Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzy foteliki w drugim rzędzie (?)
Autor Wiadomość
zasiu 
OBSERWATOR

Wysłany: 2013-10-31, 23:42   Trzy foteliki w drugim rzędzie (?)

Witam wszystkich,

Aktualnie, w związku z powiększającą się rodziną, rozglądam się za nowym autem i zaciekawił mnie Freemont. Mam tylko wątpliwość dotyczącą możliwości montażu trzech fotelików w drugim rzędzie - jak widzę, siedzenia w drugim rzędzie to niestety nie są trzy oddzielne fotele. Z kołyską pewnie nie będzie problemu, ale za rok będę potrzebował wpiąć 1x 9-18 i 2x 15-36. Czy ktoś z Was ma doświadczenia z przewożeniem trójki małych dzieci w fotelikach we Freemoncie?
  Silnik: ZASTANAWIAM SIĘ Skrzynia biegów: ZASTANAWIAM SIĘ

subuk 
LIGA SUBUKA

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2013-11-01, 07:03   

Nie ma bata - ja mam doświadczenie :-)
Chyba, że dwa skrajne są bez isofixa, wtedy może dało by się je nienaturalnie porozsuwać na boki tak, żeby w środek wszedł jeszcze jeden.
W Scenicu nam wchodziły trzy, dwa Concord Transormer XT po bokach i jakiś mniejszy Chicco 9-18 w środek. Trzy 15-36kg też nie wejdą.
Próbowałem w Jeepie GC i tam wchodziła moja w/w konfiguracja, jednak nie dało się ręki włożyć, żeby zapiąć pasy.
Są takie przedłużki z Mopara, wtedy zapinanie byłoby wygodne, jednak nie jest to bezpieczne, bo dzieci mogą łatwo same się poodpinać.
Chyba nie ma samochodu, który mieści wygodnie trzy pełnowymiarowe foteliki w drugim rzędzie ... :roll:
Ale masz przecież dwa miejsca z tyłu, niestety bez isofixa, jednak w MB GL, czy LR Discovery też go tam nie ma ...
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 100000km Rok prod.: 2013

filop 
ZNAWCA
filop

Wysłany: 2013-11-01, 09:29   

polecam citroena c8. 3 pełnowymiarowe fotele, srodkowy bez izofixa ale szeroksc tylu, dostep - bajka. nie wiem czy to produkuj, raczej nie, choc w zeszlym roku blizniaka peugeot chyba mozna bylo kupic. Tylko pelnowymiarowy prawdziwy van podoła, do tego bagaznik jak piwnic lyknie bagaze 5 osob. byl w ktorym AS test aut pod tym kątem, postaram sie odszukac i zeskanowac.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 90000km Rok prod.: 2013

zasiu 
OBSERWATOR

Wysłany: 2013-11-01, 20:33   

Panowie, dzięki za odpowiedzi. To słabo, bo w segmencie aut rodzinnych nie ma aż tylu ciekawych wizualnie, nieodpychających aut w tej cenie z w miarę dynamicznym silnikiem :)

Cytat:
Chyba nie ma samochodu, który mieści wygodnie trzy pełnowymiarowe foteliki w drugim rzędzie ... :roll:

Taki komfort dają te auta, które mają trzy oddzielne fotele (które na dodatek się niezależnie względem siebie przesuwają). Na razie z braku laku na numer jeden wychodzi więc Ford S-MAX.
  Silnik: ZASTANAWIAM SIĘ Skrzynia biegów: ZASTANAWIAM SIĘ

Seth 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-11-01, 20:46   

Ja o włos i byłbym posiadaczem forda s-max.. dali mi takiego na weekend. Bardzo przyjemny w środku ale wybrałem freemonta.. głównie ze względu na silnik benzynowy i napęd na cztery koła. teraz z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze wybrałem ;)
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 154000km Rok prod.: 2012

filop 
ZNAWCA
filop

Wysłany: 2013-11-01, 20:55   

przyjaciel ma smaxa w 2,5 turbo benzyna. 225 koni, ale osiągi chyba troszke lepsze niz nasze.
Wnetrze w tej wersji super, silnik 5 garów zaturbiony fajnie gada. do pełni szczęscia brakuje tylko 4x4. No, ale teraz już nie ma tego silnika w nowych. Mocą podobny 2.0 turbo, ale to już nie to samo. Mnie jako że mam już dużego vana we freemoncie przyciagnął kształ - suva imho nie vana. Z profilu to wypisz wymaluj grand czirok. DO tego 2 powód - 4x4. No i v6 plus zaje.. wnętrze. Smax jak na vana ma jaja, ale to jednak typowy kształt vana.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 90000km Rok prod.: 2013

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2013-11-03, 19:23   

W sumie jeśli ktoś szuka vana, to w stronę Freemonta nie ma co patrzeć. Ten samochód nie chce być SUV-em i nie chce być VAN-em i dlatego jest fajny. Można nim wjechać na krawężnik i wypuścić się w trasę 1000 km bez wrażenia, że Ci sufit spadnie na głowę. Im więcej się nim poruszam w dułższych trasach tym bardziej doceniam go za to. że stoi po środku tych segmentów 8-)

sledz98 
OBSERWATOR
Śledź

Wysłany: 2013-11-03, 20:21   

Ja na szczęście mam dzieci w wieku 2, 8, 10 lat i dlatego problem fotelików mnie nie dotyczy. Jest jeden duzy z poduszka Cybex Pallas 2. Córka 8 lat jezdzi na wbudowanej podstawce a 10-latek ma 150cm wzrostu i jego fotelik nie dotyczy.
3 foteliki mieszczą się do Renault Espace. Ale też szału nie ma.
Ale zanim zdecydowałem się na Freemonta bardzo mocno rozważałem zakup Fiata Scudo. Tylko przeraziłem się, jak sobie uświadomiłem, że takim autobusem będę musiał dojeżdżać do pracy na codzień. No i tak jest czarny Freemont :)

nodde 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-11-03, 20:51   

To jest jeden z powodów dla którego zdecydowałem się na freemonta :-)
Co prawda rodzina nadal ma wątpliwości (no co ty?! Fiat..?!, itp.) ;-)

Szukałem 7 osobowego pojazdu, a ponieważ auta typu (mini)VAN zupełnie mi się nie podobają (kwestia gustu) szukałem coś z segmentu SUV i terenowego np. suzuki XL7, albo nissan patrol (długi).

Przez przypadek zobaczyłem "na żywo" (jakaś pani jechała u mnie przez osiedle) interesujące auto w linii i pojemności, patrze.. fiat.. (zonk!) freemont.. no i już mi zostało ;-)

tucz 
ZNAWCA

Wysłany: 2017-07-06, 16:51   

odgrzeję temat. Mam dwójkę dzieciaków, teraz 5 i 6,5 lat. Trzecie w drodze, z terminem za ok. 7 miesiecy, wiec starsi będą mieli 5,5 i 7 lat. Ktos przerabiał podobną konfigurację z trójką w FF? Jest jakaś szansa na zapakowanie w drugim rzędzie albo jakaś inna konfiguracja?
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 20260km Rok prod.: 2014

krzychu0727 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2017-07-06, 17:56   

Z przodu jeden, dwa na tyle i żona w bagażniku :-P
Miałem kiedyś dwa foteliki z tyłu i trzeciego tam nie widzę. Trzeci rząd siedzeń brak ISO..
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 58000km Rok prod.: 2015

tucz 
ZNAWCA

Wysłany: 2017-07-07, 10:55   

a srodkowe miejsce w drugim rzedzie i fotelik odwrocony tylem do kierunku jazdy?
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 20260km Rok prod.: 2014

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2017-07-07, 11:09   

Kiedy mam jechać w 5 osób, to najmniejszy brzdąc (5 lat) idzie do bagażnika. Oczywiście wtedy musi tam jechać też babcia :)
Na tylnym siedzeniu wystarczy że jest jeden fotelik, to już trzech pasażerów, czy to dorosłych, czy dzieci w fotelikach, wygodnie nie pojedzie.
Dodatkowo trzeci rząd siedzeń ma zbyt pochylone oparcie, nawet w pierwszym ustawieniu. Fotelik do 15 kg nie ma tak dużego kąta i lata na boki, bo nie opiera się plecami. Jedynie można tam wstawić do 36 kg, podkładkę z oparciem, które nie ma sztywnego ograniczenia pochylenia.
Pamiętać też trzeba, że przy ostrym hamowaniu, pasażer z trzeciego rzędu rozbije sobie nos na oparciu drugiego.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 78887km Rok prod.: 2014

Odpowiedz do tematu