Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie napędu + spostrzeżenia
Autor Wiadomość
pająk 
PRAWIE U SIEBIE

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2016-01-17, 00:17   Dziwne zachowanie napędu + spostrzeżenia

Z racji że w końcu spadł śnieg i trzeba uczyć się zachowania naszego super lekkiego auta w różnych warunkach, podjechałem dzisiaj na parking sprawdzić jak awd sobie radzi na śniegu w połączeniu z lodem.
Auto nagrzane wjazd na pusty parking i po chwili wyświetla się komunikat servis awd :shock: , po chwili komunikat znikł o co może chodzić?

Dodatkowo zauważyłem że nawet przy wyłączonej trakcji komputer dość mocno ingeruje w pracę napędu co moim zdaniem jest na duży - bo czasem lepiej przemielić i wyprostować niż hamować co może się skończyć bliskim spotkaniem z krawężnikiem lub inną przeszkodą.
Kolejne spostrzeżenie, nadsterowność na łuku auto nagle ucieka słychać jak opony trą o asfalt bez buksowania a tu elektronika nic nie robi skrzynia trzyma na niskich obrotach więc nic nie da się zrobić.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 92000km Rok prod.: 2014

tucz 
ZNAWCA

Wysłany: 2016-01-17, 12:30   

ja tez testowałem i porównywałem z megane na zimowych oponach - freemont na oryginalnych całorocznych kumho.
Spostrzeżenia:
FF znacznie lepiej rusza na śliskim, praktycznie nie buksuje. Megane miała problemy pod śliską górkę.
FF dłuższa droga hamowania, ale nie jakoś znacznie.
PS. u mnie nie pojawia się komunikat z AWD
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 20260km Rok prod.: 2014

normi 
ZNAWCA

Wysłany: 2016-01-17, 23:14   

tucz napisał/a:

FF dłuższa droga hamowania, ale nie jakoś znacznie.

Nie wiem jakie masz zimówki w Megance , ale nie ma co porównywać Kumho do chyba nawet najgorszych zimówek .

Myślałem że tą zimę uda mi się przejeździć na tych oponach do wszystkiego (czyli do niczego) ale po dwóch dniach jazdy (i kilku podbramkowych sytuacjach) na Kumho przy obecnej pogodzie czym prędzej zmieniłem na zimówki , bo jazda na nich po śniegu to jakiś koszmar . Rozpędzanie to może nie problem , ale hamowanie (czyt. zwalnianie ) to już nie lada wyzwanie .

FF 3.6
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 77777km Rok prod.: 2013

tucz 
ZNAWCA

Wysłany: 2016-01-18, 11:31   

normi napisał/a:

Nie wiem jakie masz zimówki w Megance , ale nie ma co porównywać Kumho do chyba nawet najgorszych zimówek .

Myślałem że tą zimę uda mi się przejeździć na tych oponach do wszystkiego (czyli do niczego) ale po dwóch dniach jazdy (i kilku podbramkowych sytuacjach) na Kumho przy obecnej pogodzie czym prędzej zmieniłem na zimówki , bo jazda na nich po śniegu to jakiś koszmar . Rozpędzanie to może nie problem , ale hamowanie (czyt. zwalnianie ) to już nie lada wyzwanie .

W Megance mam dobre zimówki - Dunlop SP Winter Sport 3D.
Nie wiem z czego wynika to co piszesz. Może jeździsz po gorzej utrzymanych drogach, może jeździsz dynamiczniej, może kwestia słabszego silnika diesla. Tak czy siak przy mojej jeździe nie ma tragedii, jest przyzwoicie.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 20260km Rok prod.: 2014

verbea 
ZNAWCA
Dodge Durango 5,7 HEMI

FF/DJ: -----
Wysłany: 2016-01-18, 12:53   

Takie porównanie nie ma sensu. Top są 2 inne auta. Ja porównałem w taki sposób.
Jeździłem na Kumho w zeszłym roku a w tym założyłem 2 komplet kół z oponami Yokohama W-Drive. Różnica jest ogromna ale nie ma w tym nic dziwnego bo porównywałem całoroczną z typową zimówką.
P.S pamiętam jak na zaporożcu czy wartburgu jeździło się 10 lat na jednych tych samych oponach i kiedyś to były zimy ze śniegiem po pas. Jakoś dawałem radę:)
Generalnie dostosować prędkość do warunków i będzie git:)

normi 
ZNAWCA

Wysłany: 2016-01-19, 16:23   

verbea napisał/a:

P.S pamiętam jak na zaporożcu czy wartburgu jeździło się 10 lat na jednych tych samych oponach i kiedyś to były zimy ze śniegiem po pas. Jakoś dawałem radę:)
Generalnie dostosować prędkość do warunków i będzie git:)

Ja kiedyś jeździłem Skodą 120 (silnik z tyłu, co skutkowało przy szybszej jeździe po śniegu brakiem reakcji na skręt kierownicy, i zimą trzeba było wozić obciążenie 50kg w bagażniku) , ale wydaje mi się że był mniejszy ruch i można było sobie pozwolić na błędy a nawet pamiętam że często czekało się na śnieg żeby pojeździć poślizgami po ulicach :mrgreen:

No ale to były inne czasy ...

FF 3.6
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 77777km Rok prod.: 2013

tucz 
ZNAWCA

Wysłany: 2016-01-19, 22:11   

no cóż, jak ktoś myśli że ma oponę zimową i to załatwia wszystko to daleko nie zajedzie :)

kaacka 
CZŁOWIEK FORUM
bzzzz

Wysłany: 2016-12-15, 20:43   

witam,
chce Was podpytać bo niby napęd na 4 łapki działa ale - wydaje mi się - że późno się załącza.
czy tak ma być ? warunki jak teraz czasem ślisko, czasem mokro, włączanie się do ruchu, skrzyżowanie, etc - nie dając dużo gazu na starcie czuć że przód się ślizga, auto stoi w miejscu trwa to na tyle (1 - 2 sec) długo że ujmuje się gazu i auto się zbiera..... to tak u Was też jest ?
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2014

Wawa 
ZNAWCA

Wysłany: 2016-12-15, 21:05   

Niestety też mam takie spostrzezenia. Dopiero w błocie czuję, że tył trochę pomaga.

niumin 
ZNAWCA

Wysłany: 2016-12-16, 05:02   

Ja to mam wrażenie że takie opóźnienie pojawiło się u mnie po tym jak przypaliłem sprzęgło na tył.
Dość długo nie mogłem się wygrzebać z błota, cofając, napęd na tył załączał się jakby impulsowo. Czuć było szarpnięcia. Jak w końcu wyjechałem i wyszedłem z samochodu czuć było charakterystyczny smrodek przypalonych okładzin. Oczywiście w momencie ślizgania komputer zgłosił "service AWD". Potem zgasło. Od tego momentu mam wrażenie że bardziej ślizga mi się przód. Co prawda zbiegło się to z wymianą opon na zimowe i częstsze uślizgi mogą być z tym związane... Nie mniej, tył ciągnie, sprawdzone już parokrotnie, jednak reakcja jakby ospała. Chyba że człowiek przyzwyczajony do dobrego....
Pojawia się teraz moje pytanie, czy też przypiekliście wcześniej sprzęgło czy spostrzeżenie pojawiło się po wymianie opon... A może cały czas macie z tym problem.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2012

kaacka 
CZŁOWIEK FORUM
bzzzz

Wysłany: 2016-12-16, 06:25   

u mnie pojawia się to w sytuacji kiedy przód ma ślisko typu oblodzenie, ew mokro/błotko i pod górkę a wszystko przy małym gazie.... tak jakby sterownik kombinował że w "takich warunkach uślizgu być nie powinno". tyle że jak już koła zamielą to sterownik d*pa :-( prędzej odpuszczam gaz niż on reaguje...

anth 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2016-12-16, 09:59   

Nie wiem czemu wy macie takie spostrzeżenia. Ja zmieniłem opony na zimówki (19" pirelli) i nie widzę różnicy w jeździe między zimą i latem. Ruszam dynamicznie, w zakrętach auto się "wygina", ale nie ma mowy o żadnych poślizgach ani spalonym sprzęgle. Może z czasem to się zmieni? Ale jak na razie miód malina.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 46600km Rok prod.: 2013

kaacka 
CZŁOWIEK FORUM
bzzzz

Wysłany: 2016-12-16, 17:54   

heh, pirelli też są różne :-P ja wożę nokiany wr3 w 17". opona średnio dobra ale nie sądze żeby były u nas - abstrahując od producenta i ceny - opony na lód...
chodzi mi po prostu o to że o ile auto zachowuje się jakby rzeczywiście miało ciąg na 4 łapki to kiedy da mu się z ruszania mało gazu to ja rozumiem że komputer może się nie spodziewać na wyrost że będzie ślisko ale jeśli opony już ślizgają się na tyle długo że ja zdążam zareagować gazem to ten cwaniak - komputer już dawno powinien to skorygować. a jednak nie koryguje.....

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2016-12-16, 18:21   

Już chyba dyskusja była na ten temat, generalnie układ AWD w trybie normalnym przy ruszaniu, działa wolno, tzn. jak się na śliskim mocno wciśnie gaz przy ruszaniu, to najpierw próbuje ograniczać moc na przód, a dopiero idzie napęd na tył. Tak jakby pierwszeństwo ma ESP. I w tym trybie można się zakopać.

Dopiero jak się ograniczy działanie ESP, wciskając guzior na desce, to układ jedzie od razu na 4x4, praktycznie w tym trybie można sobie dopiero poszaleć wykorzystując AWD, jak mi się zdarzy jeździć w błocie lub w śniegu, zaspach i górach, to od razu ograniczam ESP, i nigdy nie miałem problemu z przejechaniem czy wyjechaniem :mrgreen:

kaacka 
CZŁOWIEK FORUM
bzzzz

Wysłany: 2016-12-16, 19:36   

tak tomek - ale będę trochę "czepialski" 8-) Ty mówisz "mocno wciśnie gaz" a mnie się to dzieje przy lekkim gazie.... noi na ślisko.
na dziś mam dość. jutro zrobie "pusz de baton" :mrgreen:

Odpowiedz do tematu