Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyczepa przy 2WD
Autor Wiadomość
wolfikk 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2018-10-25, 23:14   Przyczepa przy 2WD

Czy ktoś jeździ z przyczepą np kempingową Freemontem 2WD? Jakie wrażenia? Sam przymierzam się do zakupu i masa w dowodzie mnie osłabia jednak ciekaw jestem jak "ośka" sprawuje się w roli holownika.

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-10-25, 23:30   

Nie ma się co przejmować. Sprawdzi się lepiej niż zwykła osobówka. Wóz jest ciężki i przyczepa nie będzie mu przeszkadzać. Napęd na cztery koła pomaga właściwie tylko przy dynamicznym ruszaniu. Potem i tak jedziemy z napędem na przód, chyba że wóz wpadanie w poślizg. Przede wszystkim jednak tylne zawieszenie w naszych autach jest bajeczne. Nawet 100 kg na haku nie przyciska samochodu za mocno do ziemi i trakcja w ogóle się noe zmienia. Już kilka tysięcy kilometrów zrobiłem z półtonową przyczepą. Mondeo się z nią męczyło, a Freemont nie zauważa. Zwykłe sedany czy kombi wysiadają.

Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 95059km Rok prod.: 2014

wolfikk 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2018-10-26, 06:37   

pół tony to nie jest duże obciążenie.... Ja generalnie do tej pory sporadycznie ciągałem prywatnym autem ale jak już to samego ładunku było 1200 - 1400.... Croma dawała radę ale to na dystansie kilkadziesiąt kilometrów. Teraz przymierzam się do kempingowej i generalnie na auto podróżniczo wakacyjne jest Freemont. Tu jednak dopiero muszę założyć hak i stąd moje pytanie. Kemping powiedzmy, że da się kupić z masą 1100 kg (chociaż cięzko jak ma być z dwoma sypialniami , łazienką) więc w teorii ma to sens. W praktyce wiem, że będą to duże dystanse więc chciałbym wiedzieć jak komuś się jeździ FF ze sporą przyczepą na długich dystansach... W odwodzie jest Croma która ma wbite 1560 kg z hamulcem a z doświadczenia wiem, że taka masa przyczepy nawet bez hamulca nie stanowi dla niej problemu. Faktem jest , że jak FF-a się załaduje dwa razy tyle to i tak nie siedzi tak jak np Octavia która przy pełnym obciążeniu prawie trze o asfalt. W FF-ie 4WD jak wyczytałem z innych postów są też elektroniczne wspomagacze przy ciągnięciu przyczepy a czy 2WD ma coś? Poza tym może są wśród nas ludzie którzy bawią się w caravaning :)

Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 112200km Rok prod.: 2011

Odpowiedz do tematu