Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/msabat/public_html/common.php on line 259

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/msabat/public_html/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/msabat/public_html/common.php on line 259
View topic - Światła mijania - słaba moc
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Swiatla mijania - slaba moc
Author Message
McNik
ZNAWCA

Posted:    Światła mijania - słaba moc [ !!! ]

Tym, którzy tak jak ja i wielu innych właścicieli "dużego fiata" stwierdzili, że fabryczne żarówki są zbyt słabe, zalecam ich wymianę na produkowane przez firmę OSRAM 64211NBP night breaker plus 12V 55W PGJ19-2 H11
Koledzy z włoskiego forum freemonta polecają je już od kilku miesięcy. Nie są to tanie żarówki, ale naprawdę poprawiają widoczność. Zamontowałem je w ubiegłym tygodniu i widzę różnicę. Niestety ich wymiana nie jest zbyt prosta, bo najlepiej i najszybciej można uzyskać dostęp do reflektorów demontując dolną część nadkoli.
  Silnik: BRAK Skrzynia biegów: BRAK

Otomek
ZNAWCA

Posted:     [ !!! ]

Cenna informacja. Dzięki.

mireks
ADMIN

FF/DJ: FREEMONT
Posted:    Re: Światła mijania - słaba moc [ !!! ]

[quote="McHnik"]Tym, którzy tak jak ja i wielu innych właścicieli "dużego fiata" stwierdzili, że fabryczne żarówki są zbyt słabe, zalecam ich wymianę na produkowane przez firmę OSRAM 64211NBP night breaker plus 12V 55W PGJ19-2 H11
Koledzy z włoskiego forum freemonta polecają je już od kilku miesięcy. Nie są to tanie żarówki, ale naprawdę poprawiają widoczność. Zamontowałem je w ubiegłym tygodniu i widzę różnicę. Niestety ich wymiana nie jest zbyt prosta, bo najlepiej i najszybciej można uzyskać dostęp do reflektorów demontując dolną część nadkoli.[/quote]

Potwierdzam. Światłą Freemonta do najlepszych nie należą. Krótkie jako tako dają radę, ale bez rewelacji. Długie są wtedy długie gdy jest sucho i pogodnie. Gdy jedzie się w deszczu, to zasięg świateł bardzo spada i to nie z powodu intensywnych opadów. Kwadratowe reflektory są ładne, ale mizernie emitują światło z żarówek. Taki urok tych lamp.
Ja również zastawiam się nad zakupem tych osramów. Narazie jeszcze nie mam parcia, bo warunki na drogach są bardzo dobre, poza tym rzadko jeżdżę wieczorami poza miastem. Jednak na jesień planuję zrobić podmiankę jeśli tylko wpadną mi te żarówki w łapki.

Sprawdzałem w swoim czasie dostęp do żarówek przednich lamp. Można je wymienić samemu. i nie trzeba rozbierać pół samochodu. To zaleta Freemonta. Jedyny problem z jakim się spotkałem, to lewa przednia postojówka. Dostęp jest tak fatalny, że bez demontażu lampy lub innych trzewi się nie obejdzie.
  Silnik: 2.0 MJ 140 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 100000km Rok prod.: 2012

T76
ZNAWCA

Otóóż dzisiaj spotkałem się z McHnik'iem i dzięki jego pomocy (zdjął kołki mocujące przednią dolną część nadkola i wymienił żarówki na lepsze) moje auto ma moc!! Świeci do przodu jasno i wyraźiście - taaaki banan
Cała operacja miała mniejsce przed jego garażem i trwała jakieś 20-30min

McHnik serdeczne dzięki !!!!! :mrgreen:
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 3000km Rok prod.: 2015

mireks
ADMIN

[quote="T76"]Otóóż dzisiaj spotkałem się z McHnik'iem i dzięki jego pomocy (zdjął kołki mocujące przednią dolną część nadkola i wymienił żarówki na lepsze) moje auto ma moc!! Świeci do przodu jasno i wyraźiście - taaaki banan
Cała operacja miała mniejsce przed jego garażem i trwała jakieś 20-30min

McHnik serdeczne dzięki !!!!! :mrgreen:[/quote]

To się kwalifikuje do mini spotu klubowego :mrgreen:
  Silnik: 2.0 MJ 140 KM Skrzynia biegów: MANUAL Przebieg: 100000km Rok prod.: 2012

McNik
ZNAWCA

[quote="T76"]
McHnik serdeczne dzięki !!!!! :mrgreen:[/quote]

[b]T76[/b] fajnie było Cię poznać. Trochę zafałszowałeś tę historię, bo przecież ta wymiana żarówek w Twoim freemoncie, to była nasza praca grupowa. Nie dziękuj, bo nie ma za co. Można powiedzieć, że urządziliśmy sobie pierwszy mini zlot naszego klubu i to mnie bardzo cieszy

subuk
LIGA SUBUKA

Coś mi się wydaje, że frakcja śląska będzie najsilniejsza ;-)
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 100000km Rok prod.: 2013

McNik
ZNAWCA

[quote="subuk"]Coś mi się wydaje, że frakcja śląska będzie najsilniejsza ;-)[/quote]

Mylisz się, nie będzie. Ona już jest najsilniejsza :-D
Odbieraj szybko swoje wozidło i organizujemy śląski zlot. Razem z T76 wymienimy Ci żarówki i dodatkowo dostaniesz od nas kapturek na czujnik zmierzchu

subuk
LIGA SUBUKA

Dzięki, ale będę robił wszystko, żeby korzystać z dobrodziejstw czujnika zmierzchu :mrgreen: A co do odbioru, to nawet nie znam jeszcze planowanej daty ... może dowiem się jutro :shock:

mireks
ADMIN

[quote="McHnik"][quote="subuk"]Coś mi się wydaje, że frakcja śląska będzie najsilniejsza ;-)[/quote]

Odbieraj szybko swoje wozidło i organizujemy śląski zlot.[/quote]

Spokojna głowa, dopiero się rozkręcamy. Niebawem powstaną nowe przyczółki w PL :-)

McNik
ZNAWCA

[quote="freemont"][quote="McHnik"][quote="subuk"]Coś mi się wydaje, że frakcja śląska będzie najsilniejsza ;-)[/quote]

Odbieraj szybko swoje wozidło i organizujemy śląski zlot.[/quote]

Spokojna głowa, dopiero się rozkręcamy. Niebawem powstaną nowe przyczółki w PL :-)[/quote]

Przyczółki już są, ale nasza grupa na Śląsku i tak będzie najmocniejsza :-D , bo my mamy najlepsze warunki, by te samochody testować

ttmek
ZNAWCA
ttmek

bo że, co że u nas jest za płasko:)?
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 25000km Rok prod.: 2012

McNik
ZNAWCA

[quote="ttmek"]bo że, co że u nas jest za płasko:)?[/quote]

Fakt [b]Ttmek [/b]u Was jest za płasko ;-) . Dlatego liczę, że ewentualny zlot w przyszłym roku zrobimy sobie gdzieś w polskich górach. My tutaj na Śląsku wcześniej potrenujemy w Beskidach

niumin
ZNAWCA

Test żarówek. Normalnie z niego wynika że niem co przepłacać za żarówki. I co o tym sądzicie?

http://m.auto-swiat.pl/node/96385
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Rok prod.: 2012

subuk
LIGA SUBUKA

Producentów, których żarówki można tak naprawdę spokojnie zakładać można policzyć na palcach jednej ręki.
A co do żarówek to najlepiej protestować na własnej skórze ;-)
Jeśli mam powiedzieć coś od siebie, to że w reflektorach lepiej widać różnice w jakości żarówek, niż w lampach soczewkowych.
Ja osobiście pójdę najpierw w stronę Night Breakerów.
Ale mam jeszcze dużo czasu ;-)

niumin
ZNAWCA

Do tej pory jeżdżę na NightGuid'ach Philipsa. Zaraz po wymianie różnica była znacząca. Ale jak to wiadomo - stare były już zużyte, człowiek się trochę nakręcił. Ale "na oko" było lepiej. Na dodatek trwałe. Może dużo nie jeżdżę, ale czasowo świecą od 4 lat i dalej świecą :-)
Więc czy wierzyć szkiełku czy oku - ale to było jakoś inaczej...
Czy po prostu kupować regularne markowe produkty a nie "chiińskie zenony".
Test jest o h7, czyli nie "naszych" żarówkach, ale pomiary mogą się też przekładać na jakość innych świecidełek.

T76
ZNAWCA

Przeskok ze standardowych na Night Breakery jest odczuwalny, naprawdę są lepsze. Ile wytrzymają nie wiem - dam znać jak się wyłożą

jurek
ROZKRĘCA SIĘ

T76 jakie zalozyles zarowki?
pozdr
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT

T76
ZNAWCA

OSRAM 64211NBP night breaker plus 12V 55W PGJ19-2 H11

jurek
ROZKRĘCA SIĘ

kupiles w necie - allegro czy normalnie w sklepie

T76
ZNAWCA

allegro

jurek
ROZKRĘCA SIĘ

dzieki

McNik
ZNAWCA

Jak dobrze poszukasz znajdziesz je w normalnym sklepie w cenie poniżej 70 PLN za sztukę. Pełną listę dystrybutorów można znaleźć na stronie www.35m.pl w zakładce „gdzie kupić”.

niumin
ZNAWCA

Mogę się wygłupić... ale... W manualu jest napisane że są żarówki h11, a jak się wklepie w google'u tę frazę to nic nie znajduje.
Jakie żarówki są we FF oprócz HaBet?

subuk
LIGA SUBUKA

Wszystko jest w manualu właśnie ;-)

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: