Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
światła drogowe w zimie
Autor Wiadomość
McNik 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-12-12, 16:57   światła drogowe w zimie

Jeśli podczas długiej jazdy ośnieżonymi drogami zmienicie świtała mijania na drogowe i nie będzie żadnej zmiany, to zatrzymajcie się i usuńcie lód z reflektorów. Wczoraj to miałem. Lód doskonale kumuluje się nad zderzakiem i całkowicie zalepia te reflektory.
  Silnik: BRAK Skrzynia biegów: BRAK

mireks 
ADMIN

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2012-12-12, 18:25   Re: światła drogowe w zimie

McNik napisał/a:
Jeśli podczas długiej jazdy ośnieżonymi drogami zmienicie świtała mijania na drogowe i nie będzie żadnej zmiany, to zatrzymajcie się i usuńcie lód z reflektorów. Wczoraj to miałem. Lód doskonale kumuluje się nad zderzakiem i całkowicie zalepia te reflektory.

Cenna sugestia. Dziękuję.
Już myślałem, że się coś się schrzaniło :-|

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-12-12, 19:22   

A spryskiwacze Państwo dokupili ? ;-) :-P
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 100000km Rok prod.: 2013

adszym 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-12-12, 19:31   

Dokupiłem właśnie z myślą o takich sytuacjach. Tylko (mimo przeczytania instrukcji) nadal nie mogę wyczaić kiedy właściwie się uruchamiają . :-)
  Silnik: BRAK Skrzynia biegów: BRAK

niumin 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-12-12, 19:48   

Co okrągłą liczbę uruchomienia spryskiwacza szyb. 10 lub 15 - generalnie coś koło tego. Instrukcja dokładnie rzecze na ten temat.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2012

miksta 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-12-12, 20:21   

głowę dałabym za to,że przy mocniejszym lub ponownym, nie pamiętam dokładnie, naciśnięciu spryskiwacza. muszę jutro sprawdzić, bo chyba jednak żle mi się wydawało ;-) aaa instrukcji jeszcze nie przeczytałam, jakoś ostatnio doby mi nie starcza na wszystko :-(
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 22000km Rok prod.: 2012

Sevrill 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-12-12, 20:28   

to cenna uwaga z tymi lampami i śniegiem:))) haha a dałbym sobie jeszcze głowę uciąć, że z tablica rejestracyjną jest analogiczna sytuacja..hehhe

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-12-12, 20:45   

SPRYSKIWACZE REFLEKTORÓW (zależnie od wyposażenia)
Spryskiwacze reflektorów są schowane w górnej części przedniego pasa, naprzeciw każdego reflektora.
Dźwignia sterująca wycieraczkami/spryskiwaczem przedniej szyby steruje również spryskiwaczami przed-nich świateł. Aby funkcja była aktywna, wyłącznik zapłonu musi się znajdować w położeniu ON, a przednie światła muszą być włączone. Dźwignia znajduje się z lewej strony kolumny kierownicy.
Aby uruchomić spryskiwacz reflektorów, należy wcisnąć pokrętło spryskiwacza, umieszczone na końcu dźwigni wielofunkcyjnej, do drugiego położenia,co spowoduje uruchomienie spryskiwacza przedniej szyby, a następnie zwolnić je. W tym samym momencie dwie dysze spryskiwaczy naprzeciw każdego reflektora spryskają szkła reflektorów płynem pod wysokim ciśnieniem. Dodatkowo uruchomiony zostanie spryskiwacz przedniej szyby, a wycieraczki przedniej szyby wykonają jeden cykl pracy.
INFORMACJA: Po ustawieniu wyłącznika zapłonu w położeniu ON i włączeniu przednich świateł spryskiwacze przednich świateł włączą się przy pierwszym uruchomieniu spryskiwacza przedniej szyby, następnie będą się włączały co jedenaście cykli spryskiwacza przedniej szyby.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 100000km Rok prod.: 2013

Sevrill 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-12-12, 21:59   

w Octavii co 5 cykl.

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2016-12-22, 19:36   

Z moich obserwacji wynika, że spryskiwacze lamp uruchamiają się zawsze przy pierwszym naciśnięciu guzika, po zapaleniu świateł. Jeżeli zgasimy i zapalimy mijania ponownie, to spryskiwacz pryśnie na lampy. Powtórka wyłączenia świateł i spryskiwacze reflektorów zadziałają ponownie.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 90909km Rok prod.: 2014

Odpowiedz do tematu