Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzynia biegów - wyciek z góry?
Autor Wiadomość
markrzy 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2018-05-15, 06:56   

U mnie było podobnie. W Ganinexie w Gliwicach wymienili uszczelkę w bagnetu, pompy vacum i uszczelkę korka oleju. Za jakiś czas spojrzę pod maskę :-)Przy okazji poprosiłem o wymianę filtra paliwa. Ta operacja zajęła mechanikowi ok 10 min /od góry, leżąc na silniku, bez demontażu czegokolwiek /
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 73000km Rok prod.: 2015

TomekSHL 
ROZKRĘCA SIĘ

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2018-05-18, 08:11   

Podbijam temat.

Mój mechanik wypatrzył wyciek ze skrzyni, stwierdził, że się rozszczelniła. Zamierza ją zdemontować, rozebrać, uszczlnić kartery.

Czy ktoś na forum przeprowadzał taką naprawę? Czy może jego diagnoza jest błędna?
Wyciek jest bardzo podbny do zdjęć powyżej.
Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów?

Dodam, że skrzynia chodzi płynnie, bez stuków, jak nowa.

Bardzo proszę o odpoweidź, nie bardzo chcę wierzyć, że ój będzie pierwszy, co będzie miał grzebane w skrzyni.

Mój FF, 2011r., przebieg 119 tys km, Manual 2.0 170 KM. Z salonu PL. Przebieg potwierdzony w ASO.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 120000km Rok prod.: 2011

Orson 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2018-05-18, 08:43   

Dzisiaj odbieram auto od mechanika i opiszę mój przypadek. Po krótce chodzi o jakieś przewody przy chłodniczce oleju skrzyni, a dokładnie o jaki króciec. Zamawiali to serwisie Fiata i ponoć jest to jakaś wada fabryczna tych przewodów, i przez to skrzynie można spalić. Wieczorem będę wiedział więcej.

TomekSHL 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2018-05-19, 11:45   

I co z Twoim Freemontem?
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 120000km Rok prod.: 2011

Orson 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2018-05-19, 14:41   

Odebrany. Poprzedni właściciel oddał auto do mechanika w celu wymiany koła zamachowego (wiedziałem o tym przed zakupem). Okazało się jednak, że przy wkładaniu skrzyni przekręcili jakiś gwint przy chłodniczce i tamtędy uciekał olej. Nie były to więc przewody, tak jak pisałem wcześniej, a sama ich końcówka, którą można kupić osobno (ok 70zł). Panowie z Gearbox Clinic porządnie mi to teraz zrobili, a przy okazji wymienili olej w skrzyni.

wma 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2018-05-19, 22:55   

Orson napisał/a:
Panowie z Gearbox Clinic porządnie mi to teraz zrobili, a przy okazji wymienili olej w skrzyni.

Jaką masz pewność? :-)
W sumie to zagadnienie na osobny temat, ale ja powiem szczerze, że jak mam zostawić swój samochód u mechanika to strasznie się stresuje i zastanawiam się co przy naprawie spiep....y.
Porządny mechanik samochodowy i budowlaniec to jak dinozaury.
Na szczęście poprzedni samochód, który miałem 5 lat nie był u mechanika ani razu. Freemont którego mam na razie 5 miesięcy też nie. I oby tak dalej....
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2013

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-05-19, 23:20   

Ja mam mechanika z podwórka. Daje mi swoje auto wieczorem, bierze mój i nastepnego popołudnia oddaje. Wszystko na medal. Całą wieś nam obsługuje i wszyscy zadowoleni. Jak nie ma pewności, to dzwoni. Kolejka na naprawę czasem dwa tygodnie. Naprawia od malucha do Tesli, przez Audi S3 i E55 AMG.
U mnie robił klocki i tarcze z malowaniem zacisków, amortyzatory przód i tył, olej w silniku, skrzyni i dyfrach. Wyważył też Kumho tak, że jeżdżę do odcięcia bez drgania.
Quada też mi naprawiał. Tam, gdzie ja już nie miałem czym, spawał ramę i gniazda zawieszenia. Teraz jest lepiej niż w rajdówce ;)
Majster pierwsza klasa.

Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 90909km Rok prod.: 2014

Orson 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2018-05-20, 08:13   

Oczywiście, że 100% pewności nie mam, ale znam już gości, bo serwisowalli mi skrzynię w Alfie 159 i mogę ich polecić. Od innych rzeczy mam innego mechanika. A wracając do tematu, to wiadomo, trzeba obserwować czy wszystko jest ok, a za miesiąc mam podjechać na przegląd.

Z drugiej strony ktoś chyba w innym temacie pisał, że nikt nie miał problemów ze skrzynią w FF, a przy odbiorze części w Ganinexie w Kato przez mechanika, serwisant pokazał mu dwie identyczne skrzynie jak moja, które były poprostu spalone, bo był wyciek. Tak, że warto zaglądać pod maskę od czasu do czasu ;)

wma 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2018-06-10, 15:48   

Byłem w ASO. Na naprawie darmowej związanej z kampanią dotyczącą wiązki przewodów w kierownicy. Naprawa trwała pewnie z 10 minut, na samochód czekałem godzinę. Po naprawie, ktoś zapomniał zamknąć zaślepki w kierownicy, ale nie to jest najgorsze. Jakiś ekstra fachowiec po wielogodzinnych kursach, szkoleniach tak zrył te zaślepki śrubokrętem, że szok. Nie zwróciłem na to uwagi niestety od razu. Zobaczyłem to dopiero po kilku dniach. Po prostu nie spodziewałem się takiego debilostwa. Ostatnio robię dużo sam, nie jeżdżę do serwisów. Także polecam ASO. Oczywiście żałuję że byłem w ASO. Szkoda że nie owinąłem taśmą sam tych przewodów.

Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2013

Odpowiedz do tematu