, to nie ten wątek ale może podpowie jak rozwiązać ten problem. Było też pisane że quick learn robi się po zmianie oleju i wymianie akumulatora.

Krystian11 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2018-05-25, 10:19   

maq napisał/a:
W sumie to ciekawe. Ja odpinam akumulator do ładowania co miesiąc mniej więcej i nic nie szarpie.

maq, ładujesz akumulator co miesiąc? :o dlaczego?
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 192000km Rok prod.: 2012

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-05-25, 14:31   

Freemont użytkowany zwłaszcza na krótkich trasach nie doładowuje wystarczająco akumulatora. Mamy na pokładzie podwójną klimatyzację, energochłonne audio, ogrzewane fotele i takie tam. Pewnie większy alternator załatwiłby sprawę.
Podłączam mój zatem co jakiś czas, bo do biura mam 5 kilometrów. Na takim dystansie nasz samochód nie uzupełni baterii o to, co wydała na uruchomienie silnika. Działanie profilaktyczne. Jeden akumulator gotował się po dwóch latach użytkowania, drugi padł po roku.

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-05-25, 14:38   

Może to dziwne, ale akumulator mam od samego początku ten sam... I nie podładowuję go profilaktycznie tak często - owszem, w zimie na wszelki wypadek zrobiłem to ze dwa-trzy razy, ale bez wyciągania czy odłączania...
Pali tak samo jak 140kkm temu...
50% jazdy trasa, 50% jazdy miasto.

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-05-25, 14:51   

Ja robię przez dwa-trzy tygodnie krótkie jazdy, zimą oczywiście grzałem tyłek. Potem w jedną stronę około 300, albo i więcej kilometrów.
Odłączam natomiast akumulator, bo podczas ładowania zapalają się ledy w zderzaku i ludzi straszy :)

Rahszas 
OBSERWATOR

Wysłany: 2018-05-26, 08:02   

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze.

Chciałbym jeszcze wrócić do " syczacego" hamulca. Czy u Was również przy naciśnieniu pedału hamulca słychać jakby powietrze? Zaznaczę, że samochód reaguje prawidłowo i auto hamuje normalnie.

Serwis powiedział, że ten model już tak ma... jakoś nigdy wcześniej nie miałem takich doświadczeń i jestem sceptyczny.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 170000km Rok prod.: 2013

silver 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2018-05-26, 08:45   

Kolego, niestety nie podpowiem Ci w kwestii syczenia ale za to podpowiem, że w kwestii serwisu to nie bież tego co mówią na poważnie i faktycznie lepiej poczekaj na kogoś z forum, na pewno dowiesz się więcej i dokładniej co może być przyczyną.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 95000km Rok prod.: 2014

shizowiec 
ROZKRĘCA SIĘ
nadzieja umiera ostatnia

Wysłany: 2018-05-26, 15:04   

A ja wypowiem sie na temat checa. W kwesti akumulatora powiem ze moze tak byc z wlasnego przykladu, mialem ostatnio problemy z bateria mądry padniety modul HFM go zalatwial w mniej wiecej 4 dni (i tu powiem rowniez ze wypiecie z niego kabli pomaga wiecej pradu nie pobiera opcja w oczekiwaniu na nowy badz uzywany egzemplaż ;) i za kazdym razem gdy padl zostal doladowany badz odpalony z kabli wyrzucal mi chec engine , ktory samoistnie po paru odpaleniach sam znika:) jednakże moze to tylko moj typ tak ma:D
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 150000km Rok prod.: 2013

Byq 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2018-05-26, 20:20   

u mnie syczy, albo przynajmniej jest taki dźwięk w tym rodzaju, ale tylko przy naciskaniu hamulca do odpalenia, w czasie jazdy brak hałasów
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 66666km Rok prod.: 2014

Odpowiedz do tematu