Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieprecyzyjnie działająca skrzynia manualna
Autor Wiadomość
Krystian11 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2018-01-20, 17:21   Nieprecyzyjnie działająca skrzynia manualna

Hej
Nie znalazłem podobnego tematu, wiec napisze nowy.

W moim swiezokupionym freemoncie martwi mnie jedna rzecz: manualna skrzynia biegów chodzi bardzo... sztywno. W doświadczonym passacie (400k przebiegu), którym jeździłem do tej pory pracowała supermiękko (zmieniałem biegi jednym palcem), ale tutaj jak nie chwycę drążka mocno przy zmianie biegu to ten aż zeskakuje.

O ile ten problem może być tylko moim subiektywnym odczuciem, o tyle nie mam wątpliwości co do innego dziwnego zachowania: dwójka wchodzi ciężko, nie precyzyjnie; trzeba dobrze trafićo. Wydaje mi sie, ze w miarę rozgrzewania silnika, ten problem ustępuje, skrzynia działa jakby lepiej.

Sprawdzając samochód u mechanika przed zakupem zauważyliśmy delikatne pocenie na skrzyni. W serwisie powiedzieli, ze korek może nie być dokręcony; w internecie widziałem informacje, ze czasami jakiś zawór serwisowy sie roszczenia. Nie sadze, żeby ten na prawdę delikatny wyciek był poważny, ale może ktoś miał podobna sytuacje i jest w stanie pomoc.

Z gory dzięki za odpowiedzi i rady.

Krystian
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 192000km Rok prod.: 2012

McNik 
ZNAWCA

Wysłany: 2018-01-21, 12:57   

Podobnie miałem w moim FF z manualną skrzynią biegów, szczególnie w zimie podczas mrozów niskie biegi przełączały się ciężko. Po wymianie oleju w skrzyni biegów na lepszy, jej kultura pracy poprawiła się diametralnie. Nic nie naprawiaj, zmień olej a usterka zniknie.

Krystian11 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2018-01-22, 08:34   

McNik napisał/a:
Podobnie miałem w moim FF z manualną skrzynią biegów, szczególnie w zimie podczas mrozów niskie biegi przełączały się ciężko. Po wymianie oleju w skrzyni biegów na lepszy, jej kultura pracy poprawiła się diametralnie. Nic nie naprawiaj, zmień olej a usterka zniknie.

Super, dzięki za odpowiedz. Będę wymieniał olej silnikowy to sprawdze tez w skrzyni.

Pzdr!
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 192000km Rok prod.: 2012

Odpowiedz do tematu