Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapach papierosów
Autor Wiadomość
126p 
ROZKRĘCA SIĘ
Aby do wiosny.

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2017-02-27, 18:22   Zapach papierosów

Witam,

Kupiłem FF, poprzedni właściciel palił w nim papierosy, dałem do wyprania tapicerkę, oraz ozonowanie wnętrza pojazdy koszt 350 zł komplet z czyszczeniem podsufitki i wszystkich elementów plastykowych. Jutro odbieram - napiszę jaki efekt :lol:

McNik 
ZNAWCA

Wysłany: 2017-02-28, 13:35   

Jeśli firma której powierzyłeś samochód ma dobry wydajny ozonator a wnętrz zostało przedtem porządnie odkurzone, to po zapachu papierosów nie pozostanie żaden ślad. W moim Freemocie nigdy nikt nie palił papierosów, ale dosyć nieprzyjemny zapach wydobywał się z klimatyzacji. W jednym warsztacie próbowali z tym walczyć małym śmiesznym chińskim generatorem ozonu, bez skutku. Po kilku dniach walczyli już dwoma takimi urządzeniami i też zerowy efekt. Po pewnym zastanowieniu pojechałem do Siemianowic Śląskich do producenta generatorów ozonu, kupiłem profesjonalny generator i miałem spokój z nieprzyjemnym zapachem w samochodzie.
  Silnik: BRAK Skrzynia biegów: BRAK

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2017-02-28, 14:01   

Ja popalam czasami za kierownicą. Zawsze mam przy tym uchylone okno i przed parkowaniem przewietrzam samochód. Latem jednak odór pozostawał. Doszedłem do tego, że podczas wyższych temperatur powietrza, kiedy samochód automatycznie schładza wnętrze, to włącza również obieg wewnętrzny. Nie jest to widoczne na kontrolkach sterowania, jak również nie pali się AC. Dym zostawał zatem w wentylacji. Z całą pewnością jest tak również w przypadku innych aromatów.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 101101km Rok prod.: 2014

126p 
ROZKRĘCA SIĘ
Aby do wiosny.

Wysłany: 2017-02-28, 17:51   

Efekt lepszy niż myślałem, po wymyciu tapicerki i ozonowaniu zniknęły wszystkie zapachy.
Po paleniu papierosów nic nie zostało, auto wewnątrz jak nowe.

pers 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2019-02-10, 11:30   

Też kupiłem auto, od kogoś kto wcześniej palił. Na pranie tapicerki jest za zimno... wietrzenie też niewiele daje. Jakieś pomysły ? Mało inwayzjne?
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL

styroslaw 
ROZKRĘCIŁ SIĘ
nowy jestem

Wysłany: 2019-02-10, 12:54   

Mi pomogły kosmetyki do skóry GLIPTONE - zestaw czyszcząco-konserwujący. Przy okazji jasne skóry odzyskały blask i 2 tony jaśniejsze się zrobiły (poprzedni właściciel nie dbał za bardzo...). Cała operacja to jakieś 3h w wersji 5cio miejscowej (i zużyłem połowę specyfiku, więc na wiosnę powtarzam operację)

bonnik 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2019-02-11, 10:26   

Faktycznie trudno jest pozbyć się zapachu tytoniu z wnętrza samochodu. Najlepiej byłoby to zrobić z wykorzystaniem prania tapicerki, teoretycznie zimą też można, ale trzeba takie auto dokładnie wysuszyć.
Generalnie jest dosyć dużo kosmetyków z przeznaczeniem do czyszczenia i pozbywania się różnego rodzaju zapachów. Proponuję jeszcze sprawdzić sobie kosmetyki które wykorzystuje się w auto detailingu np w Car Spa.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 145000km

Odpowiedz do tematu