Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy nowicjusza
Autor Wiadomość
el_guapo 
ROZKRĘCA SIĘ

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2019-06-05, 08:36   Problemy nowicjusza

Przy testowaniu samochodu przed zakupem, właściciel demonstrował m.in. nawigację w stacji 8.4cala.

Wczoraj już po sfinalizowaniu transakcji odkryłem:
- brak ikony "navi" (nie ma też karty SD w czytniku pod ekranem - powinna być?)
oraz
- problem z książką telefoniczną po sparowaniu telefonu.

Telefon się sparował, z komunikatów wyczytałem że "zgrał" książkę telefoniczną, ale ta dostępna przez Uconnecta nie ma żadnych wpisów, a jeżeli dodaje kontakt przez "ulubione", to widać tylko numer a nie nazwę kontaktu - bez sensu.
  Silnik: ZASTANAWIAM SIĘ Skrzynia biegów: ZASTANAWIAM SIĘ

Orson 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2019-06-05, 13:22   

Możesz zrobić zdjęcie panelu? Dziwna sprawa, bo nawet jak nie są wgrane mapy, to ikonka powinna być. Poza tym jakoś wcześniej wchodził w nawigację. Karta niekoniecznie musi być. Mapy przeważnie są instalowane w pamięci.

Jeśli chodzi o książkę, to może po prostu zależy to do modelu telefonu?

el_guapo 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2019-06-05, 13:55   

Orson napisał/a:
Możesz zrobić zdjęcie panelu? Dziwna sprawa, bo nawet jak nie są wgrane mapy, to ikonka powinna być. Poza tym jakoś wcześniej wchodził w nawigację. Karta niekoniecznie musi być. Mapy przeważnie są instalowane w pamięci.

A jest możliwość, żeby była stacja 8.4cala i nie było nawi?

Orson 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2019-06-05, 14:05   

Szczerze przyznam, że nie wiem czy są wersje bez nawigacji. Ale sam napisałeś w pierwszym poście, że poprzedni właściciel demonstrował Ci nawigację przed zakupem.

el_guapo 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2019-06-05, 15:29   

Orson napisał/a:
Szczerze przyznam, że nie wiem czy są wersje bez nawigacji. Ale sam napisałeś w pierwszym poście, że poprzedni właściciel demonstrował Ci nawigację przed zakupem.

"Demonstrował" to za dużo powiedziane - podczas jazdy próbnej "kątem oka" zobaczyłem na ekranie mapę. Teraz nie ma "ikony" nawigacji. Gdzieś przeczytałem, że były uConnecty 8.4cala bez navi no i niestety chyba mi się taki trafił - szczerze to nie spodziewałem się, że w takim kombajnie może nie być nawi, to jakaś farsa.

Pytanie, czy to tylko kwestia odblokowania, czy brakuje jakiegoś hardware'u, np.: anteny GPS.

normi 
ZNAWCA

Wysłany: 2019-06-05, 21:42   

el_guapo napisał/a:
Orson napisał/a:

A jest możliwość, żeby była stacja 8.4cala i nie było nawi?

Była opcja z dużym ekranem bez navi.

Nadal w Jeepie jest opcja z i bez navi.

FF 3.6
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 88888km Rok prod.: 2013

JohnyB 
OBSERWATOR

Wysłany: 2019-06-06, 09:38   

Nie wiem jak często tak jest w przypadku z Freemontem, ale z przypadku Dodge Journey większa część uconnect 8.4 nie ma nawigacji. Lub zmienili ciebie radio lub ukradłi modul nawi.
Nie jestem pewien czy w drugim przypadku ikona znika sie.

el_guapo napisał/a:
Orson napisał/a:

"Demonstrował" to za dużo powiedziane - podczas jazdy próbnej "kątem oka" zobaczyłem na ekranie mapę. Teraz nie ma "ikony" nawigacji. Gdzieś przeczytałem, że były uConnecty 8.4cala bez navi no i niestety chyba mi się taki trafił - szczerze to nie spodziewałem się, że w takim kombajnie może nie być nawi, to jakaś farsa.

Pytanie, czy to tylko kwestia odblokowania, czy brakuje jakiegoś hardware'u, np.: anteny GPS.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2019-06-06, 09:50   

Ja bym wcale nie płakał z powodu braku nawigacji. Chyba, że ktoś jeździ za granicę, wtedy nie pożera danych, a nasze korzystają wtedy informacji drogowych (w Polsce to nie działa).
Nawigacje w telefonach z natężeniem ruchu są niezastąpione. Przyznam, że fabryczne mapy, beż tego systemu jakoś nie mają sensu.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 101101km Rok prod.: 2014

el_guapo 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2019-06-06, 11:38   

maq napisał/a:
Ja bym wcale nie płakał z powodu braku nawigacji.

Lepiej jednak mieć niż nie mieć - wydawało mi się że instalując taki kombajn z ekranem 8.4 cała jego podstawową funkcją będzie nawigacja a tu zonk.

Podpowiedzcie jeszcze jak włączyć ryglowanie zamków po ruszenia z miejsca, też nie widzę tej opcji w menu.

Dodge 
ZNAWCA
Dodge

FF/DJ: JOURNEY
Wysłany: 2019-06-06, 14:48   

Nie ma tej opcji w ustawieniach, ja dezaktywowałem w serwisie
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 80000km Rok prod.: 2013

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2019-06-06, 19:51   

Jest, od którejś wersji softu. U mnie po którejś aktualizacji się pojawiła to opcja.

Dodge napisał/a:
Nie ma tej opcji w ustawieniach, ja dezaktywowałem w serwisie

normi 
ZNAWCA

Wysłany: 2019-06-06, 21:48   

W starszych softach , chyba przed `14 rokiem nie ma w menu takiej opcji (autolock), jak również nie ma możliwości wpisywania adresów podczas jazdy. :-(

FF 3.6

el_guapo 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2019-06-12, 09:39   

normi napisał/a:
W starszych softach , chyba przed `14 rokiem nie ma w menu takiej opcji (autolock), jak również nie ma możliwości wpisywania adresów podczas jazdy. :-(

Mówicie o sofcie uConnecta, czy body computer'a?
Wczoraj zaktualizowałem soft uConnecta na bazie instrukcji od producenta i z jego plikiem - niestety nie miałem okazji sprawdzić czy pojawiły się nowe opcje, bo po tej aktualizacji zdechł akumulator (ten samochód zaczyna mnie coraz bardziej wkur...ć).

normi 
ZNAWCA

Wysłany: 2019-06-12, 18:08   

Uconnect.
W starszych nie ma niektórych opcji (przycisków) , właśnie m.in. do autoryglowania.
Wprowadzanie adresów tylko podczas postoju itp.

Z ciekawostek ekran startowy w nowszych trzeba zaakceptować (oświadczam że będę bezpiecznie prowadził ble ble ble) , a w starszych po kilku sekundach sam się "odpalał"

FF 3.6

el_guapo 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2019-06-13, 10:56   

normi napisał/a:

W starszych nie ma niektórych opcji (przycisków) , właśnie m.in. do autoryglowania.

Moja wersja softu w uConnect była z 2011 roku (auto z 2012). Po aktualizacji mam soft z 2015 roku. Niestety nie sprawdziłem czy doszły nowe opcje, bo zaraz po zakończeniu aktualizacji zdechł akumulator (Excide AGM).

normi napisał/a:

Z ciekawostek ekran startowy w nowszych trzeba zaakceptować (oświadczam że będę bezpiecznie prowadził ble ble ble) , a w starszych po kilku sekundach sam się "odpalał"

Dokładnie tak - soft z 2011 i ekran startowy z "pogadanką" sam znikał, choć guzik "Accept" był obecny. Po aktualizacji do 2015 nie było mi dane sprawdzić (nowych) możliwości uConnect'a. :-(

EDIT
Aktualizacja softu z 2011 na 2015 nic nie zmieniła w menu uConnect'a - opcji ryglowania jak nie było tak nie ma. Nie trzeba też akceptować "pogadanki" - akceptuje się sama po 2-4sek od włączenia uConnect'a. Gó...o a nie aktualizacja softu.

krzychu0727 
ZNAWCA

Wysłany: 2019-06-13, 13:34   

Mój FF z 2015 przy pierwszym odpaleniu miał możliwość zapamiętania ustawień i raz zaakceptowane było na zawsze. W 2017 zakładałem zdalny start i teraz muszę akceptowac za każdym razem. Plusem jest to, że mogę usawiać nawigację podczas jazdy :-) . Wcześniej było to niemożliwe.
Znaczy to tyle, że w 2015 też ładowali stary soft?
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 82000km Rok prod.: 2015

el_guapo 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2019-06-14, 09:53   

krzychu0727 napisał/a:

Znaczy to tyle, że w 2015 też ładowali stary soft?

Cytat:

Update Available
Your 2012 equipped with the system qualifies for the following software updates
Update 1:
UCONNECT®8.4_MY12_RADIO_15_26_49_JC_JF_LD_LX
Service Bulletin ID: 08-055-15
Release Date: 2015-07-14

Podkreśliłem kluczowe daty i ID aktualizacji. U mnie update z softu, który miał 11 (zakładam, że to rocznik) do wersji "15_26_49" nie zmienił absolutnie nic.
[/u]

Odpowiedz do tematu