Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mireks
2016-01-13, 14:40
Pomocy...Problem z przeprogramowaniem radia i navi na Europe
Autor Wiadomość
Jakub85 
OBSERWATOR

FF/DJ: JOURNEY
  Wysłany: 2016-01-11, 17:07   Pomocy...Problem z przeprogramowaniem radia i navi na Europe

Witam, od kilku miesięcy jestem posiadaczem DJ RT 2013 sprowadzonego z Kanady. Mam duży problem...radio jest na falach amerykańskich, navi również tamte rejony. A wiadomo, chciałbym aby wszystko działało na naszym podwórku... Czy ktoś mi może pomóc w tej kwestii...czy jest wogóle możliwa zmiana tego...? Dzwoniłem w kilka miejsc i nic...nikt się nie chce za to zabrać, inne samochody tak,ale nie dodge... Proszę o ewentualną radę gdzie mógłbym zapukać w tej sprawie...z góry dziękuję za odpowiedzi. pozdrawiam
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT

Jakub85 
OBSERWATOR

Wysłany: 2016-01-12, 14:26   Prosze o Pomoc w zmianie radia i navi(ameryka na europa)w DJ

Witam,jestem nowy na forum i nawet za bardzo nie wiem gdzie umieścić moje pytanie...umieściłem je w technice, ale nikt nie odpowiada...dlatego pozwoliłem sobie zrobić to jeszcze raz,ale w innym dziale. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem DJ RT 2013 sprowadzonego z Kanady. Mam duży problem...radio jest na falach amerykańskich, navi również tamte rejony. A wiadomo, chciałbym aby wszystko działało na naszym podwórku... Czy ktoś mi może pomóc w tej kwestii...czy jest w ogóle możliwa zmiana tego...? Dzwoniłem w kilka miejsc i nic...nikt się nie chce za to zabrać, inne samochody tak,ale nie dodge... Proszę o ewentualną radę gdzie mógłbym zapukać w tej sprawie...z góry dziękuję za odpowiedzi. pozdrawiam

rafalmaurycy 
PRAWIE U SIEBIE
happy fiat user

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2016-01-12, 14:47   

A gdzie rezydujesz?
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 16000km Rok prod.: 2013

subuk 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2016-01-12, 15:47   

A do ASO dzwoniłeś ? ;-)
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 100000km Rok prod.: 2013

Jakub85 
OBSERWATOR

Wysłany: 2016-01-12, 16:28   

Dzwonilismy ze znajomym do kilku osób zajmujących się takimi rzeczami, krakow i slask glownie... jestem z czestochowy, tutaj w aso maja problem z komputerem do freemonta i nie podejmuja sie takich rzeczy... Jedna osoba przez telefon powiedziala ze cale oprogramowanie trzeba zmienic ale akurat do tego modelu nie robi...no i szukam teraz jakiegos rozwiazania na forum... nie wiem juz co mam zrobic...

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2016-01-12, 19:03   Re: Prosze o Pomoc w zmianie radia i navi(ameryka na europa)

Jakub85 napisał/a:
Witam,jestem nowy na forum i nawet za bardzo nie wiem gdzie umieścić moje pytanie...umieściłem je w technice, ale nikt nie odpowiada...dlatego pozwoliłem sobie zrobić to jeszcze raz,ale w innym dziale. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem DJ RT 2013 sprowadzonego z Kanady. Mam duży problem...radio jest na falach amerykańskich, navi również tamte rejony. A wiadomo, chciałbym aby wszystko działało na naszym podwórku... Czy ktoś mi może pomóc w tej kwestii...czy jest w ogóle możliwa zmiana tego...? Dzwoniłem w kilka miejsc i nic...nikt się nie chce za to zabrać, inne samochody tak,ale nie dodge... Proszę o ewentualną radę gdzie mógłbym zapukać w tej sprawie...z góry dziękuję za odpowiedzi. pozdrawiam

Spróbuj zastukać do Verbe-a - on ma doświadczenie z autami ze stanów i także posiada Journey-a :mrgreen:

mireks 
ADMIN

Wysłany: 2016-01-12, 19:45   Re: Prosze o Pomoc w zmianie radia i navi(ameryka na europa)

U nas na Forum nikt takiego zabiegu nie wykonywał.
Zajrzyj do tego wątku i zadzwoń do serwisu (Warszawa). Może uzyskasz pomoc.
http://www.freemont.pl/viewtopic.php?t=1034

Z tego co pamiętam, to serwis zastanawiał się nad modyfikacją oprogramowania w Jeepach, a one mają też Uconnecta więc może podejmą się modyfikacji w DJ.
Najprościej chyba byłoby zmienić radio poprzez zakupienie pudełka z elektroniką z Freemonta. Koszt nowego radia jest zabójczy dla kieszeni (pewnie ok. 3 tyś.) lecz czasem na allegro można znaleźć sprawne radio za kilkaset złotych. Wymiana polega na wyjęciu radia i włożeniu nowego, co zajmuje 10 minut. Potrzebne też będzie wpisanie Twojego VIN do nowego radia. Załatwisz to wszystko w wyżej wspomnianym serwisie.

Zadzwoń też do ASO Fiata i zapytaj o cenę samego radia. Może akurat cena Cię usatysfakcjonuje.

Jakub85 
OBSERWATOR

Wysłany: 2016-01-12, 20:55   

Ok, dziekuje za rade :-> zapytam w obu miejscach przez Was poleconych, pozdrawiam

rafalmaurycy 
PRAWIE U SIEBIE
happy fiat user

Wysłany: 2016-01-12, 21:51   

Mapy - możemy wgrać EU.
Soft - zależy co masz teraz.

Więcej info dostaniesz w email-u

Pozdrawiam serdecznie!
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 16000km Rok prod.: 2013

verbea 
ZNAWCA
Dodge Durango 5,7 HEMI

FF/DJ: -----
Wysłany: 2016-01-12, 22:19   

Pierwsza rada to odpuść sobie serwisy Fiata (bez obrazy) i jedź do serwisu chrysler, jeep dodge. nawet części są sporo tańsze. Jeśli chodzi o radio to odpisałem Ci już na PW.
  Silnik: BRAK Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 175000km Rok prod.: 2009

macias 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2018-01-22, 20:46   europa

czy jest możliwość co bym dostał info dotyczące zmiany oprogramowania na Europę.
mam nie daleko od siebie firmę która zajmuje się takimi tematami ale koszt kosmos. dla kilku ikon po polsku i polskich częstotliwości
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2012

TomekD 
PRAWIE U SIEBIE

Wysłany: 2018-02-06, 08:15   

Ja tylko tych znam ale ceny też maja powalające (brak konkurencji): http://www.uczymyautapolskiego.pl/index.php

macias 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2018-02-06, 15:42   

dokładnie do nich dzwoniłem 2tyś zmiana na pl plus mapa
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2012

TomekD 
PRAWIE U SIEBIE

Wysłany: 2018-02-07, 14:44   

Nieźle się cenią - to nie opłata za roboczo-godzinę tylko za soft'a.. Takie życie. Nigdzie więcej nie znalazłem..

Odpowiedz do tematu