Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wadliwa Uszczelka Smoka Pompy Oleju
Autor Wiadomość
maq 
LIGA SUBUKA

FF/DJ: FREEMONT

Wysłany: 2018-03-13, 17:13   

To Ci, co się nie pozdrawiają zza kierownicy, bo rano się już spotkali w serwisie ;)
Niestety dzisiejsze diesle nie wytrzymują takich przebiegów jak kiedyś. Miałem 323 z wolnossącym 1.7. Nie wiedziałem co to awaria. Oleje jednak były wymieniane co 10 tys km, a producent zalecał nawet i tu uwaga, co pięć. Moim zdaniem, dzisiejsze dwudziestotysięczne przebiegi między wymianami, są główną przyczyną usterek. Chociaż nowoczesne jednostki są mocno przekombinowane. Dwumasa zagościła już nawet do benzyników.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 90909km Rok prod.: 2014

fflash 
ROZKRĘCA SIĘ

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2018-07-05, 18:53   Re: Wadliwa Uszczelka Smoka Pompy Oleju

lukasz3.6 napisał/a:
erx napisał/a:
witam jestem noeym włąścicielem nienowego freemonta
dziś mechanik powiedział mi, że aby zdjęć miske olejową we freemoncie 2.0 awd i dostać się do tej felernej uszczelki smoka trzeba wyjąc silnik. czy ktoś to wymieniał w tym aucie czy można to potwierdzić?
dziekuję

Marco_Fre napisał/a:
Temat szeroko opisywany na forach Insigni. Silniki 2.0 mają wadliwą uszczelkę smoka, która z czasem traci swoje właściwości przez co spada ciśnienia smarowania co w konsekwencji prowadzi do uszkodzeń silnika (często padają panewki).

Wadliwa uszczelka smoka

Wrzucam bo nie widziałem tego tematu tutaj na forum. Pytanie czy ktoś już to wymieniał we Freemoncie? Ja przymierzam się do wymiany oleju i chyba zlecę wymianę tej uszczelki bo przebieg mam już spory.

Chodzi o uszczelkę 71749352 zastąpioną ostatnio przez 6000625326. Na forum Alfy jest dosyć obszerny wątek:
Alfa - uszczelka smoka

Niestety mechanik ma racje. Aby wymienić stwardniałą uszczelkę smoka należy w FF ON AWD, musisz wyjąc silnik lub skrzynie. Pisze z własnego doświadczenia.

Potwierdzam, jestem w trakcie wymiany, problem wystąpił przy 125tys km. Objawiał się włączeniem trybu awaryjnego w szczególności na zakrętach oraz check enggine z błędem o słabym ciśnieniu oleju.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 114000km Rok prod.: 2015

Odpowiedz do tematu