Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
skrzynka bezpieczników w kabinie
Autor Wiadomość
McNik 
ZNAWCA

Wysłany: 2014-12-02, 15:12   skrzynka bezpieczników w kabinie

Przepalił mi się bezpiecznik gniazda zapalniczki na konsoli (A 102 zabezpiecza też gniazdo zapalniczki w bagażniku) i mam problem, bo instrukcja nie podaje dokładnie, gdzie znajdę ten bezpiecznik. Prosiłbym o pomoc kogoś kto wie gdzie ta skrzynka bezpieczników jest w kabinie, bo pod deską rozdzielczą jej nie widzę. I jeszcze jedna sprawa, gdzie kupuje się amerykańskie bezpieczniki? W serwisie powiedzieli mi, że mam złożyć zamówienie, bo od ręki to nie mają. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mnie oświecił w tym temacie

Silnik: BRAK Skrzynia biegów: BRAK

subuk 
LIGA SUBUKA

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2014-12-02, 15:18   

Skrzynka jest pod schowkiem na rękawiczki - dość ciężko tam dojść.
Zdemontuj wnętrze schowka - wtedy jest łatwiej.
Niemniej jednak ciężko jest ją otworzyć i trzeba się nieźle nagibać, żeby wiedzieć co się wyciąga ... :roll:
Bezpieczniki pewnie kupisz w Auchan albo Norauto :-)
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 100000km Rok prod.: 2013

McNik 
ZNAWCA

Wysłany: 2014-12-02, 15:31   

Dzięki za szybką odpowiedź i pomoc, ale jeszcze nie za bardzo kumam. Masz na myśli ten schowek, z przodu na konsoli? Jeśli tak to jak go zdemontować, nie widzę tam żadnych śrub.

Seth 
ZNAWCA

Wysłany: 2014-12-02, 16:18   

Tam wystarczy wcisnąć te prowadnice po których schowek jeździ.. Pod tym schowkiem jest taka mała czarna kwadratowa puszka. Bezpieczniki są tam takie malutkie - nietypowe niestety. Też mi się on przepalił kilka miesięcy temu i jeszcze zamiennika nie kupiłem :P Tam masz chyba dwa wolne bezpieczniki są opisane jako SPARE.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 154000km Rok prod.: 2012

McNik 
ZNAWCA

Wysłany: 2014-12-02, 16:32   

Mówimy o schowku zamykanym na kluczyk? Tylko, że po jego wyczepieniu, centralnie widzę zespół dmuchawy z filtrem kabinowym. Po prawej stronie tego zespołu jest taka mała puszka, jeśli to jest ta skrzynka to się do tego draństwa dobrać? Dzięki za pomoc, będę z tym walczył

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2014-12-02, 17:02   

O schowku naprzeciw kolan pasażera :-)
Ciężko to otworzyć - tam jest taki zatrzask, ja kląłem jak szewc :mrgreen:
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 100000km Rok prod.: 2013

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2014-12-02, 17:40   

skrzynka bezpieczników wewnętrzna jest w miejscu jak Subuk mówi. Dokładnie po prawej stronie za schowkiem na rękawiczki :mrgreen: po stronie pasażera, troszkę na dole. Właśnie to ta puszka :-P

Seth 
ZNAWCA

Wysłany: 2014-12-02, 19:37   

Z otwarciem nie ma tylu problemów co z jej zamknięciem - to dopiero wyczyn :P
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 154000km Rok prod.: 2012

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2014-12-02, 22:06   

Z bezpiecznikami do Freemonta jest tak, że niestety są one trudno dostępne na rynku - nie chodzi o ampery, lecz o typ i rozmiar. :shock: :shock: W Polsce nie do kupienia, nawet w slepach specjalizujących się - tak było przynajmniej parę miesięcy temu.
Nawet w sklepach za oceanem są rzadkie. Ja kilka miesięcy temu zamówiłem w ASO, sprowadzili ze stanów oryginały.

wojtek_pl 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2014-12-03, 08:40   

O Chryste ! :shock: Co za ^&@$%&@* we Fiacie wymyślił aby do Europy sprowadzać tak nieprzystosowane auto ! Reflektory na dziwne i badziewne żarówki a teraz bezpieczniki też dziwne i niedostępne w Europie. I pewnie wszystkie śruby, łożyska itp też mają calowe rozmiary...

Klucz do kół jest normalny czy też calowy ? :roll:

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2014-12-03, 08:48   

wojtek_pl napisał/a:
I pewnie wszystkie śruby, łożyska itp też mają calowe rozmiary...

Śruby i klucz do kół są wykonane w miarze metrycznej.

Jednak jeśli masz inne niż oryginalne alufelgi z zimówkami, to oryginalny klucz nie będzie pasować ponieważ otwory w alternatywnej alufeldze są mniejsze niż zewnętrzna średnica klucza.

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2014-12-03, 11:54   

wojtek_pl napisał/a:
O Chryste ! :shock: Co za ^&@$%&@* we Fiacie wymyślił aby do Europy sprowadzać tak nieprzystosowane auto ! Reflektory na dziwne i badziewne żarówki a teraz bezpieczniki też dziwne i niedostępne w Europie. I pewnie wszystkie śruby, łożyska itp też mają calowe rozmiary...

Bardzo zaciekawił mnie twój post :-P
Nie napisałem że są niedostępne, po prostu są trudne do kupienia poza ASO. Na razie. A dlaczego na razie? Ponieważ są nowego typu, za chwilę większość producentów będzie je stosować, coraz więcej amerykanów, przede wszystkim grupa Dodge/Chrysler (czyli Fiat) i GM, także w Europie. Inaczej nie będzie. Dlatego nie muszą niczego dostosowywać w tym względzie.

Wojtek_pl, nie wiem czy ty chcesz w czymś pomóc, czy też masz jakiś problem?
Po tym Twoim poście poświęciłem z 5 minut na czytanie Twoich wypowiedzi, wychodzi z nich ogólna frustracja, może spowodowana tym że nie możesz z jakiś powodów kupić tego auta?. "Zaledwie" FIATA? :idea: Albo inna złość? Po co takie teksty j.w. serwujesz? Chce Ci się w ogóle? Czy też chcesz prowokować?

Nikt nie pisze że Freemont jest idealny. To Forum zrzesza głównie użytkowników tego samochodu, starają się oni opisywać jak jest, ze swojego doświadczenia, niektórzy już ponad 100kkm zrobili, więc wiedzą co piszą. A także tych co chcą sobie nawzajem pomagać. Nie pomijając oczywiście zajefanych zlotów :mrgreen: :mrgreen:

Rozjerzyj się dookoła. Nic nie jest idealne, także pewnie Twoje obecne auto. Jak sądzisz inaczej, to czas wybrać się do poradni, zanim będzie za późno :-P

To tyle off topa. Jak chcesz dyskutować na ten temat, to zapraszam do odpowiedniego wątku.

phrenic 
ZNAWCA

Wysłany: 2014-12-03, 13:40   

nikt nikogo nie zmusza przecież do kupna tego samochodu, więc takie narzekanie nie ma sensu...
a przy okazji jakiego typu to są bezpieczniki?? wożę pełno różnych w aucie, a teraz nie wiem czy da radę je zastosować... może ktoś ma jakiś odnośnik do strony, gdzie je widać?? nie dobierałem się jeszcze do bezpieczników, więc teraz zwątpiłem... :-?
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 64000km Rok prod.: 2013

wojtek_pl 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2014-12-03, 13:56   

Wybacz tomek, ale nie rozumiem dlaczego atakujesz mnie a nie moje argumenty. To chyba jakaś przypadłość na tym Forum. :shock: :roll:

Po prostu zastanawiam się co jeszcze amerykańskiego wyskoczy we Freemoncie i ugryzie właściciela. Już wiem o światłach, hamulcach, teraz także o bezpiecznikach.

Dobrze chociaż, że śruby są metryczne. :-D

ttmek 
ZNAWCA
ttmek

Wysłany: 2014-12-03, 14:26   

chopaki.....Tomek masz takie szlachetne :P imie a takich drobnych rzeczy się czepiasz....ja w wypowiedzi Wojtka nie widzę agresji a jedynie stwierdzenia zgodne z rzeczywistością....żarówki kiepskie są?-są, bezpieczniki do "europejskiego" auta powinny być dostępne?-powinny....na hamulce sporo z nasz psioczy?-fakt....więc .... pamiętajcie o słodyczach dla Waszych pociech.
pozdrawiam Wszystkich

Odpowiedz do tematu