Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z silnikami Pentastar 3.6L?
Autor Wiadomość
ojarek 
ROZKRĘCA SIĘ

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2017-02-18, 12:18   

no i obie głowice wymienione , wypalone gniazda zaworowe uszkodzony zawór 4. Nowe oryginalne głowice 9500zł całość z robocizną 6000 części 3500 robocizna . Doradźcie co z gazem. Niestety ten silnik nie ma utwardzanych gniazd . Wiem o lubryfikacji , ale co wybrać . Instalacje 5 generacji czy inną instalację. Fiat włożył tartarini , ale widać jak się to skończyło.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 60000km Rok prod.: 2013

corthez1 
OBSERWATOR

Wysłany: 2017-02-18, 15:37   

Witaj Ja zamontowalem liquidSI LPG vialle w 2015 roku. Jestem bardzo zadowolony, w sumie oprocz problemow kosmetyki regulacyjnej i zwiazanych z zawilgoceniem gniazda elektrycznego przy butli innych nie bylo. Jazda przyjemna, mam wrazenie ze moment wiekszy niz seryjny. Instalacja mega prosta. Jest opisana na forum bodajze ttomek ja opisal . Mam zrobiona kopie. Jedyny minus to cena. Mi sie juz 3/4 zwrocilo.

Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 35000km Rok prod.: 2014

ojarek 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2017-02-18, 16:19   

to jeszcze trochę przed Tobą , ja montowałem w 2013 a właściwie dealer problemy zaczęły się przy 23000 tysiącach teraz mam 53000 i po wymianie głowic i dylemat co z gazem ?

corthez1 
OBSERWATOR

Wysłany: 2017-02-18, 16:30   

Zauwazylem. Ja dlugo rozwazalem czy zalozyc instalacje klasyczna (Tartarini serwis) czy na ciekly gaz i uwazam ze chyba dobrze zrobilem. Wydaje mi sie ze nie szkoda pieniedzy - jak dotad zadnych "check engine" czy problemow silnik-gaz. Mam nadzieje ze pod glowica wszystkie procesy przebiegaja tak jak producent napisal czyli ze ciekle lpg rozprezajac sie troche zmniejsza temp przy zaworach. Ja przejechalem na lpg juz 28000. Odpukac na razie to hula. Takze duza zaleta to brak ingerencji w uklad chlodniczy.
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 35000km Rok prod.: 2014

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2017-02-18, 19:07   

Hmm. Na Vialle jeżdżę już ponad 60kkm. Przebieg całkowity auta to 105kkm. Poza tym co opisałem wcześniej na temat Liquid SI, nie mam, odpukać, do czego się przyczepić. Silnik pracuje normalnie.

Sądzę, że problemem w przypadku Tartarini i montażu przez ASO nie jest sama instalka jako taka, lecz właśnie ten nieszczęsny montaż w ASO przez ludzi, którzy się uczyli jak to robić.
A później jak regulować.
Moim zdaniem za wypaleniem gniazd zaworowych w twoim przypadku odpowiada niewłaściwa regulacja, i zubożona mieszanka. Czy silnik zgłaszał błędy w tym okresie?

Przy poprawnym montażu i regulacji Tartarini także daje radę i nie zniszczy tego silnika.

Ale, tak jak napisałem wcześniej, jeżeli już LPG, to osobiście już nie zdecyduję się na nic innego niż ciekły wtrysk gazu. Obojętne czy to będzie jakaś generacja Vialle, Prinsa, czy Stag-a - byle był to wtrysk :mrgreen: w stanie ciekłym...

A przepraszam, teraz doczytałem ze wcześniejszych Twoich postów, jakie przejścia miałeś z ASO.

Uda się to wygrać z ASO? Założyłeś sprawę?

Co do lubryfikacji, to już któraś osoba, która ma do czynienia z LPG jako użytkownik czy tez jako gazownik, poleca mi środki firmy TUNAP:

http://www.czyszczenia.pl...dow-paliwowych/

I to nawet przy ciekłym wtrysku - nie zaszkodzi, a przy zwykłej instalce jak najbardziej zalecane.

Podobno dużo mniej kłopotliwe i bardziej skuteczne niż jakieś układy lubryfikacji.

To nie jest moja opinia, ale się zastanawiam...

Auto pewnie niedługo będzie kolejne, ale Fiaciora zostawiam, więc zależy mi na tym silniku....

ojarek 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2017-12-05, 23:56   

przejechane 20000 po remoncie silnika instalacja stag z dotryskiem 10 % benzyny i na razie bajka . Jeszcze w międzyczasie poszedł wtrysk do wymiany na 4 cylindrze ( najbardziej wypalonym) i wszystko jest bajka jak nowy samochód. Kopyto jak się patrzy, zero szarpań i czkawek.

tomek 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2017-12-06, 19:10   

ojarek napisał/a:
przejechane 20000 po remoncie silnika instalacja stag z dotryskiem 10 % benzyny i na razie bajka . Jeszcze w międzyczasie poszedł wtrysk do wymiany na 4 cylindrze ( najbardziej wypalonym) i wszystko jest bajka jak nowy samochód. Kopyto jak się patrzy, zero szarpań i czkawek.

OK!! :mrgreen: :mrgreen:
A gdzie to w końcu robiłeś (znaczy remont)? Fachowców do tego silnika to ze świeczką szukać...

ojarek 
ROZKRĘCA SIĘ

Wysłany: 2017-12-06, 21:50   

Sobiesław Zasada były autoryzowany serwis dodga i chryslera w Krakowie. A to są ich silniki.

Odpowiedz do tematu