Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochód nie przechodzi w standby
Autor Wiadomość
Sylwester 76 
CZŁOWIEK FORUM

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2018-02-08, 14:08   

Pisałem wcześniej że u mnie problemem rozładowywania było wzbudzanie się zegarów po zamknięciu auta.
Wyłaczałem po kolei systemy: keylessa, BT,potem co sugerowano wypinałem bezpieczniki od haka, oraz od Chipboxa.

W końcu w ASO zresetowano wszystkie moduły, zrobiono Flasha na Body Computer.
Nie udało się wgrać najnowszego oprogramowania radia. Podobno nie czyta płyty z aktualizacją.
Więc radio nadal się zaweisza raz po raz

Co do wzbudzania systemu po zamknięciu auta: obserwuję czy występuje. Na razie ( tfu, tfu) jest dobrze.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Rok prod.: 2012

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-02-08, 17:16   

To się nie zrozumieliśmy. Wiedziałem, że palą Ci się zegary po zamknięciu. Myślałem, że już wiadomo co jest tego przyczyną.

A czy w Twoim samochodzie były sprawdzane czujniki w drzwiach? Objawy sugerują, że tam może być przyczyna zapalania podświetlenia zegarów. Radio rozumiem się wtedy nie zapala? Drugi podejrzany, może nawet bardziej prawdopodobny, to klamki w przednich drzwiach.
No i czujnik zamknięcia w klapie bagażnika oraz wiązka, miejscu gdzie przeciera się większości kabel od kamery. Tomek wie gdzie to jest.

Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 84848km Rok prod.: 2014

Sylwester 76 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2018-02-08, 19:00   

maq napisał/a:
To się nie zrozumieliśmy. Wiedziałem, że palą Ci się zegary po zamknięciu. Myślałem, że już wiadomo co jest tego przyczyną.

A czy w Twoim samochodzie były sprawdzane czujniki w drzwiach? Objawy sugerują, że tam może być przyczyna zapalania podświetlenia zegarów. Radio rozumiem się wtedy nie zapala? Drugi podejrzany, może nawet bardziej prawdopodobny, to klamki w przednich drzwiach.
No i czujnik zamknięcia w klapie bagażnika oraz wiązka, miejscu gdzie przeciera się większości kabel od kamery. Tomek wie gdzie to jest.

Radio faktycznie się nie wzbudza. Ale ciekawy jest trop z czujnikami w drzwiach.
Miałem przekładkę tylnych drzwi.Może coś tam nieteges z nimi.
A co masz na myśli jesli chodzi o klamki?
Kamerki nie mam.

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-02-08, 21:04   

Teraz nie masz epizodów z podświetleniem deski, zatem nie znajdzie się raczej przyczyny zbyt. Chociaż i tak bym zajrzał do każdego czujnika drzwi. W klamkach są czujniki passive entry i guziki ryglowania centralnego. Może któryś jest uszkodzony i powoduje budzenie systemu. Chociaż tu raczej przyciski do zamykania są podejrzane.
Deska się zapala, kiedy:
- odrygluje się zamek centralny kładąc rękę od wewnętrznej strony klamki, nawet bez otwierania drzwi
- zamknie się centralny i włączy alarm, guzikiem lub pilotem
- otworzy albo zamknie drzwi lub klapę, również kiedy samochód był uśpiony
Przy otwieraniu zawsze wtedy włączy się jednak oświetlenie wnętrza, jeżeli ma do tego ustawiony potencjometr. Jeżeli zamkniesz drzwi, lub włączysz alarm z centralnym, to zapali się tylko deska. U Ciebie nie wspominałeś o zapalaniu oświetlenia wnętrza, chyba że nie było włączone potencjometrem.

To nic, że nie masz kamery. Kable od instalacji w klapie, przede wszystkim od elektrycznego włącznika ryglowania zamka biegną w tym samym miejscu.

Bardzo się dziwię, że w serwisach nie zaczęli właśnie od drzwi, przednich klamek i włącznika w tylnej klapie.

Sylwester 76 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2018-02-08, 21:37   

maq,

"passive entry" wyłączyłem juz dawno w ustawieniach. W ogóle nie korzystam z przycisków na klamkach jak i z czujników ręki.

Cały problem wyglądał tak, że po zamknięciu auta z pilota ( klasycznie ) działo się tak ze:
1. albo wcale się nie usypiał.. wygasało się wszystko na centralnym wyświetlaczu za wyjątkiem liczby przebiegu. Przycisk Startu świecił w pozycji OFF. Zegary świecą. I tak wisi.
2. Albo się całkiem wygasa za wyjątkiem przycisku Start w pozycji OFF. Po czym po 3 sekundach wzbudza się ponownie wszystko na desce. ( oświtlenia wnętrza nie świeci.) Za następne parę sekund albo się wygasi, albo wisi.

Po zawieszce albo trzeba pilotem go otworzyć i zamknąć ponownie, a jak nie pomaga to wejść do auta przycisnąć START coby "przeleciał przez ACC i RUN i wrócił do OFF.

Także Panie jaja i czary niesamowite.

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-02-08, 21:52   

To nic, że passive entry wyłączony w ustawieniach. Jeżeli ma gdzieś zwarcie, to kto wie czy nie będzie powodował dziwnych reakcji samochodu. Jedyna pewna metoda, żeby to wykluczyć, to wypiąć klamki z instalacji. Trzeba do tego zdjąć tapicerkę drzwi przednich. Jak się pojawi kłopot znowu, to bierz się za całą elektrykę w drzwiach i klapie. Zacznij od tych, które były wymieniane.
Z drugiej strony, gdyby szwankował któryś czujnik zamknięcia drzwi, to samochód by się chyba odezwał, albo włączył alarm.

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-02-08, 22:10   

A sprawdzałeś co się działo kiedy tylko zatrzasnąłeś drzwi i nie włączałeś alarmu?

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-02-08, 23:31   

Tak zwiększyłem pojemność zasilania.

65231973-C40D-463C-97CA-B1EEC34BA764.jpeg
Plik ściągnięto 297 raz(y) 134,68 KB

Sylwester 76 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2018-02-09, 08:03   

maq napisał/a:
A sprawdzałeś co się działo kiedy tylko zatrzasnąłeś drzwi i nie włączałeś alarmu?

A można zamknąć ( zaryglować) drzwi bez uzbrajania alarmu? :roll:

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-02-09, 08:21   

Bez ryglowania. Tylko po trzaśnięciu drzwiami. Może to wina alarmu?

Sylwester 76 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2018-02-10, 08:51   

AAAAA

wczoraj zawisnął znowu....

Brak mi sił na to :cry:

Ale być może maq ma racje i coś sie pier...li z czujnikami drzwi.
Niebawem wylatuję nim na dłużej do pracy. Sam. Więc raczej używac będe tylko jednych drzwi. Reszta będzie zamknięta. Zobaczymy...

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-02-10, 13:46   

Troszkę w dziwnym momencie jest zapalona deska. Kiedy się auto wzbudzi, to swieci jak na zdjęciu. I to tak samo przy otwarciu tylnich drzwi, jak i samym złapaniu na klamkę.

6C984EB4-3FB0-41E2-A9C9-AF795F3B71F3.jpeg
Plik ściągnięto 229 raz(y) 31,84 KB

Sylwester 76 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2018-02-10, 14:34   

maq napisał/a:
Troszkę w dziwnym momencie jest zapalona deska. Kiedy się auto wzbudzi, to swieci jak na zdjęciu. I to tak samo przy otwarciu tylnich drzwi, jak i samym złapaniu na klamkę.

Tak, jak się otwiera z pilota albo otwiera drzwi po uśpieniu, to wygląda jak na Twoim zdjęciu.
Ja zamieścilem jak to wyglada jak u mnie się wygasi i po chwili wzbudzi ponownie i wisi.
To mi drenowało aku.
Doszedłem też do tego, że ten problem występował długo przed wymianą drzwi....

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-02-10, 16:30   

Hmm. Wygląda tak samo, jak wtedy gdy się chwyci za klamkę ale BEZ kluczyka w kieszeni czy w pobliżu, gdy system nie zostaje rozbrojony.
Więc szukałbym w kierunku okresowego, niepotrzebnego sygnału z którejś klamki, może wystarczy wyczyścić wszystkie złączki?

Sylwester 76 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2018-02-10, 18:50   

tomek napisał/a:
Hmm. Wygląda tak samo, jak wtedy gdy się chwyci za klamkę ale BEZ kluczyka w kieszeni czy w pobliżu, gdy system nie zostaje rozbrojony.
Więc szukałbym w kierunku okresowego, niepotrzebnego sygnału z którejś klamki, może wystarczy wyczyścić wszystkie złączki?

tomek, czy do tego musze sciągać tapicerkę z każdych drzwi?

Odpowiedz do tematu