Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GUZ NA OPINIE TRZY RAZY Z RZĘDU ??!!
Autor Wiadomość
MaciejD1981 
OBSERWATOR

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2017-08-14, 09:24   GUZ NA OPINIE TRZY RAZY Z RZĘDU ??!!

Witam,

W ostatnim miesiącu dzieje się coś dziwnego z moimi oponami.
Około 1,5 miesiąca temu jechałem autostradą ok 1000 km z prędkościami 140-170 km/h.
Po zjechaniu z autostrady samochodem zaczęło trząść, a na kierownicy były bardzo mocen drgania. Po wizycie w warsztacie okazało się, że na prawej oponie był guz, który był powodem takiego właśnie zachowania auta.
Dwa tygodnie temu ponownie pojechałem w trasę ok 800 km autostradą i ... taka sama sytuacja !!! Kolejny raz wymieniłem opony z przodu.
W piątek kolejny kurs pod Opole. Powrót do domu i ... KOLEJNA OPONA DO WYMIANY !!!

Czy ktoś miał podobny przypadek? O co chodzi? Co może być powodem takiej sytuacji?
POMOCY !!!
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 74000km Rok prod.: 2013

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2017-08-14, 10:17   

Jakie opony? Kupowałeś nowe czy używane? Jeździsz tylko Ty czy jest jeszcze inny kierowca?
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 90909km Rok prod.: 2014

xtrzy 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2017-08-15, 22:35   Re: GUZ NA OPINIE TRZY RAZY Z RZĘDU ??!!

MaciejD1981 napisał/a:
Witam,

W ostatnim miesiącu dzieje się coś dziwnego z moimi oponami.
Około 1,5 miesiąca temu jechałem autostradą ok 1000 km z prędkościami 140-170 km/h.
Po zjechaniu z autostrady samochodem zaczęło trząść, a na kierownicy były bardzo mocen drgania. Po wizycie w warsztacie okazało się, że na prawej oponie był guz, który był powodem takiego właśnie zachowania auta.
Dwa tygodnie temu ponownie pojechałem w trasę ok 800 km autostradą i ... taka sama sytuacja !!! Kolejny raz wymieniłem opony z przodu.
W piątek kolejny kurs pod Opole. Powrót do domu i ... KOLEJNA OPONA DO WYMIANY !!!

Czy ktoś miał podobny przypadek? O co chodzi? Co może być powodem takiej sytuacji?
POMOCY !!!

Tak,ja mialem z fabrycznymi Kumho Solus.
W tamtym roku jedna , teraz po podrozy do Wawy 3 nastepne. Ostatnie 100 km jechalem na kwadratowych oponach,byla niedziela wieczorem. Wulkanizator byl niezle zdziwiony, ze dojechalem i nie wybuchly. u mnie nie bylo guzow z boku tylko pekly druty i powstaly wybrzuszenia na biezniku.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT

Salazar 
OBSERWATOR

Wysłany: 2017-10-25, 15:02   

Może to dobry moment, by zmienić firmę za pośrednictwem której kupujesz opony do swojego auta? No chyba, że działo się tak z oponami różnych producentów, to wtedy niewykluczone, że problem leży po stronie felg. Zerknij na stronkę https://almot-auto.pl/oferta/felgi-aluminiowe-i-stalowe/ i zastanów się może nad zakupem odpowiednich dla swojego auta felg, albo po prostu kup solidniejsze opony. Ja z takimi problemami jakie masz Ty nie spotkałem się nigdy. :->
  Silnik: 2.0 MJ 140 KM Skrzynia biegów: MANUAL

nthx 
CZŁOWIEK FORUM
Eko Gaz

Wysłany: 2018-01-24, 11:08   

Poprosil o pomoc i zniknal... nic o tym jaka opone kupil, jaka marka.....

... pewnie na szrocie i sie dziwi :>
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 79000km Rok prod.: 2013

maciejos 
OBSERWATOR

Wysłany: 2018-01-25, 19:49   

Hej,

Niestety fabryczne Kumho Solus tak juz maja - jakas wada modelu/parti!
Rocznik 2012 19"

W trakcie powrotu z Chorwacji podczas jazdy autostradowej pojawily sie wibracje odczuwalne na kierownicy i zaglowku fotela.
Gumiarz na Wegrzech wymienil uszkodzona opone na inna uzywana Kumho Solus z rocznika 2013 (aby nie wracac tyle kilometrow na dojazdowce przy 4x4)
Przy okazji podzielil sie spostrzezeniami ze widzial juz mase Solus'ow z guzami (nie z boku, na biezniku!!)
Tuz przed granica z Polska wibracje wrocily - kolejna opona z fabrycznych dobiegala swojego konca. Po powrocie caly komplet polecial out i wjechaly nowe Nokiany Z-line SUV.

Co najbardziej interesujace, auto mialo raptem 43tys km (oryginalnego, z czego czesc na zimowkach).
W USA te opony sa reklamowane jako wytrzymujace 80tys mil... :evil:

Takze tego, nie dziw sie...

Pzdr,
M.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 45000km Rok prod.: 2012

Michał wawa 
PRAWIE U SIEBIE

FF/DJ: JOURNEY
Wysłany: 2018-01-26, 22:00   

80 tyś mil to nie możliwe bo jak kupowałem swojego journeya to miał 35 tyś mil opony były co prawda jeszcze do jazdy i z 10-15 tyś by dociągnęły ale napewno nie 80 tyś.Wymienilem je na zimowki bo na lato chce na 19 założyć
  Silnik: 2.4 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2015

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2018-01-26, 22:22   

Jeśli chcecie aby w tym aucie opony wytrzymały 80tys mil (czyli prawie 130kkm) to muszą być to opony wzmacniane, jeśli wcześniej nie rozwalisz ich inaczej.
Oryginalne Kumho na pewno takie nie są, więc w życiu nie wytrzymają tyle - nie wiem skąd wziąłeś informacje, że Kumho Solus w tej wersji co jest we Fremoncie/Journey-u (zwykłej) tyle wytrzyma.
W moim przypadku było to 75kkm, problemy z wyważeniem zaczęły się ok. 60kkm (co uważam za wynik i tak dobry) - opony bieżnik miały jeszcze ok, guzów widocznych nie miały, ale prawie wszystkie już nie kręciły się prosto - drgały i na boki i góra-dół. I to pomimo poprawnego przechowywania całych kół na dedykowanym stojaku. Po prostu masa tego auta zwykłe opony (nie wzmacniane) wykończy po maks. 50-60kkm, nawet jak się nie zaliczy jakiś dziur. Nieważne czy to będzie klasa Premium czy Eko.

nthx 
CZŁOWIEK FORUM
Eko Gaz

Wysłany: 2018-01-30, 10:54   

Wlasnie mi przypomnieliscie, ze czas na wymiane oryginalnych kumho po 80kkm na tylnej osi.
Bieznik jeszcze jest, zadnych klopotow. Ale profilaktycznie wymienie.

Przod wymienilem przy okolo 60kkm, bo bieznik byl zuzyty bardziej.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 79000km Rok prod.: 2013

maciejos 
OBSERWATOR

Wysłany: 2018-02-02, 09:24   

Racja zle napisalem, 50tys mil = 80 tys km.
Bylo swojego czasu na stronie dodge usa.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 45000km Rok prod.: 2012

Odpowiedz do tematu