Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam Freemonta
Autor Wiadomość
czurcz 
OBSERWATOR

Wysłany: 2019-01-05, 23:52   Szukam Freemonta

Witam serdecznie!

Jestem kolejnym "napalonym" na zakup używanego FF, po przejrzeniu forum wiem, że powinienem zwrócić uwagę m.in. na ślady korozji nad reflektorami, klamkami, stan hamulców, wycieki ze skrzyni biegów, kiedy wymieniany olej, moduł HMF (dziękuję, Pinio). Prosiłbym jednak o zdanie któregoś z wyjadaczy freemontowych w kwestii tych aut, które obecnie mam "na celowniku". Zawsze coś można z samego ogłoszenia wyczytać, co niekoniecznie żółtodziób zauważy. Do rzeczy, co mnie interesuje:

- salon PL
- diesel 170km
- automat
- przebieg do 100 tys. km
- cena do 70 tys. PLN
- najchętniej Black Code
- plusem bezwypadkowość

Zanim znalazłem to forum, udało mi się przejechać tym:

biały black code

Niestety właściciel mógł maxymalnie zejść do 75 tys. (był wtedy wystawiony za 77,5 tys.), ale bardziej zmartwiło mnie szarpnięcie biegów przy wrzucaniu wstecznego na zimnym silniku i podmuchy powietrza dochodzące z prawej części przedniej szyby przy prędkości >100 kmh. Czy z tą skrzynią tak jest czy akurat ten egzemplarz ma coś nie tak?

Potem znalazłem to:

czerwony nie black code

Jadę go oglądać w poniedziałek, ale niestety miał kolizję w bok, nie wiem jeszcze jak poważną.

I jeszcze pytanie: jak sprawdza się motogodziny? Czy to można jakoś w komputerze auta przejrzeć?

Dziękuję i pozdrawiam!
  Silnik: ZASTANAWIAM SIĘ Skrzynia biegów: ZASTANAWIAM SIĘ

maq 
LIGA SUBUKA

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2019-01-06, 00:03   

Poszukaj benzyny 3.6 i załóż gaz. Skrzynia w FF nie jest miss gracji i szarpie czasem, na zimnym prawie zawsze. Trzeba zmienić olej mac co 40-60 tys km. Wariowanie nawiewu, to zacinający się mechanizm.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 101101km Rok prod.: 2014

Orson 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2019-01-06, 07:55   Re: Szukam Freemonta

czurcz napisał/a:
Witam serdecznie!

Niestety właściciel mógł maxymalnie zejść do 75 tys. (był wtedy wystawiony za 77,5 tys.), ale bardziej zmartwiło mnie szarpnięcie biegów przy wrzucaniu wstecznego na zimnym silniku i podmuchy powietrza dochodzące z prawej części przedniej szyby przy prędkości >100 kmh. Czy z tą skrzynią tak jest czy akurat ten egzemplarz ma coś nie tak?

Skrzynie perfekcyjna nie jest, ale u mnie np. przy wrzucaniu R czy D na zimym nie szarpie.

czurcz napisał/a:

I jeszcze pytanie: jak sprawdza się motogodziny? Czy to można jakoś w komputerze auta przejrzeć?

Dziękuję i pozdrawiam!

Motogodziny sprawdzisz w menu na wyświetlaczu między zegarami.

Dodge 
ZNAWCA
Dodge

FF/DJ: JOURNEY
Wysłany: 2019-01-06, 09:29   

Pisałem to już pare razy, quick learn skrzyni załatwia sprawę szarpnięcia przy wrzuceniu biegu, u mnie szarpnięcie pojawiało się po rozładowaniu akumulatora, przetestowałem to dwa razy.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 80000km Rok prod.: 2013

czurcz 
OBSERWATOR

Wysłany: 2019-01-06, 20:12   

maq napisał/a:
Poszukaj benzyny 3.6 i załóż gaz.

No tak...ale weź tu i znajdź benzynę w porządnym stanie, jak diesli o wiele więcej na rynku, a i tak ciężko coś sensownego wywęszyć...zastanowię się nad tym... :-)

maq napisał/a:
Skrzynia w FF nie jest miss gracji i szarpie czasem, na zimnym prawie zawsze. Trzeba zmienić olej mac co 40-60 tys km. Wariowanie nawiewu, to zacinający się mechanizm.

Dzięki!

czurcz 
OBSERWATOR

Wysłany: 2019-01-06, 20:13   

Dodge napisał/a:
Pisałem to już pare razy, quick learn skrzyni załatwia sprawę szarpnięcia przy wrzuceniu biegu, u mnie szarpnięcie pojawiało się po rozładowaniu akumulatora, przetestowałem to dwa razy.

A tak, prawda, widziałem gdzieś post na ten temat. Dzięki!

titus1 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2019-01-06, 20:31   Re: Szukam Freemonta

czurcz napisał/a:
Witam serdecznie!

Jestem kolejnym "napalonym" na zakup używanego FF, po przejrzeniu forum wiem, że powinienem zwrócić uwagę m.in. na ślady korozji nad reflektorami, klamkami, stan hamulców, wycieki ze skrzyni biegów, kiedy wymieniany olej, moduł HMF (dziękuję, Pinio). Prosiłbym jednak o zdanie któregoś z wyjadaczy freemontowych w kwestii tych aut, które obecnie mam "na celowniku". Zawsze coś można z samego ogłoszenia wyczytać, co niekoniecznie żółtodziób zauważy. Do rzeczy, co mnie

Myślisz, że w autach cztero, pięcioletnich już by się objawiała ruda?

mh102 
OBSERWATOR

Wysłany: 2019-01-07, 11:56   Re: Szukam Freemonta

czurcz napisał/a:
Witam serdecznie!

Dziękuję i pozdrawiam!

Jeśli dalej będziesz szukał Freemonta odezwij się do mnie na PW.

czurcz 
OBSERWATOR

Wysłany: 2019-01-07, 16:24   Re: Szukam Freemonta

titus1 napisał/a:

Myślisz, że w autach cztero, pięcioletnich już by się objawiała ruda?

Myślę, że wszystko się może zdarzyć, więc lepiej byc czujnym ;) pzdr

czurcz 
OBSERWATOR

Wysłany: 2019-01-07, 16:48   

Czerwony odpadł w przedbiegach, nawet nie wsiadłem do niego. Na prawych drzwiach (obu) czujnik wykazał 230-400μm, ale to co mnie zniechęciło totalnie, to tylny błotnik (ponad 1000μm) oraz fakt, że z lewymi tylnymi drzwiami też było coś dłubane (450μm). A właścicielka zarzeka się, że rąbniety był tylko z jednej strony...

gucwiz 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2019-01-09, 10:49   

Może mój cie zainteresuje pełen serwis silnik ma 82 tys
https://www.otomoto.pl/of...g-ID6B8z91.html
pełen serwis ASO
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 105000km Rok prod.: 2014

titus1 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2019-01-09, 20:13   

Nie za dużo tego padało, że trzeba było taki remont robić? Pech czy taka padlina?

gucwiz 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2019-01-09, 20:24   

Tak wyszło była gwarancja to zadałem naprawy , przynajmniej wsio co opisują koledzy na forum przyszłego nabywcę ominie auto w ASO wszystko robione więc wiesz prosty temat, tak samo po gwarancji auto wsio w serwisie plusem jest to że nigdy nie było poprawek napraw zresztą serwis w którym auto było serwisowane zastanawia się nad odkupiem tyle że jeszcze się rozmijamy co do wartości pojazdu;-), silnik, turbo , koło zamachowe , rozrząd na gwarancji, wtryski DPF , Aku też nowe z serwisu, ja autem robię 200-300 km dziennie więc ja nie mogę sobie pozwolić na oszczędzanie na samochodzie poprstu . Mam go 2,5 roku wiec około 60 tys rok
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 105000km Rok prod.: 2014

ArQes 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2019-01-10, 18:34   

Mój ojciec sprzedaje swojego freemonta, jak jesteś zainteresowany to napisz

czurcz 
OBSERWATOR

Wysłany: 2019-01-21, 15:53   

Panie, Panowie!

Dumaliśmy dość długo z żoną..dumaliśmy, dumaliśmy, w nocy się budziliśmy i dyskutowaliśmy co i jak z tymi naszymi nowymi czterema kółkami ;-)

Po ponad miesiącu stwierdziliśmy, że jesteśmy w stanie szarpnąć się budżetem o wiele więcej niż zakładaliśmy na początku i zakupić nówkę z salonu. Gdyby to było 4-5 lat temu, wybór byłby oczywisty :mrgreen: , ale niestety (albo stety, jeszcze nie wiem) nowych FF nie ma, ze sprowadzaniem Journeya nie mam siły, czasu ani ochoty.

Co zakupiliśmy, dam znać jak zamówimy, odbierzemy i znajdę chwilę, zeby tu wrzucić fotę. Jedno jest pewne - to będzie SUV :-)

Póki co, bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi, wiadomości priv z ofertami i sympatyczną atmosferę. Będę tu wracał pomimo, że na razie żaden FF nie będzie stał w moim garażu.

Pozdrawiam

kaacka 
ZNAWCA
bzzzz

Wysłany: 2019-01-21, 22:35   

gdybym teraz mial sie okreslic co bedzie nastepne po fiaciku - to bez wzgledu na marke naped 4x4 i benzyna. ilosc garow i kubatura to juz od fantazji zalezy :mrgreen:
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2014

Odpowiedz do tematu