Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MINI - chodzi o auto :))
Autor Wiadomość
TomekD 
PRAWIE U SIEBIE

FF/DJ: JOURNEY
Wysłany: 2019-05-07, 08:20   MINI - chodzi o auto :))

Czy ktoś z forumowiczów posiada albo jest w temacie aut marki Mini, już po przejęciu przez BMW. Chodzi konkretnie o modele Countryman albo Clubman, ew. klasyczne ale 5-drzwiowe. Zastanawiam się nad zakupem jako 2 auta, nie chce oklepanych VW czy Opli czy innych toyot.. Padło właśnie na Mini, a że często wożę psy to potrzebne tylne drzwi, aczkolwiek Clubman może mieć 2 drzwi + po jednej stronie dodatkowe uchylanie, no i jeszcze ta tylna, podwójna "brama".. Bardziej mi chodzi o opinie silnikowe i trwałościowe. Dodam, że nie zależy mi na najmocniejszych wersjach, które są wyśrubowane i słyszałem że przy 100tyś przelotu potrafią niejedno nabroić właścicielowi.. Nawet mogę rozważyć ropniaka... Tak wiem, człowiek nie miał kłopotu to sobie kupił auto...

maq 
LIGA SUBUKA

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2019-05-07, 10:43   

Tak, co 100 tys km i remont główny silnika benzynowego. Nie czeka się, tylko naprawia, nawet jak chodzi dobrze. Sąsiad ma Mini one (żona bardzo chciała, czerwony) z przebiegiem 35 tys. po remoncie głównym i już chla olej jak smok.
Diesle BMW ostatnio nie mają dobrej prasy. W Mini jest montowany N47/N47N. Motor znany z tego, że szybko się zużywają przede wszystkim ślizgi łańcucha rozrządu. Zaniedbane potrafią nawet pęknąć i doprowadzić do uszkodzenia jednostki. Wymiana natomiast jest niesłychanie kosztowna. Rozrząd jest między silnikiem a skrzynią i do jego wymiany trzeba zdejmować nawet głowicę.
https://slusarczyk-bmw.pl/n47
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 101101km Rok prod.: 2014

maq 
LIGA SUBUKA

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2019-05-07, 17:39   

Ten ma pewne samochody: http://www.windykacjabank...erta/1001123653
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 101101km Rok prod.: 2014

TomekD 
PRAWIE U SIEBIE

FF/DJ: JOURNEY
Wysłany: 2019-05-08, 11:02   

Dzięki za spostrzeżenia! Hmm.. no własnie to mnie trochę w tym aucie przeraża... miły dla oka, a jednak silnik zarówno diesel jak i wyżyłowane benzyny jak widać nie za bardzo. Do tego wszystkiego cenę auto trzyma nawet po 3-5 latach.. No cóż, na razie parcia dużego nie ma, popatrzę co jest na rynku. Jak ktoś z kolegów/żanek coś kiedyś zobaczy do kupienia, to dajcie znać...

Odpowiedz do tematu