Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DRL czyli światła do jazdy dziennej.
Autor Wiadomość
subuk 
LIGA SUBUKA

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2012-10-18, 09:47   DRL czyli światła do jazdy dziennej.

Jako że światła Freemonta ze standardową żarówka H11 świecą powiedzmy przeciętnie,
gdy już odbiorę moje auto chciałbym w nim wymienić żarówki świateł mijania na np. OSRAM Night Breaker Plus, które świecą znacznie lepiej, jednak ich żywotność jest krótsza a są drogie. Tudzież co by zapobiegać ich niepotrzebnemu zużyciu za dnia (to 90% mojej aktywności na drodze) być może pomyślę o założeniu jakichś zgrabnych LEDów lub o modyfikacji świateł przeciwmgielnych celem ich używania jako DRL.

I tutaj pytanie do forumowiczów; czy ktoś z Was działał coś w tym temacie ?
Zakładał jakieś homologowane listwy ledowe etc ? Jeśli tak to gdzie ?

PHILIPS DAYLIGHT 8 można zamocować w wiele sposobów, jednak jak tak patrzę na gębę Freemonta, to chyba za bardzo nie ma na nie miejsca aby były zamontowane z zachowaniem wszelkich należnych odległości. Pozostawało by wycięcie otworu pod nie i montaż w zderzaku. Na pewno wyglądało by to korzystnie, jeśli zostało by fachowo i schludnie zrobione.

A tutaj zdjęcie samochodu z zamontowanymi HELLA LEDayFlex 10 el.
Zdjęcie z niemieckiego forum freemont.de

Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 100000km Rok prod.: 2013

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2012-10-18, 12:23   

mój kumpel ma dodga protoplaste ff.Także pórobował montować ledy jednak policja zawsze miała swoje 5 groszy to za wysoko na grilu, to za blisko siebie czytaj za daleko od obrysu auta...montował w swoim serwisie w którym odbierał amerykańca....i ma ledy ale ich nie włącza:(...

myslę że najrozsądniej kupić na allegro "zaślepki" te przy halogenach ,kupić dobre ledy wyciąć w zaślepkach odpowiednie otwory , przymierzyć i jak będzie wszystko oki to zamontować ledy z allegro-częściami,....później można oryginały koledze sprzedać:) no ale zaraz po zamontowaniu trzeba zrobić fotki i na forum wrzucić!....

a jak z gwarancją??po zamontowaniu takich ledów?

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-10-18, 12:42   

A miał zgodnie ze wszystkimi regulacjami dotyczącymi położenia świateł dziennych w samochodzie to zamontowane ?
A z gwarancją to nie wiem ... :mrgreen:

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2012-10-18, 14:17   

no chyba nie miał skoro miśki się czepiały.....ale robili mu to w aso....jednak chyba nie tak jak powinni

[ Dodano: 2012-10-18, 14:21 ]
no chyba nie miał skoro miśki się czepiały.....ale zakładali mu to w aso....jednak chyba nie tak jak powinni

McNik 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-10-18, 17:55   

Mnie osobiście problem świateł do jazdy dziennej nie męczy. Jeśli stać nas na samochód za ponad 100.000 PLN to chyba stać nas raz na rok na komplet żarówek w cenie 70 PLN sztuka ;-) Ich wymiana jest stosunkowo łatwa i szybka.
Największym problemem po zakupie freemonta było dla mnie pamiętanie o włączeniu świateł po zapaleniu silnika. Teraz już mnie to nie martwi, mam założony gumowy kapturek na czujnik zmierzchu i przełącznik świateł zawsze w pozycji AUTO. Wsiadam włączam silnik i reflektory same się zapalają a po wyłączeniu zapłonu gasną

T76 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-10-18, 18:14   

Ja poszedłem za głosem Admina i też czarną taśmą okleiłem czujnik. Działa super. Żarówki wożę ze sobę i jeszcze nie miałem czasu wziąć się za wymianę. Autem jeździł kolega który rozgląda się za "poważnym wozem" (Merc GLS) - i jedyne czego się czepiał to g.... widzenie wieczorem.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 3000km Rok prod.: 2015

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-10-18, 19:15   

Nie chodzi o 140 zł na rok, ale o spadek wydajności żarówki. Niestety nie świecą tak samo dobrze od zamontowania aż do wypalenia, tylko stopniowo ich wydajność maleje.
Poza tym niektóre klosze reflektorów żółkną zauważalnie od tego ciągłego świecenia.
W subaru ten jak to nazywacie kapturek :mrgreen: pełni funkcje czujnika nasłonecznienia i jest spięty z automatyczną klimatyzacją, mam nadzieję, że we Freemoncie faktycznie pełni on tylko funkcję czujnika ciemno/jasno.
Ale jeśli tak, to czy gdy automatyczne przełączanie wyświetlacza zostanie naprawione, to czy kapturek nie będzie rownież podpowiadał uconnectowi kiedy zmienić kolory na nocne ? ;-)

T76 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-10-18, 19:28   

Ja sobie ściemniam Uconecta manualnie :) ściemniaczem po lewej stronie kierownicy.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 3000km Rok prod.: 2015

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-10-18, 20:02   

Jak to lubi ;-) Ja jednak wolałbym, żeby uconnect przełączał kolory na nocne samoczynnie trybem AUTO, który obecnie nie działa. Chyba, że akcja serwisowa 5665 naprawiła to ? Ktoś sprawdzał ? :->

McNik 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-10-19, 09:16   

subuk napisał/a:
ten jak to nazywacie kapturek :mrgreen: pełni funkcje czujnika nasłonecznienia

Małe sprostowanie, kapturek to nie jest czujnik nasłonecznienia, ale jest taki mały gumowy kapelusik, którym amatorsko nakryłem czujnik zmierzchu, by mój freemont zawsze zapalał światła mijania przy uruchomieniu silnika, niezależnie od pory dnia. Kiedyś postulowałem zaklejenie czujnika czarną taśmą, ale w końcu znalazłem ten kapturek, który na desce rozdzielczej prezentuje się bardzo estetycznie. Jeśli chodzi o przełączanie wyświetlacza na tryb nocy, to nie jestem pewien, czy u mnie coś takiego występuje. Tak jak T76 ściemniam Uconecta manualnie

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-10-19, 09:51   

McHnik
Aaa to przepraszam, gratuluję kapturka zatem :mrgreen:
Jeśli masz 8.4N to o opcjach: SETTINGS->DISPLAY->MODE->DAY/NIGHT/AUTO
Sprawdź czy AUTO działa i zmienia kolory na nocne wieczorem - mniej oczo...ne ;-)

McNik 
ZNAWCA

Wysłany: 2012-10-19, 09:56   

subuk napisał/a:

Jeśli masz 8.4N to o opcjach: SETTINGS->DISPLAY->MODE->DAY/NIGHT/AUTO
Sprawdź czy AUTO działa i zmienia kolory na nocne wieczorem - mniej oczo...ne ;-)

Dziękuję za cenną radę, jak tylko wsiądę do samochodu, to sprawdzę czy u mnie to działa. Jest tylko jeden problem, przez to, że mam zakryty czujnik zmierzchu, mój freemont "myśli", że mamy noc polarną

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-10-19, 10:16   

Tudzież nie jest powiedziane, że przełączanie DAY/NIGHT jest sprzężony z tym czujnikiem (chociaż prawdopodobne), może mieć to przełączanie zaprogramowane również na sam zegar.

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2012-10-19, 11:00   KAPTUR

kapturek od czegoś konkretnego,...kiedyś śmiałem się z taśmy,heh ale estetyczny kaptur...no ! poważnie!!! zrób foto i powiedz od czego to, pewnie sam bede musiał tak zrobić bao aktualnie mam auto z autoświatłami i obawiam się że nie-pamięć będzie mnie słono kosztować

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-10-19, 11:56   

Coś mi się zdaje panowie, że lecimy OFF-TOPIC, admin powinien być bardziej surowy :mrgreen:

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2012-10-19, 13:08   

Udzielam upomnienia :lol:

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-10-21, 18:51   

Na Ameryczańskim dorum Dodgea Journey pojawił się temat o DRLach jakiś czas temu.
Otóż w Kanadzie również jest wymóg aby w ciągu dnia korzystać ze świateł do jazdy dziennej.
Ponoć większość Journeyów opuszcza fabrykę z taką opcją, która jest tylko dezaktywowana w sofcie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dopisanie do numeru VIN pojazdu, kodu opcji przez dealera i przeflashowanie softu będzie skutkować aktywowaniem tej funkcji.
Niektórzy z użytkowników amerykańskich tak właśnie zrobili.
Przypuszczam, że sprawa Remote Engine Start też jest kwestią odpowiedniego kodu i flasha softu, w spisie opcji w Journeyach, wszystkie modele mają ten ficzer jako standard:
FICZERS DODŻ DŻURNIY

LINK DO TIPS AND TRICKS DO DODGEa CHALLENGERa
TUTAJ LINK DO FFORUM JOURNEY - TEMAT O AKTYWACJI DRL

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2012-10-21, 19:03   

MY , forumowicze, wiemy więcej niż sprzedawcy czy serwisanci...jeszcze na etapie negocjacji pytałem o to (DRL) jednego z nich to wyszło na to że facet nie wie nic .... i zainteresowany jest tylko sprzedażą.....z innej strony dlaczego ma go to fascynować...

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-10-21, 19:16   

Niestety to prawda, w większości przypadków wiedza techniczna sprzedawców i co najgorsze serwisów jest do d*py. Wiedzą jak sprzedać produkt i jak go zachwalić przeciętnemu Iksińskiemu, żeby myślał że Boga za nogi złapał podpisując umowę kupna. A serwis wie jak wymienić olej i dwa filtry i skasować za to niemałe pieniądze. Zdarzają się co prawda wyjątki jak zorientowani i dociekliwi sprzedawcy, jak i świetni mechanicy. Jednak to gatunek na wymarciu.

mwas 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2012-10-25, 12:25   

subuk napisał/a:
Niestety to prawda, w większości przypadków wiedza techniczna sprzedawców i co najgorsze serwisów jest do d*py.

Ojjj taaaakkk... smutna prawda to jest... Pamiętam, jak kiedyś, przy okazji przeglądu zawitałem do salonu i gadałem se sprzedawcą. Dywagowaliśmy na temat zmiany mojego auta na ten sam model, ale z mocniejszym silnikiem. Myślałem, że zasmarkam się ze śmiechu, jak mi sprzedawca powiedział: "ale po co zmieniać całe auto ? Wystarczy do pana samochodu dołożyć turbinę ! Przecież to ten sam silnik !" :lol: Tak... pojemność może ta sama, tylko że mój ma raptem 8V a ten drugi to 16to zaworowy T-Jet z turbiną :mrgreen: Pomijam kwestie zawieszenia, bo o tym sprzedawca w ogóle nie wspomniał :lol:
Ale wracając do tematu DRL - widzę, że ogólnie Fiat olał tą sprawę, bo i w FF, i u siebie w Linei, oraz w wielu innych modelach użytkownicy muszą kombinować na własną rękę, jakby się w to zaopatrzyć. Jakby ciężko było zaprojektować klosze lamp z wbudowanymi LEDami do okoła, które idealnie spełniały by tę funkcję :roll:

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2012-10-25, 21:23   german user leda ma

http://www.freemont.de/in...llery&userID=99

na profilu tej osoby jako zdj.główne kolega z niemiec ma chyba ledy zamiast halogenów....co Wy na to?

może ktoś kto zna niemiecki napisze do profesora i zapyta co i jak??:)...ja znam tylko angielski:P

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2012-10-25, 22:13   

Już rozmawiałem z tym użytkownikiem. Są to światła DIY (do it yourself), czyli bez homologacji, czyli lepiej tak u nas nie czynić.
Pozostaje montaż jakiegoś kitu Philips Osram Hella.
Pozostaje pytanie gdzie, żeby wyglądało to dobrze i spełniało wszystkie normy wymiarowe.
Będę kombinował w przyszłym roku na wiosnę.

[ Dodano: 2012-11-21, 15:40 ]
A jaka jest średnica przeciwmgielnych we Freemoncie ?
Może taki zestaw HELLA by podpasował w to miejsce ?

Sevrill 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-02-05, 22:18   

Mam pytanie, czy ktoś może mi podrzucić adresik do pewnego sklepu netowego, gdzie można kupić zarówki H11 Night Breaker Plus?

A tu żeby nie zakłądać kolejnego wątku, link do opinii o żarówkach Osram i Philips. Poza tym jest tam jedno świetne zdjęcie gdzie w jednej lampie jest żarówka zwykła a w drugiej NB+. http://www.v40.pl/viewtopic.php?p=470191

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2013-02-06, 18:16   

podpinam się pod H11 także potrzebny mi adres sklepu gdzie można kupić oryginały a nie jakieś żółte podróbki....

a może zakup grupowy w hurcie??

Sevrill 
ZNAWCA

Wysłany: 2013-02-06, 22:12   

Zamówiłem przez internet dwie żarówki NB+. Jutro maja być. Koszt jednej to 60zł. Mam nadzieję, że będą OK. Jeśli nie, to odeślę do sklepu- choć sklep ma na allegro ok 17tys dobrych opinii. Na razie nie wrzucam adresu:))

Odpowiedz do tematu