Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochód używany ale z ASO
Autor Wiadomość
mmz 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2018-03-09, 10:03   Samochód używany ale z ASO

Salony samochodowe oprócz tego, że specjalizują się w sprzedaży nowych samochodów, sprzedają też używane, poleasingowe, ale nie tylko.
Czy ktoś z was kupował może takie auto? Jakie macie doświadczenia z tym związane?
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT

bonnik 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2018-03-12, 07:35   

Praktycznie każdy salon samochodowy prowadzi również sprzedaż aut używanych.
Auta te są zadbane, sprawnie techniczne i na gwarancji która sięga bardzo często okresu 1 roku. Można dłużej, ale wiąże się to z koniecznością zrobienia cyklicznych przeglądów gwarancyjnych. Poczytaj o warunkach np tutaj: http://www.landcar.pl/?page=outlet

Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 145000km

Krystian11 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2018-03-12, 12:59   

Ja miałem do czynienia tylko z jednym salonem aut używanych, we Wrocławiu, w salonie "D&D Autoryzowany Dealer Peugeot - Peugeot Używany Gwarantowany". Mają tam Freemonta, który wciąż jest dostępny tutaj, ale myślę, że na tym przykładzie dobrze jest opisać moje doświadczenia z zakupem z takiego komisu.

To było na początku moich poszukiwań Freemonta (pierwszy tydzień tego roku, świeżo po Sylwestrze); zakochałem się we Freemoncie, żonie się podobał, znalazłem tego w D&D i cieszyłem się, że samochód, który odpowiada naszym wymaganiom jest dostępny tak blisko. po pierwsze dlatego, że wcześniej nigdy nie jeździłem Freemontem i chciałem się "przymierzyć", a po drugie, że miał wszystko to, czego od tego samochodu oczekiwałem: potwierdzony przebieg, poleasingowy, czarny, manual, 170 KM diesel.

Za pierwszym razem, kiedy tam pojechałem gość już wydał mi się dziwny. Musiałem przyjechać do 16 ("bo później ciemno, a po ciemku jeździć nie będziemy"), więc musiałem się zwolnić z pracy. Po drugie jazda próbna trwała dosłownie 3 minuty, niemalże po parkingu (wyjechaliśmy tylko na kawałek Karkonoskiej). Facet uzasadniał to tym, że samochód nie ma AC i boi się nim jeździć. To był mój "pierwszy raz", i tak nie planowałem go tego dnia kupić, więc przymknąłem na to oko i skupiłem się na zewnętrzu.

Po przedyskutowaniu sprawy z żoną, po weekendzie zadzwoniłem do gościa, żeby umówić się na dłuższą jazdę próbną i sprawdzenie samochodu w ASO (akurat jest zaraz obok). Właściwie byliśmy zdecydowani: potrzebowaliśmy dużego samochodu i ten w pełni nas satysfakcjonował i gdyby wszystko było OK, wzięlibyśmy go "Od ręki". Niestety, nie zdążyłem nawet dokończyć zdania, gdy gość niemal krzyknął mi do słuchawki, że nie ma możliwości jazdy próbnej i się rozłączył.

Tak skończyła się moja przygoda z zakupami w ASO. Nie twierdzę, że tak jest wszędzie, ale trzeba mieć jednak na uwadze, że to jednak rasowy sprzedawca, w dodatku z komisu, a nie osoba prywatna. Trzeba być twardym negocjatorem i sprawdzić dokładnie auto przed zakupem. Jak coś kręci - nie mieć oporów, żeby odpuścić.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 192000km Rok prod.: 2012

maq 
LIGA SUBUKA

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2018-03-12, 13:56   

Ja miałem Mondeo z Forda na Popularnej w Warszawie: www.uzywanejakonowe.pl. Jeździ sporo auto po Warszawie z tego źródła (mają niebieskie naklejki). Roczny wóz, na gwarancji fabrycznej. Blachy nie były malowane, tylko zderzak. Auto jeździło w rocznym leasingu we Francji, z tego powodu nie miało podgrzewania przedniej szyby, ale był tempomat. Nowy taki kosztował wówczas ponad 90 tys zł, a na zapłaciłem 62. Nie było żadnych problemów.
Gwarancja na samochody, jeżeli jest po upływie terminu fabrycznej, to jednak nieco inna historia. Przede wszystkim jest to ubezpieczenie, które może kupić nawet zwykły zjadacz chleba. Przedłużanie gwarancji u producentów, również w większości przypadków polega na tym samym, tak jest na przykład w naszych Fiatach. Jest sporo wyłączeń, różne warianty. Największa jak dla mnie w tym niedogodność, to fakt że awaria musi być zatwierdzona przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela. Jakie tego konsekwencje? Ano takie, że samochód będzie stał rozkręcony, zanim to załatwią nawet i trzy dni. Teraz może to chodzi szybciej, ale kolorowo na pewno nie jest.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 95059km Rok prod.: 2014

Odpowiedz do tematu