[Pon 10:45] pająk:  Hej, pytanie techniczne czy przy wymianie turbiny powinien zostać również wymieniony olej? A dokładniej czy jest tak zapisane w procedurze wymiany turbiny?
[Pon 16:10] maq:  A co uległo uszkodzeniu w pierwszej, a co w drugiej turbinie? Brak wymiany oleju, a nawet płukania silnika jest moim zdaniem podstawą do podważenia poprawności naprawy. Poza tym, gdyby olej wymienili przy naprawie, to nie przekroczyłbyś 30 tys km. Możesz zaznaczyć, że byłeś przekonany, iż olej został wymieniony.
[Pon 16:10] maq:  Nie udało mi się ustalić czy można odczytać z komputera kasowanie alertu wymiany.
[Pon 17:20] pająk:  Maq, dzięki za info.,
[Pon 17:22] pająk:  Z tą wymianą oleju tak jak dzisiaj rozmawialiśmy fca stoi murem aby nie płacić za naprawę i co pismo wymyślają inny powód aby nie naprawić auta na gwarancji.
[Pon 17:25] pająk:  Po naszej rozmowie rozmaiwałem z rzeczoznawcą i stwierdził że przy wymianie turbiny powinien być wymieniony olej. Szczerze mówiąc to brak mi powoli sił do tego wynalazku. Ktoś mi chyba za bardzo musiał zazdrościć zakupu, przez co wychodzą mi takie kwiatki.
[Pon 17:41] maq:  Wymiana niezgodnie ze sztuką. Z tego powodu padła druga turbina. Założyli na gwarancji cześć regenerowaną nie informując Cię o tym. Moim zdaniem przegrali.
[Wto 17:48] Maciej12:  FF/DJ: FREEMONT Dołączył: 04 Sty 2015 Posty: 17 Wysłany: Wczoraj 20:51 Głośno stukający silnik 2,0 , odpala . Podczas jazdy dziwne wycie podczas zwiększania obrotów w automacie ,, kiedy dojechałem trasa 170km, zaniepokił mnie klekot pochodzący z silnika , był bardzo rozgrzany ciężko było go obejrzeć . Dziś na zimnym uruchomieniu niestety klekot też jest potęzny , po podłączeniu kompa zero zero błędów . nic innego nie przychodzi mi do głowy jak przestawiony rozżąd , czasowo mija 4,5 roku. przebieg 64tyś. Ostatnio trochę jazdy po górkach było w upale i wtedy zaczłeo się to dziwne wycie podczas przyspieszania. Jeśli mieliście podobny objaw lub podobne zachowanie proszę o podpowiedż, rozrz
[Wto 18:47] normi:  Prz przestawionym rozrządzie , ciężko byłoby go odpalić , głośna praca może być od np. lejących wtryskiwaczy lub uszkodzonej turbiny
[Nie 8:18] izu82:  Ja miałem takie objawy przy pękniętym kole wielozembatym(zamachowym) aż sie rozleciało i zablokowało skrynię automatyczna i wyżadziło szkód narazie na 7tysi ale skrzynia chyba do robienia
[Nie 8:19] izu82:  Też mam pytanie po naprawie tego koła zamachwego auto jeździ ale potrafi zgasnąć na światłąch i podczas sprzełanczania z r na d i manewrów parkingowych, pojawiły sie dwa błędy w skrzyni P0944 i P083B, co robić dalej ?