Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak się jeździ z napędem 2WD
Autor Wiadomość
McNik 
ZNAWCA

Wysłany: 2017-06-15, 20:21   

wolfikk napisał/a:
Wybór jednak padł na 2WD nie ze względu na trakcje a bardziej, że trafił się zadbany egzemplarz. Może jednak użytkownicy ośki wypowiedzieliby sie jak to daje radę zimą....

Przejeździłem takim samochodem jak Twój cztery zimy. Jeśli będziesz jeździł w górach w kopnym śniegu na zimówkach ale bez łańcuchów, to pod ostrą górę będziesz miał problem. Natomiast w standardowych warunkach zimowych, FF z napędem na przednią oś zachowuje się bardzo dobrze.

_DSC7432.jpg
Plik ściągnięto 3461 raz(y) 126,92 KB

maq 
LIGA SUBUKA

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2017-06-15, 20:28   

Trudno będzie o takie porównanie. Chyba, że ktoś jeździł jednym i drugim dłuższy czas, w różnych warunkach. Jeżeli nie mieszkasz w Bieszczadach, to nie ma się co przejmować. Moje 4x4 działa tylko i wyłącznie kiedy zjadę na szutry. Z lekkim uproszczeniem oczywiście.
To warto przejrzeć: http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,9048p0?slide=mosaic

Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 95059km Rok prod.: 2014

gucwiz 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2017-06-15, 20:28   

też nielubię automatów chyba przetrawiłem to z 1500 razy maunalami zrobiłem około 1 mln km , uważam że to że automat to dla lekko ułomnych ludzi że tak delikatnie to ujmę (a tak poważnie uważam że automat to dla pedziów co uważają żeby mu się rączki nie pobrudziły), ale z drugiej strony jak można kupić tak duże auto z napędem na jedną oś, przecież tu aż się prosi o AWD abstrahując że ideałem by było 4x4, i z bólem serca kupiłem automat,
Ostatnio oglądałem ze znajomym Espaca nóweta z salonu i śmiałem się jak taka krowa odbija się z jednej osi, niby ok ale qr........ przecież reno reklamuje go jako suv-a , dla mnie w takim samochodzie FWD to jakieś nie porozumienie, a plusy AWD są nie podważalne, moje skromne zdanie.
ale mimo wyszystko jestem pewny że będziesz zadowolony - moja ocena jest subiektywna ja za wszelką cene chciałem żeby cztery łapki pracowały
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 105000km Rok prod.: 2014

wolfikk 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2017-06-15, 22:07   

No i w sumie żałuje , że nie rzuciłem tematu wcześniej. Wypowiedzi jak najbardziej treściwe i wnoszące coś do tematu. Przyznam, że osobiście zdecydowałem się na fwd z dwóch przyczyn - 1. egzemplarz w mojej oceninie godny uwagi - naprawdę zjeździłem mnóstwo freemontów z niemiec z austrii włoch itd... 2. mam crome z fwd daje radę... zobaczymy jak ff

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2017-06-15, 22:16   

Jak nie pojedziesz w błoto, albo zimą na płytę stadionu narodowego z lodowiskiem, przed posypaniem go solą, to nie ma co żałować. Samochód jest fajny i tyle. Diesel nie jest do ścigania między światłami na skrzyżowaniach. Obejdzie się bez AWD ;)

wolfikk 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2017-06-15, 22:22   

maq napisał/a:
Jak nie pojedziesz w błoto, albo zimą na płytę stadionu narodowego z lodowiskiem, przed posypaniem go solą, to nie ma co żałować. Samochód jest fajny i tyle. Diesel nie jest do ścigania między światłami na skrzyżowaniach. Obejdzie się bez AWD ;)

do tych samych wniosków doszedłem... w razie "w" łaćuchy

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2017-06-15, 22:34   

Mechanicy mieli zimą taki żart. Zawsze chodzili zimą sikać pod tylne koła Żuków stojących przed warsztatem. Przychodził ktoś odebrać i nie szło odjechać (RWD) ;)

IMG_5843.JPG
Plik ściągnięto 2517 raz(y) 61,56 KB

koszalin11 
ROZKRĘCA SIĘ
2.7 V6 185 KM Aut. + LPG

FF/DJ: JOURNEY
Wysłany: 2017-06-16, 07:02   

Ja też stałem przed decyzją o wyborze napędu i po rozważeniu za i przeciw wybrałem 2WD w automacie. W zimie nie miałem żadnych problemów ani razu się nie zakopałem a jeżdżę na oponach całorocznych. Odchodzi też serwisowanie 4WD i ryzyko napraw rozdzielacza, wału i tynego mostu. Pewnie jak bym mieszkał na terenie górzystym albo na terenach gdzie odśnieżarka nie dojeżdża to bym wybrał AWD a w moim przypadku było mi zbędne bo mieszkam w mieście i dużo km po nim robię.
  Silnik: 2.7 185 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 88000km Rok prod.: 2010

Marco_Fre 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2017-06-16, 07:40   

Mam AWD - to moje pierwsze auto z takim napędem. Jeżdżę głównie po mieście plus trasy. W zimę kilka razy poczułem napęd - tzn. ruszanie na śniegu to przyjemność, auto ciągnie do przodu, inna bajka niż FWD. Natomiast jest to dla mnie tylko dodatek. Spokojnie wystarczy mi FWD. A dochodzi serwis AWD, ryzyko awarii (uszczelniałem już tylne półosie, przedni rozdzielacz) i trochę wyższe zużycie paliwa.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 216000km Rok prod.: 2013

wolfikk 
ROZKRĘCIŁ SIĘ

Wysłany: 2017-07-15, 11:05   

Powiem tak - pierwsze wrażenia pozytywne. Jak na tak ciężki samochód nie jest źle. Sprawdzałem na mokrym oraz w kopnym piachu. Pozostaje kwestia zimy - zobaczymy. Oczywiście w każdym przypadku z AWD pewnie byłoby lepiej ale daje radę więc jestem zadowolony. Swoją drogą tak z ciekawości patrzyłem za łańcuchami - szału z wyborem w rozsądnych pieniądzach nie ma.....

Odpowiedz do tematu