Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
rurka do parownika?
Autor Wiadomość
wma 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2019-03-23, 00:11   rurka do parownika?

Chcę sobie profilaktycznie odkazić parownik alkoholem izopropylowym. I jak zacząłem oglądać zdjęcia w internecie nagrzewnicy to zauważyłem że jest doprowadzona do komory parownika taka rurka (wyglądająca jak karbowana). Widać na zdjęciach 1 i 2.
Jak zacząłem szukać u siebie tej rurki (od strony pasażera w nogach, po demontażu tapicerki pod schowkiem, jeden kołek do wyciągnięcia) to jej nie znalazłem. Jest plastikowy króciec ale zalany plastikiem tak jak na zdjęciu 3. Wygląda to tak jakby ten dekielek był przygotowany do odcięcia.
Z tego co widzę na internecie to te nagrzewnice z rurką są w dodge'ach, ale pewności nie mam bo jak sprawdziłem w eper to też jest ta rurka. Do czego to służy? Co czyszczenia klimy?
Macie jakieś pomysły?

48307786448f83a4018c3b0291d7.jpg
Plik ściągnięto 928 raz(y) 40,93 KB

a9bc963a4f81bcb8c5a1140c9bc6.jpg
Plik ściągnięto 928 raz(y) 47,76 KB

Przechwytywanie.JPG
Plik ściągnięto 926 raz(y) 42,72 KB

Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2013

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2019-03-23, 07:48   

A to nie jest przypadkiem odpływ skroplin? U mnie taka rurka jest podłączona i wprowadzona pod podwozie. Kapią z niej skropliny, w okresie letnim. To jest ten króciec po lewej stronie, przy lewym nadmuchu.

wma 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2019-03-27, 14:26   

No właśnie nie. Odpływ widać na ostatnim zdjęciu. Po lewej stronie.
Jestem po czyszczeniu. Rurkę do wtryśnięcia środka odkażającego wkładałem od spodu auta, ale lipa jest bo rurka nie wchodzi ponieważ odpływ jest zrobiony rurką gumową prawdopodobnie z kolankami. I ten otwór o który pytam jest idealny. Ciekawi mnie jak jest u was. Czy macie tą rurkę? I gdzie ona jest podłączona z drugiej strony?
A łatwo to sprawdzić bo jak widać na zdjęciu nr 1 jest nawet specjalny uchwyt do niej obok wlotu powietrza w obiegu zamkniętym. U mnie uchwyt jest ale rurki brak.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2013

kruszek75 
ROZKRĘCA SIĘ

FF/DJ: JOURNEY
Wysłany: 2019-04-10, 20:35   

Panowie dołączę się do tematu. Czy ktoś może mi pokazać gdzie w DJ w kabinie przy pedale gazu jest rurka od klimy. Walczę z wodą w aucie. Nie wiem czy to może być to ,co piszą odnośnie zsunięcia się tej rurki i to co klima wyciągnie z kabiny do kabiny odda. Autkiem jeżdżę od kilkunastu dni i sprowadzony był bez nabitej klimy a z mokrymi dywanikami. Pogoda sprzyjała suszeniu autka i teoria o rurce klimy odpadła.Skoro klima nie działa to wody być nie powinno. Dziś szybkie odkurzanie i znów jest. Fakt mała plamka wody mniej więcej na środku wykładziny. Wokół sucho. Klima nabita chłodzi cudownie...i znów pytanie o tą rurkę. Jak ją zlokalizować?
  Silnik: 2.4 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 160000km Rok prod.: 2008

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2019-04-11, 16:31   

Kto szuka nie błądzi.
Tu masz dokładnie wszystko wyjaśnione:

https://www.youtube.com/watch?v=dWo3HGt_6zI

https://www.dodgejourneyf...in-storage-bin/

A czy może masz szyber dach?

kruszek75 
ROZKRĘCA SIĘ

FF/DJ: JOURNEY
Wysłany: 2019-04-11, 20:11   

tomek napisał/a:
Kto szuka nie błądzi.
Tu masz dokładnie wszystko wyjaśnione:

https://www.youtube.com/watch?v=dWo3HGt_6zI

https://www.dodgejourneyf...in-storage-bin/

A czy może masz szyber dach?

Szukałem, szukałem ale błądziłem. ;-) Dzięki za pomoc. Szyberdachu nie mam. Pierwsze skojarzenie po zakupie auta i walka to instalacja wychodząca z drzwi i wchodząca w słupek auta. Jest tam taki plastik na którym jest guma tworząca zarazem uszczelkę. Po zakupie stwierdziłem,że wyłamane są tam bolce i jest to luźne. Kupiłem wiązkę wymieniłem to co musiałem a woda gdzieś się do auta dostaje. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
  Silnik: 2.4 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 160000km Rok prod.: 2008

Odpowiedz do tematu